Bankobranie: najlepsze promocje bankowe, konta, karty i lokaty w bankach: 5 promocji karty Citi Simplicity. Którą wybrać i jak ogarnąć wydatki na potrzeby promocji?
Bądź na bieżąco. Korzystaj z bezpłatnego newslettera

5 promocji karty Citi Simplicity. Którą wybrać i jak ogarnąć wydatki na potrzeby promocji?

Citibank szaleje (w jak najbardziej pozytywnym tego słowa znaczeniu). I obecnie serwuje aż 5 różnych promocji swej karty kredytowej.

Porównanie promocji karty Citi Simplicity
Wybór jest spory i każdy może znaleźć coś dla siebie. Do wyboru jest np. nowy telefon albo bony na zakupy o wartości 400 zł (np. w Biedronce, na Allegro lub mi-home.pl). Każda z akcji to jednak nieco inne warunki. Dziś je porównuję, by ułatwić wybór. I podpowiadam jak dać sobie radę z płatnościami w celu osiągnięcia wymaganych wydatków.

Lepiej jak jest więcej i lepiej jak jest wybór. Ale tym razem tych możliwości jest aż tyle, że coś może umknąć. Zatem w jednym miejscu zbieram wszystkie dostępne opcje, w których darmową kartę kredytową Citi Simplicity wyrobić można w promocji z gwarantowaną nagrodą.

Różnica między tymi propozycjami sprowadza się do wartości nagrody, sumy płatności jakie należy wykonać, by otrzymać nagrodę oraz daty wyznaczającej okres wykluczenia dla byłych posiadaczy karty kredytowej z logo Citi.

W celu łatwiejszego porównaniu tych promocji, w poniższej tabeli przedstawiam najważniejsze cechy każdej z okazji do bankobrania z kartą kredytową Citibanku w roli głównej:

Wybierz nagrodę od Citibanku:

Główne
cechy:
Bon
Rossmann
Bon
Biedronka
Bon
Allegro
Bon
mi-home.pl
Telefon
LG K30 Dual Sim
Wartość nagrody:
300 zł
400 zł
400 zł
400 zł
599 zł*
Karencja** od:
1.01.2018
1.01.2018
1.01.2018
1.01.2017
1.01.2018
Dostępność do:
17.01.2020
22.01.2020
15.04.2020
11.02.2020
31.01.2020
Suma płatności na potrzeby promocji***:
2000 zł
1500 zł
1500 zł
2000 zł
2000 zł
Opis promocji:

Strona promocji:

    *  wycena z regulaminu promocji
  ** okres wykluczenia dla osób, które już posiadały główną kartę kredytową Citibanku
***  czas na wykonanie płatności na taką sumę jest do końca trzeciego miesiąca następującego po miesiącu, w którym zawrzesz umowę o kartę

Jeśli było Ci już dane posiadać kartą kredytową w Citibanku, to najkrótszy okres wykluczenia dla byłych posiadaczy takiej karty znajdziesz w promocjach z bonami Allegro, Biedronki i Rossmanna oraz z telefon LG (od 1.01.2018 r.). O rok dłuższe wykluczenie obowiązuje w przypadku promocji z bonem na zakupy sprzętu Xiaomi.

W promocjach pojawiają się różne wymogi odnośnie kwoty transakcji kartą, które należy wykonać na potrzeby promocji. Czasu na to jest sporo, bo nawet ponad 3 miesiące (konkretnie płatności należy wykonać najpóźniej do końca trzeciego miesiąca następującego po miesiącu zawarcia umowy - datę znajdziesz w tejże umowie). Najmniej (łącznie 1500 zł we wspomnianym okresie) wystarczy wydać w promocjach z bonami Biedronki i Allegro. W trzech promocjach (z bonami do mi-home.pl lub Rossmanna bądź z telefonem LG K30 Dual Sim) w wyznaczonym okresie należy wykonać płatności na sumę min. 2000 zł.

Każdy więc powinien znaleźć coś dla siebie, bo średniomiesięcznie wystarczą płatności już od 500 zł. Podkreślę, że w żadnym przypadku nie chodzi o wydanie 1500 czy 2000 zł w każdym z trzech miesięcy, ale o wydanie łącznie takiej sumy przez wyznaczony czas (dni do końca miesiąca w którym zawarto umowę + 3 miesiące kalendarzowe następujące po miesiącu zawarcia umowy) . Jeśli ktoś ma większe wydatki, to może z całością streścić się i warunki spełnić wcześniej, co też przełoży się na szybsze otrzymanie nagrody.
💡 Każdy z nas ma różne wydatki. Ktoś wydaje dużo i bez problemu spełni warunki dowolnej promocji, ale komuś może przyjść z trudnością wydanie 1500 czy 2000 zł (gdy dochodów, a i za tym wydatków nie ma aż tyle). Czasem są jednak sposoby, które ułatwiają spełnianie warunków promocji. O tym piszę w jednym z eBooków, które są prezentem dla osób zapisujących się na newsletter dla Czytelników bloga Bankobranie. A konkretnie będzie to eBook "Jak wydać dużo na potrzeby promocji i nic na tym nie stracić", w którym przedstawiam 17 pomysłów i trików.  

A jeśli mój newsletter został przez Ciebie zasubskrybowany już wcześniej, to odszukaj jedną z wiadomości powitalnych pt. "Prezent: eBooki, które ułatwią Twoje bankobranie" - tam znajdziesz wspomniany eBook.

Jak korzystać z karty kredytowej, by nic nie stracić?


Tak duży wysyp promocji z tak świetnymi nagrodami sprawia, że zainteresowanie propozycjami Citibanku jest bardzo duże. I dla wielu osób może być to pierwsze zetknięcie się z kartą kredytową w praktyce. Przy okazji dzisiejszego wpisu czas więc napisać kilka zdań na temat tego, jak działa karta kredytowa i jak z niej korzystać, by wycisnąć maksimum korzyści.

Karta kredytowa - co błędnie może sugerować jej nazwa - nie jest kredytem z ratami do spłaty. Jest to bowiem limit kredytowy, z którego możesz, ale nie musisz korzystać. Każda płatność wykonana kartą (no a na potrzeby każdej z promocji transakcje trzeba wykonywać) spowoduje częściowe wykorzystanie limitu... ale co najważniejsze: karta kredytowa ma okres bezodsetkowy. Dzięki temu - jeśli wydaną kwotę spłacisz w określonym terminie - nie poniesiesz żadnych dodatkowych kosztów (ani odsetek, ani opłat). Zatem robisz zakupy, które i tak trzeba by zrobić, płacisz kartą Citi Simplicity wyrobioną w promocji, zamiast płacić "zwykłą" kartą lub gotówką, wydajesz kwotę X i oddajesz (w okresie bezodsetkowym) kwotę X. I ani grosza więcej! Po tym wszystkim dostajesz gwarantowaną nagrodę. A z karty Citi Simplicity możesz dalej korzystać, ale nie musisz. Jest ona bezwarunkowo darmowa.

"Rzeczywista roczna stopa oprocentowania: 10,47%" - choć taką informację znajdziesz na stronie promocji to pamiętaj, że wyliczenie powstało na podstawie ustawowo narzuconego wzoru i zakłada spłatę wykorzystanej kwoty w ratach. Trzymając się zasady spłacania karty w okresie bezodsetkowym nie poniesiesz dodatkowych kosztów i oddasz dokładnie tyle, ile z karty zostało przez Ciebie wydane.

Jeżeli dotąd nie było Ci dane korzystać z karty kredytowej, przeczytaj poradnik: Karta kredytowa - 12 kluczowych zasad, które musisz znać. Tam wyjaśniam zasady jej działania oraz to, czym jest okres bezodsetkowy. Ostatnio zamieściłem też tam kilka filmików, myślę że całkiem dobrze prezentujących podstawowe zasady korzystania z karty kredytowej.
💡 Na koniec przypomnę, że osoby które posiadają lub dopiero wyrobią kartę kredytową w Citibanku, są w uprzywilejowanej sytuacji i mogą też uzyskać 3% w skali roku dla kwoty do 100 tys. zł oszczędności (gwarantowane na okres aż 6 miesięcy) przy założeniu konta Citi Priority.

Powyższy wpis jest jedynie porównaniem wszystkich promocji karty kredytowej w Citibanku. Szczegółowe omówienie warunków uczestnictwa i zasad tych okazji do bankobrania znajdziesz w każdym z wpisów prześwietlających daną promocję.

Bądź na bieżąco z najlepszymi promocjami bankowymi. Zapisz się na bezpłatny newsletter dla Czytelników bloga. To zero spamu, a jedynie powiadomienia o nowych wpisach, które wysyłam do dwóch razy w tygodniu. Zapis na newsletter zajmuje chwilę, podobnie jak rezygnacja (jeśli kiedyś z jakieś przyczyny tak postanowisz):

Aktualnie najpopularniejsza promocja:

Odbierz 350 zł na start za konto w Santander Banku + więcej w pozostałych promocjach