Bankobranie: najlepsze promocje bankowe: Odbierz 400 zł gwarantowanej premii pieniężnej za konto osobiste w Alior Banku

650 zł od mBanku7% + 200 zł od Pekao480 zł od Santandera450 zł od BNP Paribas360 zł od Millennium

1.08.2022

Odbierz 400 zł gwarantowanej premii pieniężnej za konto osobiste w Alior Banku

Alior postanowił wznowić promocję, która w ostatnim czasie cieszyła się ogromnym wzięciem.

Promocja konta w Alior Banku: "Bankuj mobilnie - edycja V"
Tak jak w poprzedniej edycji, do wzięcia czekają bonusy pieniężne o łącznej wartości 400 zł. A oprócz tego niezmiennie uzyskiwać można też zwroty za płatności telefonem (dodatkowo do 20 zł miesięcznie) oraz 5% na koncie oszczędnościowym i do 7% na lokatach.


Promocja konta w Alior Banku: "Bankuj mobilnie - edycja V"


Dla kogo promocja? Uczestnikiem może być osoba pełnoletnia z polskim dowodem osobistym, która w ciągu ostatnich dwóch lat przed dniem złożenia wniosku w niniejszej promocji nie posiadała konta osobistego w Aliorze (w tym też w T-Mobile Usługi Bankowe). 

W tej edycji - co warto zauważyć - w regulaminie promocji nie ma już wykluczenia dla posiadaczy kont walutowych i/lub Karty Kibica.

Posiadanie innych produktów (np. konta oszczędnościowego, konta firmowego, konta oszczędnościowo-walutowego czy konta w Kantorze Walutowym Alior Banku) nie wyklucza z promocji (i nie ma w tym przypadku żadnych wątpliwości, bo zapisy na ten temat można znaleźć w regulaminie promocji).

Nagrody. Każdy uczestnik promocji konta w Aliorze zdobyć może nagrody gwarantowane: 8 bonusów pieniężnych po 50 zł każdy, co da tytułowe 400 zł. Bonusy będą wpływać na Twe konto w Aliorze, więc możesz je wypłacić, przelać lub wydać na dowolny cel.

Do tego dojść może jeszcze moneyback (procentowo naliczany zwrot od płatności) - spełniając warunki uzyskania bonusów za aktywne korzystanie z konta (tych do 400 zł), przy okazji możesz uzyskać dodatkowy zwrot za płatności (tu do wzięcia będzie w praktyce od kilku do 20 zł miesięcznie).

Jak uzyskać 400 zł premii za konto w Aliorze


By wziąć udział w promocji: 
 • do 30.09.2022 r. złóż wniosek o Konto Jakże Osobiste wraz z wydawaną do niego kartą (najlepiej, by była to karta Mastercard, o tym dlaczego piszę nieco niżej), wyrażając przy tym zgody na przetwarzanie danych osobowych do celów marketingu bezpośredniego oraz zgody na otrzymywanie od banku informacji marketingowych z użyciem wiadomości elektronicznych (e-mail, SMS/MMS, bankowość elektroniczna, serwisy internetowe, w tym portale społecznościowe) i połączeń głosowych; 
 • w ciągu 30 dni od złożenia wniosku zawrzyj z bankiem umowę;
 • w ciągu 30 dni od zawarcia umowy o konto aktywuj dwie 'korzyści' - czym one są i jakie przywileje dają posiadaczom Konta Jakże Osobistego, piszę nieco niżej; 
 • w każdym z ośmiu kolejnych miesięcy kalendarzowych następujących po miesiącu otwarcia konta:
  • wykonaj min. 1 płatność kartą wydaną do konta oraz 
  • zaloguj się do aplikacji mobilnej (samo logowanie wystarczy - w tym przypadku nie ma konieczności wykonywania jakichkolwiek transakcji).

Za każdy miesiąc, w którym wykażesz się powyższą aktywnością (płatność kartą i logowanie) otrzymasz bonus 50 zł, który Alior przeleje na Twe konto do końca miesiąca kalendarzowego następującego po miesiącu spełnienia warunków jego uzyskania.

Przydatne wskazówki dla uczestników promocji 


Spełniając warunki promocji, uwzględnij poniższe zasady: 

▶️ Płatności kartą na potrzeby promocji: Alior Bank nie będzie brać pod uwagę transakcji anulowanych oraz transakcji z niektórymi kodami MCC (czyli kodami przypisywanymi terminalom płatniczym, które mają na celu wskazanie dominującego charakteru działalności sprzedawcy lub usługodawcy):

"a. 7995, określający kasyna oraz zakłady bukmacherskie i im podobne, b. 8999, określający profesjonalne usługi, nieklasyfikowane pod innymi kodami MCC, o ile płatność zidentyfikowana jest jako zagraniczna (country code inny niż Polska), c. 4111, określający m.in. usługi transportowe, d. 6012, określający instytucje finansowe, e. 6211, określający brokerów ubezpieczeniowych, f. 6051, określający przekazy pieniężne w instytucjach finansowych, g. 4829, określający internetowe przekazy pieniężne, h. 4900, określający narzędzia elektryczne, gazowe, sanitarne i wodne (pisownia oryginalna)"


Chociaż lista może wydawać się długa, to bankowi przede wszystkim chodzi o wyeliminowanie miejsc, w których można zrobić transakcje bez faktycznego płacenia za zakupy. Płatności można za to wykonywać w sklepach czy marketach (np. spożywczych, odzieżowych, budowlanych), aptekach, drogeriach, na stacjach paliw czy w lokalach gastronomicznych, a także w Internecie (np. na Allegro).

▶️ Do momentu otrzymania każdego z bonusów, nie wypowiadaj umowy o konto, ani umowy o kartę oraz nie wycofuj zgód wyrażonych podczas składania wniosku o konto oraz posiadaj co najmniej dwie 'korzyści' uruchomione dla Konta Jakże Osobistego.Konto Jakże Osobiste -  szczegóły oferty Alior Banku


Główne cechy konta osobistego zakładanego w Aliorze to: 
 • 0/10 zł - miesięczna opłata za prowadzenie konta nie jest pobierana, jeśli zostanie spełniony jeden z poniższych warunków: 
  • na konto w danym miesiącu wpłynie jednorazowo kwota min. 1 500 zł z innego banku (nie zaliczą się przelewy z rachunków dla klientów indywidualnych w Aliorze, T-Mobile Usługi Bankowe oraz w Kantorze Internetowym Alior Banku) lub 
  • gdy posiadacz konta nie ukończył 26 lat; 
 • 0 zł za krajowe przelewy Elixir PLN zlecane w bankowości internetowej lub mobilnej;
 • 0/5 zł - opłata miesięczna za kartę wydaną do konta nie będzie pobrana, jeśli w danym miesiącu wykonasz płatności kartą na sumę min. 300 zł - to zdecydowanie więcej, niż na potrzeby promocji z bonusami po 50 zł miesięcznie (gdzie wystarczy wykonać 1 płatność kartą na dowolną kwotę). Ale i to da się przekuć w zysk - do tych transakcji wliczają się bowiem płatności Google Pay lub Apple Pay, a dzięki nim można uzyskiwać zwrot 1% za zbliżeniowe płatności telefonem (jeśli więc wykonasz transakcje na sumę min. 300 zł, to nie dość, że unikniesz opłaty miesięcznej za kartę, to jeszcze dodatkowo zyskasz min. 3 zł - o tym moneybacku piszę więcej nieco niżej); 
 • 0 zł za wypłatę gotówki w bankomatach Alior Banku; 2,50 zł za każdą wypłatę gotówki w innych bankomatach (w tym sieci Euronet). 

Po złożeniu internetowego wniosku o konto (do promocji kwalifikują tylko wnioski o konto złożone przez Internet; promocja z bonusami do 400 zł w placówkach banku jest niedostępna) umowę o konto zawrzeć można na jeden z trzech sposobów:
Sposoby zawarcia umowy o Konto Jakże Osobiste w Alior Banku
 • za pomocą przelewu weryfikacyjnego z własnego konta w innym banku (ważne przy tym, by dane wprowadzone przez Ciebie we wniosku zgadzały się z tymi, które pojawią się przy przelewie). Jeśli wybierzesz tę metodę, a z jakiejkolwiek przyczyny otwarcie konta nie dojdzie do skutku, to przy kolejnej próbie nie warto wybierać tej samej metody (bo kolejny wniosek znów najpewniej będzie odrzucony), ale inną z niżej wymienionych lub
 • za pośrednictwem kuriera (we wniosku możesz podać inny adres na potrzeby kuriera, niż Twój adres zamieszkania czy korespondencyjny, a więc możesz wskazać, by przyjechał np. do miejsca Twej pracy), lub 
 • podczas rozmowy wideo z konsultantem banku.

Jednak z Kontem Jakże Osobistym można uzyskać więcej, bo elementem składowym podstawowej oferty tego konta są tzw. korzyści (a przypomnę - dwie z nich trzeba aktywować na potrzeby promocji z wyżej wymienionymi premiami do 400 zł).

'Korzyści' dla posiadaczy Konta Jakże Osobistego


Korzyści to dodatkowe funkcjonalności, które możesz samodzielnie włączać i wyłączać (według własnego uznania). Alior Bank do wyboru daje:
1) Bezpłatne wypłaty z bankomatów w Polsce 
2) Wyższe oprocentowanie na koncie oszczędnościowym (choć obecnie ta propozycja nie robi wrażenia, bo bank do 30.09.2022 r. oferuje stawkę 4% w skali roku - więcej na ten temat piszę tutaj; więcej da się wycisnąć z Konta Mega Oszczędnościowego, dającego 5% w skali roku - o nim piszę jeszcze nieco niżej)
3) Bezpłatne bankomaty za granicą 
4) Limit w rachunku bez odsetek przez 10 dni 
5) Zwrot za płatności zbliżeniowe telefonem (z bankobiorczego punktu widzenia to 'korzyść' godna uwagi, więc więcej piszę o niej nieco niżej)
6) Ubezpieczenie w podróży za granicą 
7) Pomoc w nagłych wypadkach - pakiet assistance 
8) Pakiet bezpłatnych przelewów natychmiastowych 
9) Pakiet bezpłatnych powiadomień 
10) Płatności kartą bez kosztów przewalutowania 
11) Punkty dla Graczy 

Dwie z tych korzyści (wybrane samodzielnie) można posiadać za 0 zł (zatem te dwie korzyści, które należy włączyć na potrzeby udziału w promocji z bonusami do 400 zł nie będą Cię nic kosztować). Ewentualne korzystanie z każdej kolejnej wiąże się z miesięczną opłatą 3,50 zł. 

💡 Jak włączyć korzyści w Koncie Jakże Osobistym w Alior Banku? Na głównej stronie bankowości (po zalogowaniu) kliknij w Konto Jakże Osobiste. Ukaże Ci się historia rachunku, a obok zakładki (Karty, Wyciągi i opłaty, Szczegóły). Ostatnia z nich to 'Korzyści'. Wejdź w tę zakładkę i włącz wybrane przez siebie 'korzyści'.

Z punktu widzenia osób biorących udział w promocjach bankowych najlepszym wyborem wydaje się być przynajmniej zwrot za płatności zbliżeniowe telefonem i Blikiem, więc jej się bliżej przyglądam.

Zwrot za płatności zbliżeniowe telefonem uzyskiwać można za transakcje wykonywane w punktach handlowo-usługowych (np. w sklepach stacjonarnych) za pomocą Android Pay lub Google Pay oraz Blikiem.

Alior wypłaca równowartość 1% od takich transakcji. Miesięcznie można w ten sposób zgarnąć do 20 zł (co w rok da nawet 240 zł). Tu także obowiązuje wykluczenie niektórych kodów MCC (o których wspominałem już wyżej, w części omawiającej warunki promocji z bonusami po 50 zł miesięcznie).Alior dla oszczędzających: do 7% na lokacie i 5% na koncie oszczędnościowym


Wyżej wspomniałem już o oprocentowaniu 4% w skali roku, które można uzyskać na "zwykłym" koncie oszczędnościowym w Aliorze (w ramach 'korzyści'), co szału nie robi. Jednak dla oszczędności w tym banku można uzyskać więcej, bo na lokacie dla nowych środków da się tu uzyskać nawet 7% w skali roku, a Konto Mega Oszczędnościowe daje 5% w skali roku przez 4 miesiące dla kwoty do 400 tys. zł - tym propozycjom bliżej przyglądam się tutaj.

Konto Mega Oszczędnościowe to odrębny rachunek (inny niż, "standardowe"/"zwykłe" Konto Oszczędnościowe (na którym można uzyskać wspomniane wyżej 4% w skali roku w ramach 'korzyści').

Chęć otwarcia Konta Mega Oszczędnościowego możesz wyrazić już podczas składania wniosku o Konto Jakże Osobiste w powyższej promocji z premią do 400 zł.

Oczywiście skorzystanie z lokat czy Konta Mega Oszczędnościowego jest dobrowolne - nie ma potrzeby jego zakładania na potrzeby promocji Konta Jakże Osobistego z bonusami do 400 zł oraz ze zwrotami 1% za płatności.

Bądź na bieżąco z najlepszymi promocjami bankowymi. Zapisz się na bezpłatny newsletter dla Czytelników bloga. To zero spamu, a jedynie maile, w których informuję o okazjach na bankobranie, dzięki którym zyskasz najwięcej. Zapis na newsletter zajmuje chwilę, podobnie jak rezygnacja (jeśli kiedyś z jakieś przyczyny tak postanowisz):

Przydatne dokumenty:

22 komentarze:

 1. 1. czy płatności Blikiem zlicza do moneybacku?

  2. czy płatności telefonem i Blikiem zlicza do zwolnienia z opłaty za kartę?

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. 1. Tak, ale trzeba aktywować tzw. korzyść "Zwrot za płatności mobilne".

   2. Płatności kartą wirtualną w telefonie to ekwiwalent płatności kartą plastikową, która jest wygodniejsza w użyciu niż telefon.

   Usuń
 2. Ciekawe czy kiedyś podwyższą ten 1-pocentowy zwrot za płatności mobilne? To bezsprzecznie najniższy zwrot w branży!

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. "najniższy zwrot w branży"?! Ty się orientujesz w ogóle co piszesz? Jedyny bez ograniczeń i jakiegoś kategoryzowania. Wszystkie inne jakie są nie dość że nie są liczne to głównie są przy kartach kredytowych. I z ograniczeniami do zwrotów w wybranych miejscach. Bo np. 5% jest w SCB ale za... płatności na myjniach samochodowych xD

   Usuń
  2. Najlepsze konto jeśli ktoś ma regularnie dużo płatności. U mnie z tego moneybacku 15-18 zł miesięcznie wpada i dlatego trzymam to konto już od ponad 3 lat.

   Usuń
  3. Millennium mi płaci 5% za płatności BLIK (maks. 30 zł miesięcznie) oraz 2% za płatności kartą (maks. 30 zł miesięcznie) bez wykluczeń MCC.

   Credit Agricole mi płaci 3% za płatności kartą (maks. 25 zł miesięcznie).

   Usuń
  4. Credit Agricole ma moneyback ale tylko dla nowych klientów i ograniczony czasowo. W Aliorze może korzystać każdy klient i nie jest to ograniczone na rok. Działa już od kilku lat.

   Usuń
  5. @Anonimowy2 sierpnia 2022 14:13

   Tak to prawda - zwroty są tylko przez 20 m-cy :)

   Usuń
  6. I do tego w CA karencja ponad 2,5 roku. A pominę już fakt jaki to problematyczny bank.

   Usuń
  7. Tak, CA to mentalnie wciąż Lukas, ale zwroty wypłacają terminowo.

   Usuń
 3. Mam dostęp do bankowości online Aliora po dawnej karcie kibica zamkniętej ponad 2 lata temu ale w tejże bankowości nie mam żadnego aktywnego produktu. Czy jak złożę wniosek o konto z poziomu bankowości to załapię się do promocji?

  OdpowiedzUsuń
 4. Unikajcie tego banku jak ognia nawet jeśliby rozdawali złoto nigdy się nie skuszę tam jest jeszcze głęboki PRL a lista pomyłek błędów i kuriozalnych posunięć jest koszmarna

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Gdybym tylko czytał komentarze internetowych narzekaczy to bym w życiu nigdy żadnego konta w banku nie założył, nie miał żadnej umowy o telefon i w ogóle siedział w ziemiance xD Sam sobie unikaj czego chcesz ale nie ucz innych jak mają żyć. Ja w Aliorze w przeciągu ostatnich 5 lat przytuliłem 1584,21 zł (mój Excel taki dokładny) i nie mam powodów do narzekania. A głęboki PRL to możesz mieć w BOŚ, Pocztowym albo w PKO/Pekao, ale Alior powstał w 2008.

   Usuń
  2. Jeśli Alior wydaje się porażką, to pomyśl jak się mogą czuć klienci Pocztowego, Credit Agricole czy Pekao :)

   Usuń
  3. BOŚ to niewątpliwie bank niezbyt nowoczesny, ale mając jedynie ROR bez karty da się żyć choćby dzięki bardzo konkurencyjnym lokatom.

   Usuń
 5. Małżonka zakladała konto z promocji poprzedniego wpisu tzn wnioskowalismy o konto do 31/07. Dzis sie dowiedzielismy ze umowa niewazna bo uszkodzona koperta była cos tam cos tam i ma przyjechac kurier z nowa umowa za kilka dni czyli juz w sierpniu. Czy z automatu bedzie promocja aktualna? Czy ot bedzie ta juz sieprniowa "edycja" tzn do 30.09.2022 r. złóż wniosek o konto?

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. W poprzedniej edycji (zresztą podobnie jak w obecnej) na zawarcie umowy bank dał czas przez 30 dni od złożenia wniosku. Zatem jeśli wniosek był złożony wcześniej (przed 1.08.) i to do niego jest umowa, to konto powinno brać udział w "starej" edycji.

   Usuń
 6. Mam pytanie odnośnie konta. Jeśli wnioskowałem o konto w lipcu a aktywowali je w sierpniu to muszę w sierpniu spełniać wymagania co do darmowości konta tj. płatności 300 i wpływ? Czy dopiero od września?

  OdpowiedzUsuń
 7. Na marketing spółek z grupy PZU zgody wyrażać nie trzeba, prawda?

  OdpowiedzUsuń
 8. Jak należy włączyć 2 korzyści aby spełnić warunki ?

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Na głównej stronie bankowości (po zalogowaniu) należy kliknąć w Konto Jakże Osobiste. Gdy ukaże się historia rachunku, a obok zakładki (Karty, Wyciągi i opłaty, Szczegóły), to ostatnią z nich będzie zakładka 'Korzyści'. Należy wejść w tę zakładkę i włączyć wybrane przez siebie 'korzyści'.

   Usuń

Aktualnie najpopularniejsza promocja:

Zyskaj 480 zł za Konto Jakie Chcę w Santander Banku

Oto nowa edycja promocji konta osobistego  w Santander Banku. Na uczestników czeka gwarantowana premia pieniężna 300 zł (z czego 50 zł wpadn...