Bankobranie: najlepsze promocje bankowe: Zyskaj 350 zł premii + 150 zł w bonach na zakupy za Konto Jakie Chcę w Santander Banku (z czego 100 zł jeszcze przed Gwiazdką!)

500 zł od Santandera360 zł od Millenniumaż 535 zł od BNP Paribas250 zł od Pekaolokata do 1,7%

2.11.2021

Zyskaj 350 zł premii + 150 zł w bonach na zakupy za Konto Jakie Chcę w Santander Banku (z czego 100 zł jeszcze przed Gwiazdką!)

Świetna promocja Santandera powraca. Tym razem z drobną modyfikacją na plus.

Promocja "300 zł na dobry początek" i bonus 50 zł z polecenia
Jak we wcześniejszej edycji, tak i teraz do wzięcia czeka gwarantowana premia 350 zł. Zmianą jest jednak to, że część tej nagrody - konkretnie 100 zł, może wpaść na konto wcześniej, niż zwykle. Tym razem wypłata pierwszej części premii przewidziana jest nawet już przed świętami. Do tego doszedł jeszcze jeden bonus: 150 zł na zakupy w Biedronce lub RTV Euro AGD, więc w sumie robi się nawet 500 zł do wzięcia!


Nie jest to ani loteria, ani konkurs, bo interesują mnie wyłącznie promocje bankowe z gwarantowanymi nagrodami. Stali bywalcy bloga Bankobranie (to ok. 100 tysięcy użytkowników miesięcznie), którego prowadzę już od prawie 8 lat, dobrze ten mechanizm znają. Banki już nie wydają kroci na reklamy w tv lub w prasie, bo wolą zapłacić dopiero za efekt - czyli klientowi, gdy konto jest już otwarte - i przy okazji uzyskują jeszcze satysfakcję tegoż klienta. W ten sposób rozkręciły promocje, jak te niżej omawiane.

Poniżej dowiesz się jak uzyskać 300 zł premii za otwarcie konta (w najnowszej promocji "300 zł na dobry początek") + dodatkowy bonus 50 zł za podanie kodu polecenia podczas składania wniosku. Do tego doszedł też bon o wartości 150 zł do wykorzystania podczas zakupów (do wyboru: w sklepach Biedronka lub RTV Euro AGD), co w sumie daje już 500 zł (rekordową pulę, jeśli chodzi o bonusy dla otwierających Konto Jakie Chcę). Dalej opiszę też możliwości zarabiania na poleceniach oraz zwroty za niektóre przelewy z konta.

Promocja konta w Santander Banku


Dla kogo promocja? 300 zł premii otrzyma osoba z polskim obywatelstwem i dowodem osobistym, która co najmniej od 1.11.2020 r. nie posiada, ani nie współposiada konta osobistego (w PLN) w Santander Banku. 

Ten okres wykluczenia jest jednak dłuższy dla byłych posiadaczy konta Jakie Chcę, Jakie Chcę dla Młodych lub Select, jeśli to konto było założone w jakiejś promocji - wtedy liczy się od 1.04.2019 r.

Jeżeli masz jakieś inne produkty w Santander Banku (np. konto oszczędnościowe, kredyt, kartę kredytową czy rachunek firmowy) to nadal możesz wziąć udział w poniższej promocji konta osobistego. Pamiętaj jednak, żeby wniosek o konto złożyć w sposób opisywany poniżej (na stronie promocji), bo tylko taki kwalifikuje do uzyskania premii. Nawet jeśli masz dostęp do bankowości internetowej, to tam otwarte konto nie będzie brało udziału w promocji.

By ułatwić opanowanie wszystkich promocji, na końcu niniejszego wpisu znajdziesz rozpiskę, którą możesz pobrać, wydrukować i odhaczać na niej spełnienie warunków przybliżających Cię do zgarnięcia wszystkich nagród.

Zasady promocji "300 zł na dobry początek"


By zdobyć premię pieniężną w wysokości 300 zł:
  • do 20.12.2021 r. złóż wniosek o Konto Jakie Chcę (lub Konto Jakie Chcę dla Młodych) wraz z wydawaną do niego kartą;

    we wniosku podaj kod polecenia - możesz skorzystać z mego kodu: 0037005192 - dzięki temu zgarniesz dodatkowy bonus 50 zł (o szczegółach piszę nieco niżej);
    • we wniosku o konto podaj swój numer telefonu komórkowego i adres mailowy oraz wyraź zgody na: 
      • kontakt w sprawie realizacji wniosku i dostarczenie regulacji bankowych w tym Taryfy Opłat i Prowizji,
      • kontakt telefoniczny i drogą elektroniczną w celu marketingowym oraz
      • otrzymywanie od banku korespondencji w formie elektronicznej (to tzw. elektroniczny kanał kontaktu - EKK; wyrażenie tej zgody można zweryfikować po zalogowaniu do bankowości internetowej i przejściu ścieżki: Ustawienia => Forma otrzymywania korespondencji) oraz
    • do 5.01.2022 r. zawrzyj z bankiem umowę o konto z kartą (jeśli jednak z zawarciem umowy uda Ci się wyrobić wcześniej i konto otworzysz do 30.11., to część premii - 100 zł, otrzymasz jeszcze przed świętami Bożego Narodzenia - więcej na ten temat piszę nieco niżej);
    • w miesiącu otwarcia konta co najmniej jeden raz zaloguj się do aplikacji mobilnej Santander Banku.

    Za spełnienie powyższych warunków będzie Ci przysługiwać pierwsza część premii: 100 zł. I tym samym otworzysz sobie drogę do zdobycia drugiej premii - 200 zł. By ją zgarnąć:
    • w trzech kolejnych miesiącach kalendarzowych (w każdym z tych trzech miesięcy):
      • zapewnij wpływ na konto 1 000 zł (może być to np. przelew z Twego konta w innym banku; wpływ oznacza pojawienie się środków w historii konta - nie ma konieczności ich utrzymywania, więc w dowolnej chwili te środki możesz wydać, przelać lub wypłacić); 
      • wykonaj min. 1 płatność kartą wydaną do konta na kwotę co najmniej 10 zł - może być to płatność w dowolnym punkcie handlowo-usługowym (np. w sklepie czy na stacjach paliw) i/lub w Internecie (np. na Allegro); płatności nie możesz anulować w terminie 7 dni od wykonania oraz
      • min. jeden raz zaloguj się do aplikacji mobilnej Santander Banku (wystarczy samo zalogowanie - nie ma konieczności wykonywania jakichkolwiek transakcji).
    Czas spełniania tych warunków (wpływ, płatność i logowanie do aplikacji) uzależniony jest od tego, kiedy otworzysz konto. Jeśli zrobisz to w listopadzie, to wymienioną aktywnością będzie trzeba wykazać się w grudniu 2021 oraz w styczniu i lutym 2022 r. Jeżeli zaś konto otworzysz dopiero w grudniu lub styczniu, to wtedy wymienione warunki będzie należało spełniać w styczniu, lutym i marcu 2022 r.

    Wypłatę premii bank rozbije na dwie transze. Czas ich wypłaty też będzie zależał od tego, kiedy otworzysz Konto Jakie Chcę:
    • jeśli konto otworzysz w listopadzie, to premię 100 zł dostaniesz do 20.12.2021 r. (a więc bardzo szybko i z tego względu warto się pospieszyć), a 200 zł wpłynie na Twe konto najpóźniej 31.03.2022 r. lub
    • jeśli konto otworzysz w grudniu lub styczniu, to premię 100 zł otrzymasz do 31.01., a 200 zł bank przeleje na Twe konto do 30.04.2022 r. 

    Do czasu otrzymania premii nie zamykaj, ani nie wypowiadaj umowy o Konto Jakie Chcę.

    Tu dodam, że spełnienie tych warunków w każdym z miesięcy jednocześnie sprawia, że konto i karta będą za 0 zł (więcej o tym piszę jeszcze nieco niżej).


    Bonus pieniężny 50 zł za otwarcie konta z polecenia


    Zakładając konto w promocji z premią 300 zł, jednocześnie możesz zdobyć nagrodę w ramach programu "Polecam mój Bank" (tutaj okres wykluczenia dla byłych posiadaczy konta w Santanderze jest nieco dłuższy, niż w promocji z premią 300 zł, gdyż liczy się od 1.10.2020 r.).

    By zgarnąć bonus 50 zł za otwarcie konta z polecenia:
    • we wniosku o Konto Jakie Chcę lub Konto Jakie Chcę dla Młodych (czyli w tym, który kwalifikuje do uzyskania wyżej opisywanej premii 300 zł) wpisz kod polecenia od obecnego posiadacza konta osobistego w Santander Banku - jeśli takiej osoby nie znasz, to możesz podać mój sprawdzony kod: 0037005192 i zawrzyj umowę o konto wraz z wydawaną do niego kartą; 

    • aktywuj aplikację mobilną Santander Banku (i posiadaj ją do momentu wypłaty premii);
    • do końca miesiąca następującego po otwarciu konta: 
      • zaloguj się do aplikacji mobilnej lub bankowości internetowej Santander oraz 
      • wykonaj płatności kartą wydaną do konta na łączną kwotę min. 300 zł (do tej sumy wliczą się już płatności, które wykonasz na potrzeby promocji z premią 300 zł).

    Gdzie wpisać kod polecający? Pole do podania kodu polecenia znajdziesz we wniosku na etapie wyrażania zgód:
    Gdzie podać kod polecenia we wniosku o Konto Jakie Chcę

    Bonus 50 zł za otwarcie konta z polecenia otrzymasz do końca miesiąca kalendarzowego następującego po miesiącu spełnienia powyższych warunków, a więc jeśli umowę zawrzesz w listopadzie, to czas na spełnienie warunków będziesz mieć do końca grudnia - wtedy 50 zł dostaniesz do 31.01.; jeśli jednak z realizacją warunków (logowanie + płatności kartą na sumę min. 300 zł) wyrobisz się już w listopadzie, to bonus 50 wpadnie szybciej, bo już w grudniu.

    Warunkiem uzyskania bonusu jest posiadanie konta wraz z kartą, wyrażonych zgód, a także aktywnej aplikacji i dostępu do bankowości internetowej do momentu wypłaty bonusu przez bank (ten warunek dotyczy polecanego i polecającego).

    [Aktualizacja w dn. 15.11.2021 r.: dodatkowy bon 150 zł na zakupy w Biedronce lub RTV Euro AGD 


    Santander Bank odpalił jeszcze jedną promocję, którą można połączyć z powyższymi, dającymi premię na sumę 350 zł. Warunki uczestnictwa w niej praktycznie się pokrywają – wystarczy nie posiadać konta osobistego w PLN w Santanderze co najmniej od 1.11.2020 r. 

    To promocja „150 zł na zakupy”, w której uzyskać można bon o tytułowej wartości – bank do wyboru daje bon do Biedronki lub bon do RTV Euro AGD. 

    Co będzie należało zrobić, by otrzymać bon na zakupy? Pamiętaj, że po złożeniu wniosku o Konto Jakie Chcę lub Konto Jakie Chcę dla Młodych w ramach wyżej opisanych promocji z premiami do 350 zł, umowę musisz zawrzeć nieco wcześniej, tj. do 31.12.2021 r. 

    Warto tu jednak zwrócić uwagę na dwie kwestie: (I) umowę opłaca się zawrzeć szybciej - już do końca 30.11.2021 r., bo wtedy część premii (100 zł) otrzymasz szybciej - jeszcze przed Bożym Narodzeniem!; (II) w akcji z bonami na zakupy – w odróżnieniu od nielimitowanej promocji z premiami - obowiązuje limit nagród, więc z udziałem w promocji po prostu nie warto zwlekać. 

    W celu uzyskania 150 zł na zakupy: 
    • do 31.01.2022 r. wyślij  formularz zgłoszeniowy do promocji "150 zł na zakupy", w którym wybierzesz nagrodę dla siebie: bon 150 zł do Biedronki lub bon 150 zł do RTV Euro AGD - odnośnik do tego formularza znajdziesz na stronie promocji Konta Jakie Chcę lub Konta Jakie Chcę dla Młodych (jak na poniższym zrzucie w miejscu oznaczonym przeze mnie żółtą strzałką):
    Formularz zgłoszeniowy w promocji "150 zł na zakupy" w Santander Banku
    • również do 31.01.2022 r. za pomocą karty wydanej do konta wykonaj płatności na sumę min. 300 zł - mogą, ale nie muszą być to płatności w sklepach Biedronka czy RTV Euro AGD - płacić kartą możesz gdzie chcesz (w dowolnych punktach handlowo-usługowych i/lub w Internecie). 

    Na potrzeby promocji z bonem 150 zł wymagana jest więc taka sama suma płatności, jak dla uzyskania bonusu 50 zł za otwarcie konta z polecenia. Spełnianie tego warunku może się pokrywać – zwróć tylko uwagę, że jeśli konto założysz w listopadzie, to choć na wykonanie płatności będziesz mieć czas do końca stycznia (by uzyskać bon 150 zł), to dla uzyskania bonusu 50 zł trzeba się z tym wyrobić wcześniej - do końca grudnia. 

    Wybrany przez Ciebie bon bank prześle wiadomością w bankowości internetowej najpóźniej do 28.02.2022 r. Mają one mieć ważność do 31.03.2022 r. 

    Jak już wspomniałem – o ile promocje z premiami na sumę 350 zł nie są limitowane i otrzyma je każdy, kto założy konto i spełni warunki – to na bon na zakupy załapie się jedynie 4 000 osób, które w czasie akcji jako pierwsze zarejestrują się na stronie promocji. Z udziałem tym bardziej warto się więc pospieszyć.]

    Jak zyskać jeszcze więcej z Kontem Jakie Chcę?    Nagrody za polecanie. Jeżeli aktualnie już posiadasz lub dopiero teraz założysz konto osobiste w Santander Banku, to możesz też zyskać dzięki poleceniom (a osobę polecaną zawsze łatwiej przekonać do otwarcia konta, gdy dostępna jest kumulacja promocji taka, jak ta i może zdobyć też 350 zł premii). Sprawdź wpis: program "Polecam mój Bank - edycja XII", z którego dowiesz się m.in. jak stać się polecającym i zgarnąć łącznie do 500 zł - po 50 zł za każde skuteczne polecenie.

    Zwroty za płatności z konta. Konto Jakie Chcę (jak i Konto Jakie Chcę dla Młodych) daje również zwrot 1% wartości rachunków i faktur za media (takich, jak gaz, prąd, telefon, telewizja i Internet) opłacanych z konta (mogą to być płatności "zwykłym" przelewem, za pomocą zlecenia stałego i/lub polecenia zapłaty).

    W ten sposób w ciągu roku można zgarnąć nawet 300 zł, max. 25 zł miesięcznie; acz wycisnąć aż tyle jest trudno, bo za media trzeba by płacić ponadprzeciętnie dużo. Choć pewnie i to jest w zasięgu niektórych - np. osób, które ogrzewają dom na gaz bądź prąd i mają z tego tytułu wysokie opłaty.

    O wyższe zwroty łatwiej będzie w listopadzie i w grudniu, bo za te miesiące bank w ramach promocji naliczać będzie 2% - więcej na ten temat piszę tutaj.

    By uzyskiwać zwroty należy zgłosić do banku rachunki/faktury, za które będziesz dokonywać płatności, tak by bank wiedział, za przelewy na jaki rachunek naliczać zwrot. Można to zrobić w placówkach banku albo w bankowości internetowej (po zalogowaniu do bankowości przy Koncie Jakie Chcę wybierz: Więcej => Zwroty za rachunki => Zgłoszeni dostawcy => Dodaj kolejnego dostawcę).

    Lokata Mobilna. Dodatkową zachętą do założenia konta w Santanderze może być propozycja tego banku dla oszczędzających. To 4-miesięczna Lokata Mobilna, która daje 1,0% w skali roku, a można na niej zdeponować od 1 000 do 20 000 zł. Lokata dostępna jest wyłącznie w aplikacji mobilnej banku.

    Konto Jakie Chcę - szczegóły oferty Santandera


    Główne cechy konta osobistego z oferty Santander Banku to:
    • Konto Jakie Chcę: 0/6 zł - opłata miesięczna za prowadzenie konta oraz 0/8 zł - opłata miesięczna za kartę wydawaną do konta - opłaty nie będą pobrane, jeśli w danym miesiącu zapewnisz wpływ w wysokości min. 500 zł (może to być przelew nawet z własnego konta w innym banku) oraz wykonasz min. jedną płatność kartą wydaną do konta lub BLIKiem;

      Konto Jakie Chcę dla Młodych (dla osób, które nie ukończyły 26. roku życia): 0 zł za prowadzenie konta; 0/8 zł - opłata miesięczna za kartę nie będzie pobierana, jeśli w danym miesiącu zostanie wykonana co najmniej jedna płatność kartą wydaną do konta lub BLIKiem;

      Choć płatności Blikiem można wykonywać zamiennie z płatnościami kartą w celu zwolnienia z opłat za konto i/lub kartę, to zwróć uwagę, iż na potrzeby powyższych promocji (z premią do 300 zł i z bonusem 50 zł za otwarcie konta z polecenia), płatności należy wykonywać wyłącznie kartą wydaną do konta (transakcje BLIKiem nie zostaną zaliczone).

    • 0 zł za krajowe przelewy Elixir PLN zlecane w bankowości internetowej oraz mobilnej; darmowe są też wszystkie przelewy natychmiastowe (co wyróżnia Konto Jakie Chcę na tle kont w innych bankach);
    • 0 zł za wydanie karty (Visa lub Mastercard) i 15 zł za jej wznowienie (gdy bank przesyła nowy plastik po 4 latach - czyli po upływie okresu ważności karty; w przypadku osób do 26. roku życia opłata nie jest pobierana); 
    • 0 zł za wypłaty kartą z bankomatów Santander Banku; w przypadku osób do 26. roku życia wypłaty z wszystkich bankomatów w Polsce są darmowe; bez względu na wiek można korzystać z różnych bankomatów w przypadku wypłat za pomocą BLIKa.

    Do udziału we wszystkich wyżej wymienionych promocjach kwalifikuje tylko wniosek o konto złożony na stronie promocji: Konto Jakie Chcę lub Konta Jakie Chcę dla Młodych. Umowę o konto można wtedy zawrzeć za pośrednictwem kuriera, który na koszt banku przywiezie do Ciebie dokumenty do podpisania i odeśle je do banku. We wniosku można wskazać inny adres dla kuriera, niż adres zamieszkania czy korespondencyjny (może więc on przyjechać przykładowo do Twej pracy lub na uczelnię).
    💡 Na koniec osobom prowadzącym działalność gospodarczą podpowiem, że w Santander Banku można też zyskać nawet 1850 zł za konto firmowe (z bezterminowym zwolnieniem z opłat za prowadzenie konta, przelewy czy kartę wydaną do konta). Obydwie promocje (konta osobistego i firmowego) można połączyć - kolejność złożenia wniosków jest bez znaczenia.

    Spodobał Ci się ten wpis i promocja? Niech dowiedzą się o niej Twoi znajomi. W budowaniu zasięgów w mediach społecznościowych pomaga mi każde polubienie czy udostępnienie. Za to będę więc ogromnie wdzięczny. Udostępnij na Facebooku:


    Rozpiska warunków


    Jeśli chcesz uprościć sobie drogę do spełnienia wszystkich warunków i odebrania całej puli nagród o wartości 500 zł, skorzystaj z rozpiski, w której zwarłem to co najważniejsze - możesz ją pobrać, wydrukować i odhaczać realizację wytycznych promocji. Kliknij i pobierz rozpiskę.

    59 komentarzy:

    1. Czy aplikację mogę zainstalować na telefonie z innym numerem niż ten co podam w banku do kontaktu/smsów?

      OdpowiedzUsuń
      Odpowiedzi
      1. Można tak zrobić. Numer telefonu na urządzeniu na którym instalowana jest aplikacja jest bez znaczenia.

        Usuń
    2. Czy mogę założyć konto i od razu polecać? Czy promocja dla osoby otwierającej konto wyklucza z możliwości polecania? Bo coś takiego kojarzę w innych bankach.

      OdpowiedzUsuń
      Odpowiedzi
      1. Po otwarciu konta można przystąpić do programu poleceń, uzyskując wtedy kod polecenia i można dalej polecać :)

        Usuń
    3. Czy wezmę udział w promocji jeśli założę to konto osobiście w banku?

      OdpowiedzUsuń
      Odpowiedzi
      1. Nie, konta otwierane w placówkach banku nie biorą udziału w promocji.

        Wynika to z regulaminu promocji (pkt. 12, ppkt. d), w którym mowa: "Nie możesz złożyć wniosku o Konto w Santander Internet po zalogowaniu lub zawrzeć umowy o Konto w Placówce banku albo za pośrednictwem doradcy mobilnego".

        To dość często stosowana polityka banków - często ograniczają się do zdalnych sposobów zawarcia umowy (a więc z pominięciem placówek), bo to im się... opłaca.

        Utrzymanie placówek jest drogie (czynsze, media, pensje pracowników). A załoga placówek ma swoje zadania: obsługę obecnych klientów i pozyskiwanie nowych (ale innymi sposobami, niż promocje). Wizyty w placówkach osób, które przychodzą z finalizacją wniosków internetowych "zjadłyby" sporo roboczogodzin pracowników. A z punktu widzenia banku to tylko formalność, więc woli wysłać kuriera (automatyzując cały proces). I w taki sposób bank generując oszczędności, ma budżet na organizowanie promocji i bonusy dla klientów :)

        Usuń
    4. A dla starych i stałych promocji nie ma nic

      OdpowiedzUsuń
      Odpowiedzi
      1. Generalnie jest tak, że banki, ale nie tylko, bo podobnie robią telekomy, towarzystwa ubezpieczeniowe i wiele innych firm, doceniają nowych klientów, a o tych lojalnych nieco zapominają. Niestety.

        Choć akurat w Santanderze promocje dla obecnych klientów pojawiają się (acz oczywiście mogłyby częściej, bo nigdy za wiele). Dostępny jest program poleceń, gdzie można zyskać za skuteczną rekomendację konta innej osobie (piszę o niej tutaj - a polecać łatwiej, gdy na poleconego/otwierającego konto czeka 350 zł premii).

        A tylko w przeciągu ostatniego pół roku, będąc stałym klientem Santandera, można było uzyskać:

        - punkty w programie Bezcenne Chwile za rejestrację karty Mastercard - ich liczba pozwalała na odebranie nagrody o wartości 50 zł (ta promocja akurat była dostępna w różnych bankach - w tym w Santanderze)

        - bonus 50 zł za konto dla dziecka

        - zwrot opłat za przejazd autostradami

        - bon 50 zł do sklepu AniaKruk.pl za skorzystanie z limitu kredytowego w koncie (bez opłat)

        - promocyjne punkty za płatności u partnerów programu Bezcenne Chwile (do 10 000 punktów - tyle wystarcza na nagrody o wartości min. 100 zł)

        - bon 70 zł na zakupy w CCC (dostawali go także obecni klienci - nie wiem czy wszyscy, ale po sygnałach od Czytelników wnioskuję, że wiele osób otrzymało).

        Usuń
      2. J jeszcze są zwroty na KJC. Teraz 2%

        Usuń
    5. "Banki już nie wydają kroci na reklamy w tv lub w prasie, bo wolą zapłacić dopiero za efekt - czyli klientowi, gdy konto jest już otwarte" - ja zawsze zamykam konta nazajutrz po przytuleniu premii :)

      OdpowiedzUsuń
    6. Wybrałam we wniosku kartę Visa. Była też Mastercard. Czy to ma jakieś znaczenie?

      OdpowiedzUsuń
      Odpowiedzi
      1. W kontekście powyższych promocji bez znaczenia. Między kartami Visa i Mastercard nie ma też różnicy, jeśli chodzi o zasady uniknięcia opłaty za kartę.

        Usuń
    7. Dzień dobry, czy konto jakie chce zamknięte w sierpniu 2019 roku, które było zakładane również w ramach promocji łapie się na tę promocje?

      OdpowiedzUsuń
      Odpowiedzi
      1. Jeśli tamto konto (domyślam się, że w promocji?) zostało założone przed 1.04.2019 r., to możesz brać udział :)

        Usuń
    8. Hej, rozumiem że jeśli zamknęłam konto "Jakie chcę" w lipcu 2020r to nie kwalifikuje się na udział w tej promocji?

      OdpowiedzUsuń
      Odpowiedzi
      1. To zależy. Generalnie okres wykluczenia dla byłych posiadaczy (lub współposiadaczy) konta w Santanderze liczony jest od 1.11.2020 r. Zatem pod tym względem się łapiesz.

        Ten okres wykluczenia jest jednak dłuższy dla byłych posiadaczy Konta Jakie Chcę, jeśli to konto było założone w jakiejś promocji - wtedy liczy się od 1.04.2019 r. Pytanie więc czy to konto zamknięte w lipcu 2020 r. było zakładane w jakiejś promocji? Jeśli nie, to droga do udziału teraz jest otwarta. A jeżeli tak, to gdy było otwarte przed 1.04.2019 r. to udział też można wziąć :) Jedynie konto założone w promocji od 1.04.2019 r. i nawet zamknięte przed 1.11.2020 r. wyklucza.

        Usuń
    9. Czy jeśli np. tydzień po otwarciu konta z promocją dopisze do tego konta kogoś jako współwłaściciela i wyrobie dla niego drugą kartę to czy wszystkie warunki promocji zostaną zachowane?

      OdpowiedzUsuń
      Odpowiedzi
      1. Zgodnie z regulaminem promocji z premią 300 zł: "W tej promocji możemy nagrodzić Ciebie tylko za jedno otwarte Konto, (...). W przypadku Kont wspólnych, wypłacimy tylko jedną nagrodę.". Z kolei w programie poleceń znaleźć można taki zapis: "Jeśli chcesz otworzyć konto wspólne z innym klientem, nagrodę wypłacimy tylko jednej osobie.".

        Wychodzi więc na to, że wspólposiadacza można dopisać... acz wg mnie on też powinien spełniać warunki uczestnictwa w promocji (karencja). A jeśli już spełnia... to lepiej zyskać więcej. Zatem: najpierw jedna osoba otwiera konto, potem poleca tą drugą (za co jeszcze wpadnie dodatkowe 50 zł dla polecającego). Łącznie zgarniecie 750 zł (2 x 350 zł + 50 zł). A po otrzymaniu wszystkich premii jedno z kont można zamienić na wspólne :)

        Usuń
    10. A mi konto net zamienili na konto jakie chce

      OdpowiedzUsuń
    11. Odmawiają przyjęcia rachunku za prąd celem zwrotu za rachunek za prąd w sytuacji, gdy mi jako działkowcowi prąd sprzedaje stowarzyszenie ogrodowe na podstawie mojego licznika, a stowarzyszenie kupuje prąd hurtowo od ENEA SA. W regulaminie nie ma ani słowa na temat wystawcy rachunku za prąd

      OdpowiedzUsuń
    12. Jak sprawdzić czy się kwalifikuję do promocji? Czy spełniam warunki? Bo nie pamiętam kiedy dokładnie miałem konto w Santander...

      OdpowiedzUsuń
    13. Uważajcie. Sprawdzajcie przy kurierze czy w dostarczonej umowie macie zaznaczone zgody marketingowe. We wniosku zaznaczyłem ale w dostarczonej umowie Santander ich już nie zaznaczył więc nie ma nagród ponieważ nie spełniłem warunków promocji.

      OdpowiedzUsuń
      Odpowiedzi
      1. I co w tym wypadku zrobiliście? kontakt z bankiem?

        Usuń
      2. Zakładam, że to moja wina. Nie sprawdziłam dokładnie umowy przy kurierze.

        Usuń
      3. Czy można gdzieś zobaczyć na stronie bankowości, czy te wszystkie wymagane zgody są rzeczywiście zaznaczone?

        Usuń
      4. Po zalogowaniu do bankowości internetowej w zakładce 'Ustawienia' (u góry strony - obok swego imienia i nazwiska) można sprawdzić zgody w sekcjach 'Zgody' oraz 'Forma otrzymania korespondencji'.

        Usuń
    14. Właśnie podpisałam umowę z bankiem. Jak zyskać jeszcze bony?

      OdpowiedzUsuń
      Odpowiedzi
      1. Jest to wyjaśnione w artykule Złotówy. Cały rozdział: Aktualizacja w dn. 15.11.2021 r.: dodatkowy bon 150 zł na zakupy w Biedronce lub RTV Euro AGD

        Usuń
    15. we środę wysłałam prośbę o założenie konta (kiedy tej promocji +150 zł do Biedronki nie było). W tym tygodniu kurier ma się ze mną kontaktować z celu podpisania umowy. Rozumiem, że nie mogę już wziąc udziału w tej dodatkowej części promocji? :(

      OdpowiedzUsuń
      Odpowiedzi
      1. Ja też już wniosek złożyłem (w pt). W regulaminie tej promocji z bonami jest mowa o otwarciu konta od 15 listopada, a nie o złożeniu wniosku więc wg mnie łapiemy się. Tylko trzeba się zarejestrować.

        Usuń
      2. tylko, że wtedy de facto musimy jeszcze raz wykonać te czynnności co poprzednio, a oni w systemie już nasze dane mają, tym bardziej, że informacja o kurierze już przyszła

        Usuń
      3. Ale co chcesz wykonywać jeszcze raz? Nic więcej nie musisz robić poza rejestracją.

        Usuń
    16. Żeby zgarnąć 350zł+150zł na zakupy, to wypełniamy formularz kontaktowy (żółta strzałka ze screena), czekamy na telefon, potem zakładamy konto z linka, czy może najpierw zakładamy konto z linka i dopiero wypełniamy ten formularz?
      Nie zostało to dokładnie opisane w Twoim tekście.

      OdpowiedzUsuń
      Odpowiedzi
      1. Regulamin promocji "150 zł na zakupy" (z bonem do Biedronki lub RTV Euro AGD) też nie wskazuje tej kolejności. Podane są tylko ramy czasowe, w których należy to zrobić (ale nie ma konkretnych wytycznych: to zrób po tym, a to po tamtym). Osobiście najpierw bym zawnioskował o konto, a później wysłał formularz zgłoszeniowy (po zawarciu umowy albo nawet przed).

        Usuń
    17. Czy jest jakiś określony czas na założenie lokaty 1%?

      OdpowiedzUsuń
    18. skad wziasc pierwsze haslo do bankowosci internetowe?

      OdpowiedzUsuń
    19. Co ten bank tak uparcie trzyma się daty 1.04 2019? Już od ponad roku ta data jest sztywna, choć w tym czasie promocja była wznawiana kilka razy. Niedługo okres wykluczenia osiągnie trzy lata. To nietypowe jak na tego typu promocje.

      OdpowiedzUsuń
      Odpowiedzi
      1. mBank trzyma się 1.01.2018. Millennium dopiero skrócił karencję do tej daty chociaż wcześniej liczył nawet 6-7 lat.

        Usuń
      2. Doprecyzowując: data 1.04.2019 r. dotyczy tylko promocji z premią 300 zł i obejmuje wyłącznie osoby, które od tej daty założyły konto w Santander Banku w jakieś promocji.

        Jeśli ktoś założył konto w Santanderze w promocji przed 1.04.2019 r. albo gdy nawet założył po tej dacie (ale poza promocją) i zdążył je zamknąć przed 1.11.2020 r., to teraz się łapie.

        Za to w pozostałych promocjach karencja jest krótsza. Okres wykluczenia dla byłych posiadaczy konta w Santander Banku w przypadku akcji z bonem 150 zł liczy się od 1.11.2020 r., a dla uzyskania bonusu 50 zł za otwarcie konta z polecenia od 1.10.2020 r. Zatem nieco ponad roczny rozbrat wystarczy żeby uzyskać nagrody o wartości 200 zł.

        Usuń
    20. O co chodzi z punktem "Nie czerpię regularnych zysków z kryptoaktywów" Czy jak ktoś kupuje sprzedaje np na bitbay to odpada z promocji?

      OdpowiedzUsuń
      Odpowiedzi
      1. Zaznaczasz i z giełd krypto nie wypłacasz/wpłacasz na/z konta w Santanderze. Po problemie.

        Usuń
    21. Jeśli konto zamknąłem w styczniu 2020 to mogę wziąć udział tylko w promocji 150 czy dopada

      OdpowiedzUsuń
      Odpowiedzi
      1. Jeśli to konto zamknięte w styczniu 2020 r. było otwarte w promocji (od 1.04.2019 r.), to w chwili obecnej masz otwartą drogę do dwóch promocji: z bonem 150 zł (karencja od 1.11.2020 r.) oraz z bonusem 50 zł za otwarcie konta z polecenia (karencja od 1.10.2020 r.).

        Usuń
      2. A co z punktem i kryptowaluty?

        Usuń
    22. Czy trzeba brać fizyczną kartę do konta czy można nie brać i podpiąć wirtualną kartę do telefonu i płacić nią telefonem (w sensie czy to się liczy jako płatność kartą czy nie)?

      OdpowiedzUsuń
      Odpowiedzi
      1. Trzeba Dopasowaną MC albo Visa. Czyli fizyczną.

        Usuń
    23. "jeśli to konto było założone w jakiejś promocji - wtedy liczy się od 1.04.2019 r".

      Miałem konto założone w promocji przed 1.04.2019r., a zamknięte w połowie 2020 roku to mogę brać teraz udział??

      OdpowiedzUsuń
      Odpowiedzi
      1. No to możesz brać udział we wszystkich promocjach.

        Usuń
    24. Złotówa, a dlaczego we wnioskach, do których prowadzą linki nie ma opcji założenia konta przelewem?

      OdpowiedzUsuń
      Odpowiedzi
      1. Bank decyduje jakie metody otwarcia konta udostępnia. W tym przypadku możliwy jest kurier.

        Usuń
    25. Z racji tego, że kończy się miesiąc mam pytanie: Czy otwarcie konta to dzień podpisania umowy?

      OdpowiedzUsuń
      Odpowiedzi
      1. Liczy się moment aktywacji przez bank, a więc po podpisaniu umowy. Sposobem na nieco szybszą aktywację jest e-kurier - jak to działa, opisuję tutaj.

        Usuń
    26. A jak we wniosku nie zaznaczyłem zgód to należą mi się nagrody czy nie?

      OdpowiedzUsuń
      Odpowiedzi
      1. Zaznacz czym prędzej po otwarciu konta. Powinno być okej. Też zapomniałem o jednej ale konsultant powiedział mi że to nie powinno być problemem jeśli zrobię to szybko.

        Usuń
      2. Dzięki bardzo mam nadzieję że zaliczą już zaznaczyłem

        Usuń
    27. Konto otwarte w listopadzie, czyli zey załapać się na te wszystkie promocje to w listopadzie wystarczy tylko samo zalogowanie się do apki? Bez jeszcze wpływu kasy i transakcji?

      OdpowiedzUsuń

    Aktualnie najpopularniejsza promocja:

    Zyskaj 350 zł premii + 150 zł w bonach na zakupy za Konto Jakie Chcę w Santander Banku (z czego 100 zł jeszcze przed Gwiazdką!)

    Świetna promocja Santandera powraca. Tym razem z drobną modyfikacją na plus. Jak we wcześniejszej edycji, tak i teraz do wzięcia czeka gwara...