Bankobranie: najlepsze promocje bankowe: Konto Smart - darmowe konto od Banku Smart bez haczyków i bez gwiazdek

650 zł od mBanku500 zł od Millennium580 zł od Santandera450 zł od BNP Paribas450 zł za CitiKonto

Konto Smart - darmowe konto od Banku Smart bez haczyków i bez gwiazdek

[Aktualizacja w dniu 30.10.2016 r.: Bank Smart zmienił nazwę i od dziś jest to Nest Bank - opisane niżej warunki konta osobistego pozostają bez zmian]

Bank Smart sam określa się dyskontem finansowym, więc już z tego tytułu nie powinno być drogo.

I nie jest. A właściwie jest zupełnie za darmo. Wszystko co w koncie osobistym jest najważniejsze, tu bez żadnych warunków do spełnienia można mieć za 0 zł. Jest to więc konto, które może odpowiadać tym, którzy rzadko korzystają z usług bankowych, nie uzyskują regularnych wpływów, nie płacą też kartą, ale rachunek bankowy jednak potrzebują. Ale tak samo jest to też konto dla tych co intensywnie korzystają z karty, wypłacają gotówkę w bankomatach nie zważając na to jakiej instytucji jest urządzenie, a do tego często przelewają środki. Przy Koncie Smart za żadną z powyższych czynności nie zapłacisz!

Rachunek osobisty: Konto Smart


Zasady prowadzenia rachunku oszczędnościowo-rozliczeniowego w Banku Smart są klarowne:
 • 0 zł za otwarcie konta 
 • 0 zł za prowadzenie konta (bez dodatkowych wymogów typu wpływ wynagrodzenia itp.) 
 • 0 zł za dostęp do bankowości internetowej 
 • 0 zł za internetowe przelewy złotówkowe (zlecane przez bankowość internetową) 
 • 0 zł za wydanie karty i jej posiadanie 
 • 0 zł za wypłatę we wszystkich bankomatach w Polsce (bez względu na to do jakiego banku lub instytucji taki bankomat należy)
 • 0 zł za wypłaty gotówki za pomocą usługi cashback (realizowane przy okazji zakupów w punktach handlowo-usługowych, np. w sklepach Żabka lub Freshmarket)

Nie płać za konto, przelewy, kartę i wypłaty z bankomatów - złóż wniosek o Konto Smart

O banku


Bank Smart jest częścią FM Banku. Działa w Internecie i (poza infolinią) to jedyna opcja kontaktu z bankiem. Nie istnieją stacjonarne placówki banku, co dla niektórych może być mankamentem. Jeśli jednak nie masz potrzeby obsługi gotówkowej w kasie banku, nie powinno to stanowić większego problemu.

Bank Smart podlega polskim regulatorom, a środki zgromadzone w banku objęte są Bankowym Funduszem Gwarancyjnym (BFG) do równowartości 100 000 euro.

Może na co dzień nie będzie dla Ciebie to zanadto istotne, ale dodam, że osobą odpowiedzialną za powstanie Banku Smart był Sławomir Lachowski. To twórca mBanku - tego w wersji sprzed lat, wspominanego przez wielu z łezką w oku: przełomowego banku internetowego z przejrzystą ofertą i w pełni darmowymi podstawowymi usługami bankowymi.

Bank Smart - opinie


Bank postał w połowie 2014 roku. Dość szybko założyłem tam konto i posiadam je do dziś głównie ze względu na oprocentowanie konta oszczędnościowego, no i oczywiście z powodu jego bezwarunkowej bezpłatności. Zastanawiając się nad zaletami i wadami banku mogę wymienić:

Plusy 


+ bezwarunkowy brak opłat za konto, kartę, przelewy złotówkowe i wypłaty w bankomatach
+ prosta, nieskomplikowana tabela opłat i prowizji, która nie zmienia się tak często jak bywa to w innych bankach
+ intuicyjna i czytelna bankowość internetowa

Minusy


- brak możliwości otwarcia konta wspólnego (istnieje jednak możliwość ustanowienia pełnomocnika) 
brak możliwości wykonywania szybkich przelewów metodą pay-by-link (którą w sklepach internetowych czy serwisach aukcyjnych udostępniają inne banki; w wielu z nich dostępna jest jednak również płatność kartą - np. przez PayU. Wówczas możesz płacić kartą wydaną do Konta Smart)

Jak założyć konto w Banku Smart


Wniosek o Konto Smart złożysz online, wskazując jedną z dwóch opcji zawarcia umowy. Możesz to zrobić za pośrednictwem kuriera (oczywiście na koszt banku) lub wykonując przelew weryfikacyjny z banku, w którym już posiadasz konto. Gdy wybierzesz drugi wariant, pamiętaj by dane we wniosku zgadzały się z tymi, które pojawią się jako dane nadawcy przy przelewie (imię/imiona, nazwisko, adres). Ważne by zachować taką samą strukturę zapisu - jeśli w adresie zastosowano skróty np. w nazwie ulicy (pierwszą literę imienia patrona, skrót jego tytułów lub stopni wojskowych) to podaj je w identycznej formie. Unikniesz w ten sposób odrzucenia wniosku ze względu na różnice. 

13 komentarzy:

 1. Opłata za wydanie karty w smart banku (nawet PLN) to teraz 25zł. Właśnie mnie na tyle stukneli (po tym jak zastrzegłem kartę i zamówiłem nową). Słabe to konto za zero bo w żadnym banku nigdy mnie jeszcze na tak dużo nie stukneli co czyni ten bank najdroższym w mej historii.
  http://www.banksmart.pl/tabele-i-regulaminy/tabela.html

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Ale w TOiP Opłata za wydanie/duplika/wznowienie karty płatniczej/kodu PIN dla Klienta: 0 zł
   Dopiero gdy np. masz kartę do rachunku walutowego to wtedy pobierają opłatę za tę drugą kartę.
   "Klientowi przysługuje jedna bezpłatna karta płatnicza do Rachunku ROR w Banku. W przypadku wydania Klientowi przez Bank dwóch lub więcej kart do rachunków prowadzonych w różnych walutach, kartą bezpłatną jest karta wydana do rachunku prowadzonego w walucie ustalonej jako pierwsza wg następującej kolejności: 1) PLN albo 2) EUR albo 3) USD albo 4) GBP. Wówczas, pozostałe karty wydane do rachunków w walutach wymienionych jako kolejne są kartami odpłatnymi, zgodnie z Tabelą.".
   Jeśli nie masz żadnego konta z kartą poza tym w PLN to złóż reklamację.

   Usuń
  2. Wygląda na to, że nie chcą by ich klienci używali więcej niż jedną kartę i więcej wydawali? Czy tak?

   Najzabawniejsze, że karta jest własnością banku :)

   Usuń
  3. Mnie pobrali 25zł mimo że nie miałem 2 kart ani nic takiego. Złożyłem reklamacje (18 minut na infolinii - a kosztu tego to mi nie zwrócą).

   Usuń
 2. BankSmart rozsyła wiadomości z nowymi warunkami i TOiP. Zmian trochę jest m.in. dodano obsługę w placówkach BIZ.

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Tak, są maile o zmianach. Jest kilka plusów: wspomniana obsługa w placówkach, wprowadzenie przelewów natychmiastowych (opłata 1 zł za przelew więc niewielka w porównaniu z innymi bankami), usługa 3D-Secure. Ale jest i łyżka dziegciu w beczce miodu. Za wypłaty w bankomatach poza Polską będzie opłata: 5 zł (od 1.09.2016 r.). Na szczęście wypłaty w bankomatach w Polsce pozostają bez zmian i będą za 0 zł. Reszta zmian dot. usług już mniej powszechnych (m.in. dyspozycji składanych telefonicznie).

   Usuń
 3. Swego czasu FM Bank miał najlepsze oferty lokat na rynku - to se ne vrati :)

  OdpowiedzUsuń
 4. Warto wiedzieć w przypadku problemów, że pod markami BIZ Bank oraz Bank SMART w istocie kryje się FM Bank posiadany przez brytyjski fundusz inwestycyjny AnaCap. Kto występuje jako strona w BFG czy w przypadku reklamacji?

  OdpowiedzUsuń
 5. Zamierzam otworzyć konto w Banku Smart jedynie dla lokaty i po 3 miesiącach, skończonej lokacie zamknąć konto. Konto chcę potraktować jako lokatę. Wpłata na lokatę byłaby jedyną aktywnością na koncie. Czy w związku z tym poniosę jakieś opłaty i czy koniecznością jest karta do konta?

  OdpowiedzUsuń
 6. witam
  koszmarnie długi czas zakładania i aktywacji konta , a gdzie jeszcze karta !!!
  2 tygodnie czekałem na kuriera , a teraz juz 3 dzień roboczy mija i nie widać aktywacji konta --koszmar ! i to ma być nowoczesny bank internetowy?

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. U mnie poszło wszystko szybko i sprawnie. Więc chyba coś kurier Ci się trafił niezbyt ogarnięty.

   Usuń
  2. Potwierdzam to, co opisał @Anonimowy 27 lipca 2016 15:53.
   Ja czekam już ponad tydzień.
   W mailu potwierdzającym złożenie wniosku sam bank informuje, że czas oczekiwania na umowę nie powinien przekraczać 10 dni roboczych(!!!).
   Smartfonowy bank, który każe czekać na umowę dwa tygodnie. Wstyd i hańba.

   Usuń

Aktualnie najpopularniejsza promocja:

Rekordowa premia 500 zł do wzięcia za konto w Millennium (+ 7% dla oszczędności)

Oto najnowsza promocja konta osobistego w Banku Millennium z rekordową premią. Podwyżka jest zdecydowana - do wzięcia czeka 500 zł (zamiast ...