Bankobranie: najlepsze promocje bankowe: 450 zł w bonach do Biedronki za przetestowanie karty Citi Simplicity (+ do 550 zł premii za bezwarunkowo darmowe CitiKonto)

500 zł od Millennium500 zł od Aliora480 zł od Santandera400 zł od BNP Paribas450 zł za CitiKonto

14.09.2022

450 zł w bonach do Biedronki za przetestowanie karty Citi Simplicity (+ do 550 zł premii za bezwarunkowo darmowe CitiKonto)

Na osoby wyrabiające kartę kredytową z oferty Citibanku (którą w prosty sposób można utrzymać za 0 zł) czeka nagroda gwarantowana: bony do Biedronki o łącznej wartości 450 zł.

Promocja "Zostań posiadaczem Karty Kredytowej Citi Simplicity i zyskaj do 450 zł na zakupy w Biedronce"
Tym razem jest to promocja w uproszczonej postaci - wykonywanie płatności nie jest rozciągnięte na 7 miesięcy (jak to bywało w ostatnich edycjach), bo da się wszystko ogarnąć zdecydowanie szybciej. No i oprócz bonów do Biedronki można też zyskać jeszcze więcej - jeśli zdecydujesz się również na otwarcie konta osobistego, to w sumie mogą się uzbierać bonusy na sumę aż 1 000 zł.

Promocja "Zostań posiadaczem Karty Kredytowej Citi Simplicity i zyskaj do 450 zł na zakupy w Biedronce" w pigułce: bony do Biedronki na sumę 450 zł otrzymasz, jeśli po zawarciu umowy o kartę kredytową:
 • aktywujesz kartę oraz zalogujesz się do bankowości internetowej lub aplikacji mobilnej;
 • wykonasz płatności kartą na sumę min. 1 000 zł (mogą, ale nie muszą być to płatności w Biedronce) - za to przewidziany jest bon o wartości 400 zł oraz
 • wyrazisz zgody marketingowe - za to bank daje dodatkowy bon o wartości 50 zł.

Do tego uczestnikom promocji przysługuje również zwrot opłaty za kartę (12 zł) - otrzymasz go, jeśli w danym okresie rozliczeniowym karty wykonasz płatności na sumę co najmniej 300 zł (a może być to kwota, której wydanie jednocześnie spełni warunki promocji).

Szczegółowe prześwietlenie warunków promocji i wskazówki jak krok po kroku zdobyć nagrodę znajdziesz poniżej.

Co warto wiedzieć o promocjach bankowych?


Na wstępie kilka zdań tytułem wstępu dla osób, które z tego typu promocją spotykają się być może po raz pierwszy (bo jeśli jesteś Czytelnikiem bloga Bankobranie od dłuższego już czasu, to dobrze wiesz, że podobnych promocji jest wiele i można dzięki nim sporo zyskać - Ciebie zapraszam do części wpisu nieco niżej, zaraz pod podkreśleniem). 

Jak to się dzieje, że bank rozdaje takie nagrody? Wszak mówią: "nie ma nic za darmo". I to prawda. "Za darmo" nie ma i tutaj, bo bank wymaga zawarcia umowy i wykonywania płatności kartą. W przypadku promocji bankowej, takiej jak ta, bank premiuje jedynie wtedy, gdy już klienta pozyska i ten wykaże się określoną aktywnością (nie wykraczającą w zasadzie ponad standardowe korzystanie z karty). Dla banku jest to jednak o wiele lepszy sposób na przekonanie klientów do swej oferty, niż płacenie kroci za reklamę w mediach, której efektywność ciężko zresztą zmierzyć. Oczywiście dla banku liczy się też potencjał. Nowy klient może przecież skorzystać też z innych produktów, aczkolwiek to nie jest wymagane i przez promocję można przejść nie ponosząc ani grosza kosztów. O czym przekonało się już wielu Czytelników Bankobrania. Tego typu promocje Citibanku nie są nowością i opisuję je w praktyce już od grubo ponad 8 lat, a więc od samego początku istnienia bloga.

Co też ważne: nie jest to ani konkurs, ani loteria. Na blogu Bankobranie skupiam się przede wszystkim na promocjach, w których do wzięcia są nagrody gwarantowane. I tak jest właśnie w tym przypadku.

Czy to na pewno nic nie kosztuje? Karta kredytowa, którą należy wyrobić w promocji może się niektórym osobom kojarzyć negatywnie skoro jest w niej słowo "kredytowa". Jednak karta kredytowa znacząco różni się od samego kredytu, który wiąże się z otrzymaniem całej kwoty do ręki i jej spłatą w ratach, a więc i z kosztami (m.in. z odsetkami). Karta daje dostęp do limitu kredytowego, z którego można, ale nie trzeba korzystać. Na potrzeby niniejszej promocji płatności kartą należy wykonywać, ale to i tak nie oznacza kosztów. Wykorzystaną kwotę spłacić można bowiem w okresie bezodsetkowym, który liczony jest dla wszystkich transakcji bezgotówkowych (a więc płatności kartą). Dzięki temu oddasz dokładnie taką samą kwotę, jaką z karty wydasz.

Choć na stronie promocji znaleźć możesz zapis "Rzeczywista roczna stopa oprocentowania: 26,28%", to jest to jedynie wyliczenie w oparciu o ustawowo narzucony wzór i zakłada spłacanie wykorzystanej kwoty w ratach. Trzymając się jednak zasady spłacenia karty w okresie bezodsetkowym, nie poniesiesz takich kosztów i oddasz dokładnie tyle samo, ile zostało przez Ciebie wydane. Sprawdziłem to nie tylko w teorii, ale i w praktyce.

Jeżeli dotąd nie było Ci dane korzystać z karty kredytowej, zapoznaj się z poradnikiem: Karta kredytowa - 12 kluczowych zasad, które musisz znać. Przybliży Ci on zasady działania karty oraz wyjaśni czym jest okres bezodsetkowy.
__________________

450 zł w bonach do Biedronki za kartę kredytową Citi Simplicity


Dla kogo promocja? Uczestnikiem może być osoba pełnoletnia, która nie ma i co najmniej od 1.09.2020 r. nie miała głównej karty kredytowej w Citibanku (okres wykluczenia dla byłych klientów nieco więc drgnął, bo we wcześniejszych edycjach był liczony od 1.01.2020 r.).

Jeśli posiadasz inne produkty Citibanku (np. konto osobiste, rachunek firmowy, kredyt czy nawet dodatkową kartę do głównej karty kredytowej z logo Citi), to możesz skorzystać z niniejszej okazji do bankobrania - pamiętaj jednak, by wniosek o kartę złożyć na stronie promocji.

Nagroda. Bony, które otrzymasz od Citibanku, będzie można zrealizować podczas zakupów w Biedronce. Każdy bon będzie można wykorzystywać przez 6 miesięcy. Bony można łączyć ze sobą, ale każdy bon można też wykorzystywać oddzielnie i wielokrotnie (do wyczerpania salda środków).

Zasady promocji "Zostań posiadaczem Karty Kredytowej Citi Simplicity i zyskaj do 450 zł na zakupy w Biedronce


By wziąć udział w akcji i uzyskiwać nagrody:
 • do 16.01.2023 r. złóż wniosek o kartę Citi Simplicity (tylko tak składane wnioski kwalifikują do zgarnięcia bonów do Biedronki);
 • w ciągu 10 dni roboczych od złożenia wniosku o kartę, przekaż bankowi dokument potwierdzający dochody (można to zrobić online; choć w samym wniosku o kartę jest do wyboru opcja bez dostarczania takiego dokumentu, to pamiętaj, że jest to wymóg promocji - by otrzymać nagrodę);
 • zawrzyj z bankiem umowę o kartę Citi Simplicity i aktywuj kartę w bankowości internetowej lub aplikacji mobilnej Citibanku;
 • po aktywacji karty i najpóźniej do końca miesiąca kalendarzowego następującego po miesiącu zawarcia umowy o kartę (data ta będzie wpisana przez bank w umowie, którą bank Ci prześle) co najmniej jeden raz zaloguj się do bankowości internetowej lub aplikacji mobilnej Citibanku (do tego wystarczy posiadanie samej karty kredytowej - otwieranie konta nie jest konieczne);
 • najpóźniej do końca trzeciego miesiąca kalendarzowego następującego po miesiącu zawarcia umowy o kartę wykonaj płatności kartą na łączną kwotę min. 1 000 zł (może to być jedna lub wiele transakcji - ważne, by tyle wydać w sumie; mogą, ale nie muszą to być płatności w sklepach Biedronka).

Za spełnienie powyższych warunków będzie Ci przysługiwać bon do Biedronki o wartości 400 zł. By zdobyć dodatkowe 50 zł (także do wykorzystania w największej sieci dyskontów w Polsce), podczas zawierania umowy o kartę wyraź zgody na (tu cytat z regulaminu):
"i) przesyłanie i prezentowanie przez Bank informacji handlowych, w tym mających charakter reklamy lub marketingu bezpośredniego, środkami komunikacji elektronicznej (tzn. poprzez: system bankowości elektronicznej, sms, e-mail, powiadomienia w aplikacjach), 
ii) telefoniczne przekazywanie i prezentowanie przez Bank informacji handlowych, w tym mających charakter reklamy lub marketingu bezpośredniego"

Wyżej wymienionych zgód nie odwołuj do końca trzeciego miesiąca, następującego po miesiącu zawarcia umowy o kartę.

Płatności kartą możesz wykonać w punktach handlowo-usługowych (np. w sklepach spożywczych, odzieżowych, monopolowych, budowlanych czy motoryzacyjnych, marketach, aptekach, drogeriach, lokalach gastronomicznych, księgarniach, na stacjach paliw itp.) i/lub w Internecie (m.in. na Allegro). Zwróć jedynie uwagę, że Citibank uwzględni tylko transakcje, które:
 • nie będą to Transakcje szczególne w rozumieniu Regulaminu Kart Kredytowych Citibank Banku Handlowego w Warszawie S.A., [niżej wyjaśniam o co chodzi - przyp. Mr. Złotówa],  
• nie będą to Transakcje zwrócone 

Zgodnie ze wspomnianym regulaminem kart kredytowych, transakcje szczególne to:
"– wypłata środków pieniężnych z Limitu kredytu, na dowolny cel konsumpcyjny, w formie Polecenia przelewu wewnętrznego w złotych lub Polecenia przelewu krajowego w złotych, 
– Transakcja u podmiotów świadczących usługi w zakresie gier losowych, hazardowych (...), 
– Transakcja u podmiotów świadczących usługi w zakresie wymiany walut, walut wirtualnych i środków płatniczych oraz pośredniczących w wymianie" 

Powiadomienie o każdej z nagród dostaniesz wiadomością w bankowości internetowej Citibanku najpóźniej do końca miesiąca następującego po miesiącu spełnienia warunków uzyskania danego bonu. Nagroda przyjdzie w ten sam sposób w ciągu 60 dni od powiadomienia o jej przyznaniu (wiadomość nie jest widoczna w aplikacji; by ją przeczytać trzeba zalogować się do bankowości poprzez przeglądarkę internetową np. na komputerze). Do dnia otrzymania każdej z nagród posiadaj aktywną kartę wyrobioną w promocji.

Przykładowo: jeśli umowę o konto zawrzesz we wrześniu, to do aplikacji lub bankowości internetowej Citibanku zaloguj się do końca października. Z kolei czas na wykonanie płatności (na sumę 1 000 zł) będziesz mieć do końca grudnia - choć oczywiście możesz się z tym wyrobić wcześniej (wtedy wcześniej dostaniesz powiadomienie o bonie 400 zł). Jeśli zaś chodzi o bon 50 zł, to na jego potrzeby (ciągle bazując na przykładzie umowy z września) zgody utrzymuj do końca grudnia. Powiadomienie o uzyskaniu tej nagrody dostaniesz do końca stycznia.


Kto może otrzymać kartę Citi Simplicity? 


Osoba wnioskująca o kartę kredytową w Citibanku, powinna spełniać poniższe kryteria:
 • wiek - minimum 18 lat; 
 • dochód netto - min. 1200 zł lub w przypadku działalności gospodarczej min. 2 500 zł; 
 • zatrudnienie w obecnej firmie min. 3 m-ce; w przypadku działalności gospodarczej wymagane jest jej prowadzenie od co najmniej 2 lat

Źródłami dochodu osoby wnioskującej o kartę, które akceptuje Citibank, są nie tylko umowy o pracę i działalność gospodarczą, ale również umowy cywilno-prawne, emerytury, renty, dochody z tytułu najmu nieruchomości oraz udziały w spółkach z o.o. i akcyjnych. W każdym przypadku obowiązują jednak te same wymogi minimalnego wieku i dochodu wnioskodawcy.


Karta kredytowa Citi Simplicity - co warto wiedzieć?

Karta kredytowa Citi Simplicity
Kartę bank wydaje za 0 zł. 

Na uczestników promocji z bonami do Biedronki czeka jeszcze jeden, wspomniany na wstępie, przywilej - bank zwróci opłatę miesięczną za kartę (12 zł), jeśli w miesięcznym okresie rozliczeniowym wykonasz płatności na sumę min. 300 zł. Jest zatem prościej uniknąć kosztu, niż w przypadku warunków standardowych (wynikających z taryfy opłat i prowizji). Takie uproszczone zasady dla uczestników promocji obowiązują przez 12 kolejnych okresów rozliczeniowych, począwszy od drugiego okresu rozliczeniowego następującego po miesiącu zawarcia umowy o kartę (transakcje wykonywane na potrzeby zwolnienia z opłaty za kartę również muszą spełniać wytyczne, o których pisałem wyżej, tj. nie mogą być to np. transakcje zwrócone, czy płatności w kasynach). Uwaga: w tym przypadku miesięczny okres rozliczeniowy może, ale nie musi się pokrywać się z miesiącami kalendarzowymi (wszystko zależy od daty generowania miesięcznego zestawienia transakcji).

Zwrot opłaty za kartę ma być realizowany w kolejnym okresie rozliczeniowym następującym po tym, w którym zrealizujesz płatności na sumę min. 300 zł.

Po upływie 12 miesięcy opłaty za kartę nadal będzie można uniknąć, ale już nie na warunkach regulaminu promocji, a zgodnych z taryfą opłat i prowizji (na dzień dzisiejszy takie warunki dla "standardowego" posiadacza karty to 1000 zł płatności kartą miesięcznie).

Wyrabiając kartę, pamiętaj, by nie włączać usług dodatkowych (jak CitiPhone, czyli obsługi karty przez telefon - czego nie należy mylić z bankowością mobilną za pomocą aplikacji), ani nie korzystać z dodatkowych produktów (jak karta dodatkowa lub naklejka zbliżeniowa), bo te już mogą kosztować. Na potrzeby promocji nie są one wymagane. Tak samo nie warto nadpłacać karty kwotą 200 zł lub wyższą. Co oznacza to nadpłacanie? To proste - jeśli kartą wykonasz płatności na sumę min. 300 zł, to wystarczy, że spłacisz (przelewając na rachunek karty) 300 zł. Możesz przelać więcej, ale jeśli już, to maksymalnie 499,99 zł - tak by nie powstała nadpłata na właśnie 200 zł.Dodatkowo 550 zł z kontem osobistym 


Na koniec dodam to, o czym już wspomniałem na wstępie. W Citibanku czekają też nagrody za otwarcie bezwarunkowo darmowego konta osobistego.

 Do wzięcia czeka premia 450 zł + do 100 zł moneybacku (te zwroty przewidziane są tylko i wyłącznie dla osób, które konto zakładają w pakiecie z kartą kredytową). Promocję karty kredytowej z bonem do Biedronki można łączyć z promocją konta. Kolejność złożenia wniosków o kartę kredytową i konto osobiste nie ma znaczenia.


Jeśli chcesz zyskiwać na najlepszych promocjach bankowych, skorzystaj z prostego i niezawodnego źródła informacji, jakim jest newsletter dla Czytelników bloga. Zapis zajmuje tylko chwilę (podobnie jak rezygnacja z subskrypcji, jeśli kiedykolwiek z jakiejkolwiek przyczyny tak postanowisz):

Przydatne linki:

16 komentarzy:

 1. Mam Motokartę BP. Pewnie wyklucza?

  OdpowiedzUsuń
 2. W Citigold odpalili właśnie promkę dla nowych klientów zainteresowanych depozytami https://www.citibank.pl/private-banking/citigold/oferta-na-dobry-poczatek-z-citigold-lp/. Na początku odczułem dreszcz zainteresowania, bo myślałem że wypłacają nagrodę poza ofertą samej lokaty (tak u nich bywało). Niestety, czytam i ani słowa o tym. Czyli 'nagrodą' miałaby być sama lokata na 7,5%. Obwarowana dziwacznymi warunkami typu pilnowanie się z saldem 450k, o ile chcemy utrzymać oprocentowanie. No nie, podziękuję.

  OdpowiedzUsuń
 3. A jak się ma do tego aktywna promocja 600 zł w bonach Allegro?

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. To odrębna promocja. Albo jedna albo druga.

   Usuń
 4. Czy, jak zawrę umowę we wrześniu, i zapłacę kartą ponad 1000 zł jeszcze we wrześniu, nagroda 400 zł będzie (do 60 dni) czyli do końca listopada ?

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. W październiku dostaniesz informację o nagrodzie a samą nagrodę w ciągu 60 dni więc w najgorszym wypadku 30.12. Ale przesyłają wcześniej.

   Usuń
 5. A jak z rezygancja z karty po odebraniu nagród? Mozna od razu czy obowiązuje jakaś umowa czasowa?

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Tylko do otrzymania nagrody musisz kartę trzymać. Później możesz od razu zrezygnować kiedy chcesz.

   Usuń
 6. Dzień Dobry.
  Czy ta promocja łączy się z Programem poleceń karty kredytowej Citibanku: od 200 do 300 zł dla polecającego + nagroda gwarantowana dla poleconego?https://bankobranie.blogspot.com/2022/05/citibank-program-polecen-karty.html

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Nie ma tej promocji na stronie pr. polec. więc polecony nie ma jej jak wybrać.

   Usuń
 7. Witam.
  Czy dokument dochodu dla banku wystarczy potwierdzenie pdf z banku gdzie wpływa wynagrodzenie, czy może chcą zaświadczenie od pracodawcy ?

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Sam wyciąg w formie pdf wystarczy.

   Usuń
 8. Czy zasiłek macierzyński przejdzie jako dochód?

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. 2 lata temu macierzyńskiego mi nie zaakceptowali.

   Usuń
 9. Czy płatność też jest rozumiana jako płatność blik za zakupy w sklepach stacjonarnych jak i allegro oraz przelewy blik na telefon ?

  OdpowiedzUsuń

Aktualnie najpopularniejsza promocja:

Rekordowa premia 500 zł do wzięcia za konto w Millennium (+ 7% dla oszczędności)

Oto najnowsza promocja konta osobistego w Banku Millennium z rekordową premią. Podwyżka jest zdecydowana - do wzięcia czeka 500 zł (zamiast ...