Bankobranie: najlepsze promocje bankowe, konta, karty i lokaty w bankach: Kontakt
Bądź na bieżąco. Korzystaj z bezpłatnego newslettera

Kontakt

Jeśli masz propozycje, uwagi, sugestie, a może udało Ci się znaleźć promocję bankową nieopisywaną dotąd na blogu, skontaktuj się. Dzięki poniższemu formularzowi możesz napisać do Mr. Złotówy.

W sytuacji gdy Twe pytanie dotyczy zasad promocji, zachęcam do zadawania pytań w komentarzach pod artykułem. Może to wywołać ożywioną dyskusję, wskazać na nowe wątki, a odpowiedzi trafią do szerokiego grona odbiorców - wszystkich Czytelników bloga zainteresowanych tematem.

Jeśli jesteś zainteresowany współpracą marketingową, reklamową lub jesteś dziennikarzem, zapraszam do dedykowanego działu współpraca i media.
Imię
E-mail *
Wiadomość *

54 komentarze:

 1. Proszę o poradę. Zastanawiam się nad przeniesieniem swojego konta do innego banku. Obecne posiadam je w Banku Spółdzielczym jednak myślę poważnie aby przenieść się do mBanku/Millennium/PKO. Bardzo zainteresowała mnie oferta mBanku, jednak w moim mieście nie ma oddziału tego banku. Czy to duża przeszkoda, czy przez to wykluczyć tą propozycję? Proszę o radę.

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Wszystko zależy od Twych preferencji i oczekiwań jeśli chodzi o bank. Jeśli bywasz w oddziale wpłacać/wypłacać większą gotówkę to oddział na miejscu może się przydać. Ale jeśli ograniczasz się do wypłat mniejszych kwot to wystarczą bezpłatne bankomaty (najlepiej gdy bank daje darmowe wypłaty w dowolnym bankomacie bez względu na to do jakiego banku czy instytucji urządzenie należy; w mBanku: eKonto w wariancie plus). Większość dyspozycji w chwili obecnej można już składać w bankowości internetowej (w Millennium i w mBanku włącznie z wypowiedzeniem umowy o konto).

   W każdym z wymienionych banków możliwe jest zawarcie umowy na odległość, bez wizyty w oddziale (mBank i Millennium: przelew weryfikacyjny lub kurier, a w przypadku PKO BP kurier). Jeśli nie masz w swej miejscowości placówki Millennium, wybierz otwarcie konta za pośrednictwem kuriera (w przypadku otwierania konta przelewem, funkcjonalności bankowości internetowej są dość ograniczone i wymagana jest dodatkowa wizyta w oddziale celem dodatkowej weryfikacji i uzupełnienia wzoru podpisu). W przypadku wyboru kuriera już takiej potrzeby nie będzie. W mBanku również najlepiej wybrać kuriera.
   A otwarcie konta w mBanku teraz szczególnie się opłaca bo mamy promocję Zyskaj z eKontem (opisuję ją tutaj).

   Usuń
  2. Dziękuje za podpowiedz. Pozdrawiam.

   Usuń
 2. Ja też poprosiłabym o poradę. Razem z mężem mamy rachunek w PKO BP - wcześniej w Nordei i tak zostało od wielu lat. Nawet dziecko ma tam rachunek Junior i nawet na bilet do kina w aktualnej promocji się chyba nie załapie :-) Oprócz tego ja na siebie mam od wielu lat (niestety) rachunek w mbanku i bgż optima. I teraz tak szukam jak ulokować środki:
  Mężowi teraz założyłam rachunek w BGż optima z lokatą bezkarną. Ponadto, o ja głupia, założyłam mu profil, bo to nie konto na Idea Bank, zamiast złożyć wniosek o lokatę i teraz już jest klientem i nie może skorzystać z tych ich lokat dla nowych klientów. Napisałam reklamację i nic cisza. Czy słyszeliście Państwo, aby udało sie komuś reklamować taki przypadek?
  No i tyle. W Mbanku skończyły mi się własnie stare lokaty jeszcze na 2,7%, mój bgż może ewentualnie zostać, męża też. PKO BP nie ma żadnej oferty i w zasadzie nic mnie tam nie trzyma, oprócz konta dziecka i przyzwyczajenia. Prosiłabym o podpowiedź, gdzie otworzyć w takiej sytuacji nowe rachunki, a gdzie lokaty? Będę niezmiernie wdzięczna :-)

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. No tak, banki niestety nie rozpieszczają obecnych klientów. A jeśli już jakąś promocję dla nich zaserwują to są to akcje rzadkie i ze skromnymi gratyfikacjami. Więc "od czasu do czasu" bank warto zmienić :)
   Jeśli chodzi o BGŻ Optima. Kwestia tego kiedy konto oszczędnościowe zostało otwarte? Bo jeśli "na dzień dobry" nie została otwarta Lokata Bezkarna, a od otwarcia rachunku nie minęło dużo czasu to można skontaktować się z infolinią i poprosić o otwarcie Lokaty Bezkarnej (3,2% na 3 mies.). Część osób nawet takie rozwiązanie stosuje celowo. Zwłaszcza przy większych kwotach, gdy jako przelew weryfikacyjny nie chcą wysyłać kwoty np. 100 000 zł. Wtedy wystarczy otworzyć konto przelewem na 1 zł, a po aktywacji kolejnym przelewem zasilić konto kwotą przewidzianą na lokatę i skontaktować się z infolinią banku.
   Przegląd najlepszych lokat bankowych na czerwiec można znaleźć tutaj, a na bieżąco aktualizowany ranking lokat tutaj.

   Co do otwierania rachunków trudniej mi coś jednoznacznie zasugerować, bo wiele zależy od tego jakie są wpływy gospodarstwa domowego, ile wydawane jest kartą itp. Z kontami jest kilka okazji do zarobienia: m.in. Inteligo (możliwe także dla obecnych klientów PKO BP!), Millennium, BGŻ BNP Paribas.

   Usuń
 3. 1,5tyg. temu zostawiłem komentarz z pytaniem pod artykułem
  http://bankobranie.blogspot.com/2015/01/zdecydowanie-najlepsze-konto-i-karta-ze.html
  ale bez odzewu. Chciałbym ponowić pytanie w tym miejscu, mianowicie:
  Pytanie dotyczy promocji na koncie Tanie Zakupy w Getin Online.

  W tekście przeczytałem, że "zgodnie z regulaminem zwroty od płatności gwarantowane są przez okres 12 miesięcy", a w symulacji naliczyłem tylko 11 wypłat premii.

  Jeśli pierwszą premię otrzymałem w sierpniu 2015 (konto założone w czerwcu), to ostatnią dostanę w czerwcu 2016 (zgodnie z symulacją), czy w lipcu 2016 (bo wtedy wypada 12 miesiąc zwrotu premii)?

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Czyli w lipcu dostaniesz ostatni raz. Za czerwiec'16. Choć z Getinem nigdy nic nie wiadomo bo zdarza mu się przeoczyć czas wyłączenia i wypłaca zwroty dalej. Tak było u mej mamy. Ale tu i tak 300 zł w rok kalendarzowym masz blisko więc dużo dodatkowego by nie wpadło.

   Usuń
 4. chciałbym zapytac czy sa jakies banki w ktorych moglbym wziac kredyt/karte kredytowa posiadajac umowe o prace na 1/4 etatu, umowa odnawiana co 3 mc-e przez agencje pracy i stale wplywy z tytulu wynagrodzenia w wysokosci 2,5 tys netto/mc. obecnie mam konto w TMUB. prosze o pomoc. pozdrawiam

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Jeśli jest kontynuacja zatrudnienia to niektóre banki taki dochód również akceptują. Tematem kredytów się nie zajmuję, więc nic nie zasugeruję, ale jeśli chodzi o kartę kredytową to żeby daleko nie szukać, wniosek możesz spróbować złożyć chociażby - daleko nie szukając - w TMUB (zwłaszcza, że można teraz zgarnąć 300,30 zł - szczegóły tutaj). Ktoś zostawił w komentarzu informacje jakie wymogi ma bank wobec osób wnioskujących o kartę z dochodem z tytułu umowy o pracę: "1-miesięczny okres zatrudnienia na umowie o pracę z udokumentowaniem 6 miesięcy ciągłości zatrudnienia bądź 3-miesięczny okres zatrudnienia (wlicza się również okres próbny) Lub 6-miesięczny okres zatrudnienia, jeśli firma rodzinna". Pozdrawiam

   Usuń
  2. Czy wniosek o kartę kredytową mogę złożyć tylko z linka czy w oddziale też aby otrzymać te 300 zł premii? Chodzi o to, że mam podobną sytuację co przedmówca i nie bardzo wiem jak wpisać forme zatrudnienia we wniosek..

   Usuń
  3. W przypadku T-Mobile Usługi Bankowe do udziału w promocji z premią 300 zł musi być wykorzystane polecenie. Więc wniosek składany jest online. Kwestie dot. zatrudnienia można uszczegółowić w rozmowie z konsultantem.
   W sytuacji odnawianych umów (co miesiąc czy co inny okres) w przypadku zachowania ciągłości zatrudnienia podałbym dane dot. sumy tych umów. Najlepiej jednak, by nie ryzykować skuchą, sugeruję kontakt z infolinią lub Wirtualnym Oddziałem i przedstawienie sytuacji z zasygnalizowaniem pożądanej formy składania wniosku i chęci udziału w promocji (tak by konsultant tylko poradził, a nie nalegał na złożenie wniosku od razu).

   Usuń
 5. Dostałem e-mail z City Handlowy, że od dnia 15.12.2016 r. zmianie ulega Regulamin Kart Kredytowych Citibank Banku Handlowego w Warszawie S.A. (dalej: Regulamin) oraz Tabela Opłat i Prowizji dla Kart Kredytowych Citibank (dalej: TOiP).

  Można złożyć sprzeciw, który będzie skutkować wygaśnięciem umowy o kartę kredytową z dniem poprzedzającym dzień wejścia w życie opisanych zmian.

  I teraz pytanie:
  Korzystam z promocji, gdzie chyba miesiąc temu otrzymałem voucher 400 zł do sklepu morele.net. W regulaminie promocji jest, że muszę przez rok wykonywać co miesiąc 1 transakcję bo inaczej kara 200 zł, ALE ja tą umowę podpisałem na określonych warunkach, które niebawem ulegną zmianie. Czy jeśli zgłoszę sprzeciw wobec nadchodzących zmian i tym samym dopuszczę do wygaśnięcia umowy z dniem 14.12.2016 r. będę musiał zapłacić karę 200 zł z powodu niewykonania przynajmniej 1 transakcji kartą miesięcznie przez kolejnych 12 miesięcy? Pomyślałem sobie, że jest to taka furtka do wcześniejszego pozbycia się karty kredytowej bez żadnych konsekwencji z tytułu niewykonania regulaminu promocji. Jeśli jednak myślę błędnie, to oznacza to w takim razie, że Bank mógłby np. teraz wprowadzić bezwzględną opłatę za kartę w wysokości powiedzmy 20 zł miesięcznie, a klient taki jak ja nie mógłby zrezygnować, bo zwyczajnie by się to nie opłacało, a bank by odzyskał znaczną część kasy z vouchera.

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Tak, to furtka do rezygnacji bez konsekwencji. Tak samo było z Getinem.

   Usuń
 6. mam pytanie,do którego banku warto przenieść wpływ renty ok 900 miesięcznie aby uzyskac jakąś gratyfikację

  OdpowiedzUsuń
 7. Witam wszystkich, czy ktoś może obiektywnie napisać nt. obligacji korporacyjnych plus III? Ponieważ Idea Bank jako agent ma taki produkt z promocją noworoczną (brak opłaty za prowadzenie, wcześniej było 1,99%). Wart kombinować, chociaż na 3 m-ce? Jak duże jest ryzyko? Z góry dziękuję

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Na blogu zajmuję się tylko tematem produktów oszczędnościowych z gwarancją zysku i przede wszystkim z gwarancją wpłaconego kapitału - piszę więc o lokatach i kontach oszczędnościowych. Obligacje zawsze wiążą się - z mniejszym lub większym - ryzykiem niewypłacalności emitenta. W chwili obecnej emitentów jest wielu - dla firm jest to tani i szybki sposób kredytowania swej działalności. Wielu (większość) wykupuje obligacje na czas, ale są przypadki z ostatnich lat, że niektórzy zdążyli upaść (np. PBG, deweloper Gant). To ryzyko należy mieć na uwadze. Nie ma w tym przypadku ani Bankowego Funduszu Gwarancyjnego, ani innego systemu gwarancyjnego dla wpłacanego kapitału.

   Usuń
 8. witam,
  jak można "zamknąć", zrezygnować z karty kredytowej (konkretnie w Citi)? Czy można to zrobić przez internet z poziomu konta? Czy jest jakiś druk, który można wysłać (ale gdzie)?

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. W przypadku Citibanku umowę należy wypowiedzieć pisemnie - w oddziale, listem lub poprzez wiadomość w bankowości internetowej. Wystarczy wtedy krótka notka w stylu "Rezygnuję z karty kredytowej i umowy o rachunek kredytowy nr ......". Po kilku-kilkunastu dniach powinien jeszcze skontaktować się konsultant banku celem potwierdzenia dyspozycji.

   Usuń
 9. Witam. Jak wiadomo AirBerlin "kończy" powoli swoją działalność. Zakupiliśmy bilety PRZEZ POŚREDNIKA przed 15.08.2017 a więc przed zgłoszeniem wniosku o upadłość. Parę dni temu dostaliśmy pisemnie info, że loty odwołane (miały być w listopadzie) i nie będzie zastępczych oraz, że pieniądze nie zostaną zwrócone. Rozpoczęliśmy procedurę chargeback w PKO Bank Polski, jednakże szybko dostaliśmy odmowę, gdyż bank kieruje nas najpierw do udziału w postępowaniu upadłościowym, czyli jak dobrze rozumiem - zgłoszenia swojej wierzytelności. Takie postępowanie może wg mnie trwać latami. Czy stanowisko banku jest normalne? Jakie kroki podjąć, żeby bank pozytywnie rozpatrzył wniosek chargeback? Nigdzie nie znalazłem sytuacji, żeby bank odsyłał do udziału w postępowaniu upadłościowym.
  Podkreślę, że bilety kupione przez pośrednika!

  OdpowiedzUsuń
 10. Mam prośbę. Chcę założyć lokatę.24000zł.Jaki wybrać bank.Czy przez internet jest bezpiecznie?Nie mam w tym doświadczenia.czuję się zagubiony.

  OdpowiedzUsuń
 11. A jak to Mr.Złotówa skomentujesz?https://businessinsider.com.pl/finanse/darmowe-konta-w-banku-dla-wszystkich/ektfw9q

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Każda taka zmiana cieszy... choć oczywiście można sobie zadawać pytanie czy (a może bardziej kiedy) banki postanowią to sobie odbić innymi opłatami? No i trzeba mieć na uwadze, że to dość ograniczony zakres usług i funkcjonalności będzie zwolniony z opłat. Pożyjemy, zobaczymy co przyniesie praktyka.

   Choć jako bankobiorcy raczej nie mamy co narzekać na opłaty za konta (często warunki promocji równe są warunkom zwalniającym z opłat). Ale może będzie jeszcze łatwiej :)

   Usuń
 12. Witam! Mam pytanko zrezygnowalem dzisiaj z karty kredytowej w T-mobile by uniknac oplaty rocznej.Dyspozycja wypowiedzenia zostala dzis przyjeta lecz dopiero jak zostana zaksiegowane dwa statusy iz karta nie jest zadluzona (czyli w marcu i kwietniu u mnie to wychodzi 5 kazdego miesiaca)zostane zwolniony z oplaty rocznej.Czy tak bylo zawsze???

  OdpowiedzUsuń
 13. Cześć Mr. Złotówa. Uczestniczyłem jakiś czas temu w promocji (http://bankobranie.blogspot.com/2018/01/premia-250-zl-za-konto-w-credit-agricole.html)
  Postanowiłem posłuchać rad czytelników i zakładając konto w banku (oczywiście pracownica banku nie procedowała dalej mojego wniosku, tylko założyła konto od nowa - na szczęście z użyciem kodu polecającego od Ciebie) złożyłem wszelkie dyspozycje, a zlecenie przelewania środków mogłem wziąc ze sobą i nie składałem go w firmie. Wpływ wynagrodzenia zapewniałem przez kolejne miesiące ze swojego konta w innym banku. W tym tygodniu wpłynęła do mnie premia, 50 zł za otwarcie konta z polecenia, brak 200zł za pozostałą część promocji. Co prawda bank ma czas do końca miesiąca na wpłatę pozostałej części, ale na to bym nie liczył. Co radzisz w obecnej sytuacji? Gdyby była to promocja w której wiedziałbym że zrobiłem wszystko poprawnie to pisałbym reklamację. W zaistniałej sytuacji nie wiem, czy ma to większy sens. Nie chciałbym w oczach pracowników wyjść na kombinatora.

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Zazwyczaj banki wypłacają premie na ostatnią chwilę, więc byłbym optymistycznie nastawiony. Jeśli jednak do końca miesiąca premia by nie wpłynęła to pozostaje reklamacja. Żadnego kombinowania tu nie było, bo wszystko jest zgodne z regulaminem :) Ale mam nadzieję, że pisanie tej reklamacji potrzebne nie będzie.

   Usuń
 14. Cześć Mr. Złotówa. W temacie bankobrania jestem świeży i mam pytanko odnośnie konta 360 w banku Millennium i premii 200. Aby otrzymać premie należy zapewnić wpływ min. 1000 zł i go na koncie utrzymać czy wystarczy zapewnić i następnie mogę go przelać na inne konto np. Oszczędnościowe w innym banku. Z góry dzięki. Super robotę robisz na blogu.

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Cześć! Cieszę się, że trafiłeś na blog i dzięki za miłe słowa :) Wpływ oznaczania pojawienie się w historii konta. Zatem nawet tego samego dnia środki możesz wydać/przelać/wypłacić.

   PS. A na przyszłość - wyjaśnienie może się przydać - to gdyby trzeba było je utrzymywać przez jakiś określony czas to wtedy byłaby mowa np. o saldzie dziennym.

   Usuń
 15. Dzień dobry, czytając Twojego bloga przyszło mi do głowy takie pytania... Czytając bloga wydaje się, że Banki opierają promocje głównie na pieniądzach. Czy pieniądze zawsze wygrywaja z gadżetami w tej materii? Czy masz jakieś wpisy o gadżetach, które dają Banki?
  Ilona

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Dzień dobry! Zdecydowana większość promocji bankowych daje możliwość zdobycia nagród pieniężnych lub (ale już rzadziej) bonów, voucherów itp. Nagrody rzeczowe są proponowane sporadycznie (zdarzały się w przypadku wyrobienia karty kredytowej - były to telefony lub tablety, ale to już jakiś czas temu).

   Powodem jest pragmatyczne podejście banków. Cała logistyka i wysyłka nagród rzeczowych jest o wiele bardziej skomplikowana i kosztowna (w skali takich promocji jeszcze doszłyby pewnie różne zgłoszenia reklamacyjne na kurierów, na sprzęt itp. itd.). No i klientom trudniej dogodzić - wybór na rynku (zwłaszcza sprzętu elektronicznego) jest ogromny. Kojarzę komentarze pod wpisami o promocjach z nagrodą w postaci telefonu, gdy niektórzy pisali, że woleliby np. inny kolor obudowy. Z pieniędzmi czy elektronicznymi bonami jest łatwiej, a i każdy może sobie za nie kupić co chce ;)

   Usuń
 16. Mam kartę kredytową w Citi, niestety bez moneyback. Jeżeli złoże rezygnację jest szansa, że go zaproponują?

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Ja już 2 razy dostałem moneyback po złożeniu wypowiedzenia.

   Usuń
 17. Chciałbym Pana Mr. Złotówa zapytać w jaki sposób ogrania Pan te wszystkie promocje ?
  Czy ma Pan jakiś specjalny sposób, metodę, program którym to Pan ograni a którym mógłby się Pan podzielić ?
  P.S. Wielkie podziękowania ze ten blog.

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Jednego uniwersalnego sposobu nie ma. Swego czasu różnymi sposobami podzielili się nimi Czytelnicy - możesz przeczytać o tym tutaj.

   Cieszę się, że blog się przydaje :)

   Usuń
 18. Jeśli dziś założę konto to do 31 się raczej nie wyrobię z podpisaniem umowy? 🤔

  OdpowiedzUsuń
 19. Witam, mam pytanko czy jest możliwość płatności kartą za rachunki bankowe bez prowizji ? Czy istnieją tylko płatne aplikację typu szybki bill, mpay itp ? Czy w przypadku płacenia przez te aplikacje można zbierać punkty lojalnościowe np mile, punkty wizzair ? Znasz może jakieś rozwiązanie ?

  OdpowiedzUsuń
 20. Witam. Mam pytanie. 31marca złożyłam wniosek z Pana linku o konto w mBanku. Konto zostało aktywowane 2 kwietnia, a 9 przelałam 1000zł. Dalej spełniłam wszystkie warunki promocji. Do dziś nie dostałam żadnego bonusu ani informacji o nim. Już nie dostanę?

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Wniosek 31 marca, więc pewnie konto otwarte w kwietniu. Wtedy p-wszy bonus do końca czerwca.

   Usuń
  2. @Marta 15 czerwca 2019 12:56
   Podaj konkretną promocję której to dotyczy. Każda promocja ma swoje warunki. Z tego co tu piszesz, może to być ta promocja, o której jest wspomniane tu: https://bankobranie.blogspot.com/2019/03/300-zl-za-ekonto-w-mBanku-ostatnia-okazja.html tu: https://bankobranie.blogspot.com/2019/03/faq-kumulacji-2-promocji-konta-w-mbanku.html i tu: https://bankobranie.blogspot.com/2019/02/az-300-zl-za-eKonto-osobiste-w-mBanku.html
   Jeżeli tak jest, to pod jednym z tych linków masz tabelkę, w której masz wszystko rozpisane. Przeanalizuj sobie wszystkie punkty regulaminu promocji i wszystkie kroki jakie zostały wykonane w celu spełnienia warunków tej promocji.

   Usuń
  3. @Marta, zapewne chodzi CI o kumulację promocji "Twoje Konto z Bonusem i Premią" (z bonusem 100 zł i bonem 50 zł do Biedronki) oraz "Konto z premią – IV edycja" (z premiami 100 i 50 zł)?

   Wtedy prawdopodobne jest to, co pisze Amadeusz. Ale jeśli nie, to uściślij i wtedy uda się udzielić konkretniejszej wskazówki/odpowiedzi.

   Usuń
  4. Tak, to ta kumulacja. Na chacie pracownik banku potwierdził że się załapałam, tylko nie wiedział jak to wygląda od strony ebrokera. Dostanę od nich jakieś info czy mam sama się gdzieś upomnieć? Dzięki i pozdrawiam.

   Usuń
  5. Jeśli nie dziś, to jutro powinien przyjść mail (info od organizatora).

   Usuń
 21. Witam.
  Jeśli się ktoś orientuje proszę o odpowiedź.
  Chce zamknąć konto inteligo, czy mogę tylko zastrzec kartę aby mi opłaty nie naliczali? Bo w systemie jest opcja zastrzeż kartę ale trzeba wybrać jedną z 3 opcji czyli zniszczenie, kradzież, zgubienie. CHyba, że wystarczy czasowo zastrzec aby uniknąć opłaty.
  Pozdrawiam

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Zastrzeżenie wystarczy - kolejne opłaty nie będą pobierane (a opłata za bieżący okres rozliczeniowy nie zostanie pobrana, jeśli uprzednio zostaną wykonane płatności na sumę zwalniającą z tej opłaty). Zastrzeżenie karty nie generuje automatycznego wznowienia karty (to trzeba by zlecić odrębnie).

   Usuń
 22. Co sadzisz o indywidualnym koncie emerytalnym w millenium

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Nie mam zdania. Na co dzień nie śledzę na bieżąco ofert IKE, więc trudno mi się odnieść do innych propozycji (choć faktycznie na pierwszy rzut oka te 3% wygląda ciekawie i bazuje na gwarantowanym oprocentowaniu, a nie na wyniku funduszy wiążących się ze zmiennością/ryzykiem).

   Usuń
 23. Witam..
  Chciałam prosić o wyjaśnienie takiej sytuacji..
  W momencie kiedy poszłam do Santander bank aby zgodnie z radą w mailu zamknąć natychmiastowo konto w celu przystąpienia do promocji... pracownica banku konto walutowe mi zamknęła ale niestety do promocji nie mogłam przystąpić bo znaleziono jakieś konto sprzed lat w deutsche bank.. nie wiem jak to jest możliwe że dostawałam wyciągi na jedno konto walutowe a nie było w ogóle wyszczególnione pozostałe sprzed chyba 8 lat niezamknięte konto złotówkowe... Dla mnie to jest niesamowity bałagan w tych bankach... Czy teraz muszę iść żeby osobno zamknąć wyżej wymienione konto, które istnieje wirtualnie albowiem deutsche banku już u nas nie ma?? Czy mogę to załatwić w każdym oddziale banku. Byłam bardzo zaskoczona że nie mogłam załatwić promocji według mnie przez niedopatrzenie deutsche banku.. dziwnie działają te procedury bankowe. Pozdrawiam serdecznie

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Witam! Gdy jeden bank przejmuje drugi to ze wszystkimi zobowiązaniami (zarówno klienta wobec banku przejmowanego, jak i banku wobec klienta). Dlatego kredyty trzeba nadal spłacać, a środki z lokat nam nie znikają. I tak samo jest z kontami. Konto z Deutsche Banku trafiło do Santandera (zamknięcie każdego rachunku wymaga odrębnej dyspozycji lub w jednym wypowiedzeniu wskazania wszystkich numerów rachunków do zamknięcia). Brak wyciągów to być może jakieś inne zgody wyrażone przy tym konkretnym koncie (jeśli dobrze kojarzę, to Deutsche Bank chyba zachęcał do rezygnacji z wyciągów papierowych na rzecz braku czy niższej opłaty za konto, więc być może te wyciągi były w wersji elektronicznej; banki udostępniają różne opcje - wyciąg wysyłają na maila lub umożliwiają jego pobranie w bankowości). W chwili obecnej już wszystkie placówki Santander Banku powinny obsługiwać wszystkich byłych klientów Deutsche Banku.

   Usuń
 24. Witam.
  Jeśli ktoś się orientuje proszę o odpowiedź.
  Czy płatności kartą za rachunki w żabce zaliczy mi się do moenybacku w Banku Millenium (moneyback mam włączony na pół roku przez Bank jako zatrzymanie klienta - 2%karta, 5%blik)?
  Z góry dzięki za odpowiedź

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. W przypadku tego banku nie spotkałem się z sytuacją, by w którejkolwiek promocji jakieś rodzaje transakcji czy kod MCC były wykluczone (choć akurat regulaminu aktualnej promocji na zatrzymanie nie miałem do wglądu).

   Usuń
 25. Bardzo dziękuję Mr.Złotówa za świetną stronkę i fantastycznie opracowane informacje - korzystam, pierwsze bonusiki już wpadły. Życzę powodzenia i duuużo pracy :) = wiele promocji ku naszemu zadowoleniu i zyskom.
  Pozdrawiam

  OdpowiedzUsuń
 26. Czy ktoś już dostał mail z powiadomieniem o spełnieniu wymogów promocji konta Millenium "200 zł z Kontem 360°"???

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Bank Millennium w swych promocjach nie wysyła takich maili. Pozostaje czekać na wpływ na konto (do regulaminowego terminu wypłaty premii jeszcze kilka dni pozostało).

   Usuń