Bankobranie: najlepsze promocje bankowe: Od 5,5% do 7% na lokacie na nowe środki w Alior Banku (+ 500 zł za konto osobiste + 5% na koncie oszczędnościowym)

580 zł od Santandera500 zł od mBanku600 zł od Citi360 zł od Millennium485 zł od BNP Paribas

23.06.2022

Od 5,5% do 7% na lokacie na nowe środki w Alior Banku (+ 500 zł za konto osobiste + 5% na koncie oszczędnościowym)

Od dziś Alior podniósł oprocentowanie lokaty dla nowych środków.

Lokata na nowe środki w Alior Banku: do 7% w skali roku
W zależności od wybranego okresu depozytu uzyskać można teraz od 5,5% do 7% w skali roku. A przy okazji warto przypomnieć, że w tym banku dostępne jest też 5% na koncie oszczędnościowym oraz... aż 500 zł w bonusach na start dla otwierających konto osobiste.

Jeśli jeszcze nie posiadasz konta w Aliorze, na początek sprawdź prześwietlenie promocji z premią 400 zł i bonem 100 zł na zakupy za Konto Jakże Osobiste - w podlinkowanym wpisie znajdziesz omówienie zasad uczestnictwa i warunków oraz charakterystykę konta osobistego z oferty Aliora. Niżej skupiam się już na ofercie dla oszczędzających.

Lokata na nowe środki w Alior Banku


Główne cechy lokaty to: 

 • minimalna kwota: 1 000 zł
 • maksymalna kwota: bez ograniczeń
 • oprocentowanie (stałe, podawane w skali roku) zależy od okresu lokaty:
  • 5,5% na 92 dni
  • 6,0% na 182 dni 
  • 6,25% na 282 dni 
  • 6,5% na 365 dni
  • 7,0% na 19 miesięcy
 • liczba lokata, którą może założyć klient: dowolna
 • kapitalizacja odsetek: na koniec umownego okresu (w przypadku przedterminowego zerwania lokaty, bank zwraca kapitał bez odsetek).

W przypadku nowych klientów sytuacja jest klarowna - promocyjnym oprocentowaniem objęte będą wszystkie środki, jakie będziesz wpłacać na lokaty, bo z automatu będą one nowymi środkami.

Jeśli już jest Ci dane posiadać konto lub konta i lokaty w Aliorze, to teraz niezbędnym będzie wyliczenie "nowych środków", które będą kwalifikowały się do wpłacenia na lokatę. A zgodnie z zapisem zawartym w tabeli oprocentowania Alior Banku:
"Do zawarcia lokaty na nowe środki uprawnieni są klienci deponujący nowe środki, tj. nadwyżkę ponad łączne saldo środków zgromadzonych na należących do nich rachunkach oszczędnościowo-rozliczeniowych, oszczędnościowych, lokatach terminowych prowadzonych w złotych polskich, według stanu na 3 czerwca 2022 r. Łączna kwota lokat nie może przekroczyć różnicy pomiędzy saldem bieżącym tych rachunków, a saldem z 3 czerwca 2022 r."


Zatem przykładowo: jeśli saldo Twych środków na kontach (osobistych i oszczędnościowych) oraz na lokatach w Aliorze na dzień 3.06.2022 r. (na koniec tego dnia) wynosiło 3 000 zł, a teraz będziesz mieć w Aliorze 10 000 zł, to nowymi środkami będzie kwota 7 000 zł - i to właśnie tyle da się wpłacić na lokatę/lokaty z oprocentowaniem od 5,5 do 7% w skali roku.

Lokatę na nowe środki można założyć po zalogowaniu do bankowości internetowej po uprzednim wpłaceniu środków (przeznaczonych na lokatę) na konto w Aliorze.

Przy okazji przypomnę też o ofercie tego banku, która daje elastyczny dostęp do środków w dowolnym momencie, a też oferuje promocyjne oprocentowanie - to Konto Mega Oszczędnościowe, na którym można uzyskać do 5% w skali roku (do 200 tys. zł).


Bądź na bieżąco z promocjami. na Twitterze i polub na Facebooku:


Przydatne informacje:

Przydatne dokumenty:

13 komentarzy:

 1. Do kiedy można założyć?

  OdpowiedzUsuń
 2. Czyli jak oni to liczą? Bo ja na konto Mega Oszczędnościowe wpłaciłem 50 tys. zł. Tam też jest brane pod uwagę saldo z 3 VI. Czy to znaczy że jak teraz wezmę pieniądze z Mega Oszczędnościowego i założę lokatę to to będą nowe środki i dostanę 5,5% na 3 miesiące?

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Ja wpłaciłam ok. 15 nowe środki na mega oszcz., a dziś wypłaciłam w celu założenia lokaty. W ofertach dla mnie mam tylko lokatę standardową. Może jutro się pojawi, tego nie wiem. A może trzeba otworzyć standardową, a oni widząc, że to nowe środki robią z tego tą na nowe środki.

   Usuń
  2. Anonimowy23 czerwca 2022 17:01
   Tak, powinno kwalifikować się na lokatę jako nowe środki.

   Anonimowy23 czerwca 2022 20:54 wg infolinii pojawia się po tym jak system wykrywa nowe środki.

   Usuń
  3. Dokładnie, nowe środki robią z tego co na nowe środki.

   Usuń
  4. Mamy wybór lokatę mobilną na nowe i na 100 dn. Do 20k a wy? Tylko niewiadomo jak długo będzie w apce, kto wie?

   Usuń
 3. Mi przy przelewie większej kwoty do innego banku zaproponowali 6% na 3 m-ce więc ładnie się nam Alior rozhulał :)

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Zgadza się. U mnie też 6%. Skorzystałam.

   Usuń
  2. Ale jaka jest to kwota?

   Usuń
  3. U mnie przy przelewie 80 tys. zł.

   Usuń
  4. Nierozumiem braku lokat 7% na 3 miesiące.

   Usuń
  5. Pomidor-7% dostajesz za to ,że trzymasz pieniądze dłużej w banku.Kto chce zmieniać banki co 3 miesiące musi pogodzić się z niższym oprocentowaniem

   Usuń

Aktualnie najpopularniejsza promocja:

Zyskaj 480 zł za konto osobiste w Santander Banku [AKTUALIZACJA: + bon 100 zł do Allegro]

Oto najnowsza promocja Konta Jakie Chcę w Santander Banku. Do wzięcia czeka 300 zł premii oraz 280 zł w postaci bonów do wykorzystania podcz...