Bankobranie: najlepsze promocje bankowe: Podwojenie zwrotu za opłacanie rachunków z Konta Jakie Chcę w Santanderze (+350 zł premii dla otwierających konto)

580 zł od Santandera500 zł od mBanku360 zł od Millennium450 zł od BNP Paribas600 zł do Allegro od Citi

25.10.2021

Podwojenie zwrotu za opłacanie rachunków z Konta Jakie Chcę w Santanderze (+350 zł premii dla otwierających konto)

Santander Bank postanowił podnieść zwrot, jaki daje za wybrane płatności wykonywane z Konta Jakie Chcę.

Promocja "2% zwrotu za rachunki"
Zamiast dotychczasowego 1-procentowego zwrotu, w okresie promocji bank będzie oddawać 2% wydanej kwoty. Niezmiennie można w ten sposób uzyskać do 25 zł miesięcznie. Z promocji skorzystać mogą zarówno obecni, jak i nowi klienci (na tych ostatnich czeka premia do 350 zł na start).


[Promocja zakończona. Sprawdź aktualnie dostępne promocje w Santander Banku.]

Zwrot 1% za wykonywanie płatności za gaz, energię elektryczną, telewizję, telefon i/lub Internet jest promocją, która "na stałe" przypisana jest do Konta Jakie Chcę w Santander Banku, bo korzystać z niej mogą zarówno nowi, jak i obecni klienci banku. Jeśli jeszcze tego konta nie masz, sprawdź jak zyskać do 350 zł premii (oprócz tej premii dodatkowo będziesz mieć też możliwość uzyskiwania zwrotu 1, a teraz nawet 2%).


Być może wysokość tego zwrotu nie robi wrażenia, bo przy płatnościach za ww. media na sumę np. 200-400 zł, miesięczny bonus wyniesie kilka złotych. Jednak jeśli ktoś Konto Jakie Chcę używa jako swe główne konto i co miesiąc opłaca z niego faktury i rachunki, to w skali roku uzbiera się już większa kwota... za coś, co i tak się robi, bo większość z nas jakieś należności ma do uiszczenia.

Promocja "2% zwrotu za rachunki"


Santander Bank będzie przyznawać 2-procentowy zwrot za rachunki i faktury za media (gaz, energię elektryczną, telewizję, telefon i/lub Internet) opłacane z Konta Jakie Chcę w okresie okresie od 1.11. do 31.12.2021 r. Dobrze, że poinformował o tym z wyprzedzeniem, bo kto ma jakieś rachunki i faktury do opłacenia, to może z tym zaczekać do listopada... oczywiście jeśli termin zapłaty nie nagli 😉


Z promocji skorzystać będą mogły osoby, które posiadają Konto Jakie Chcę w Santander Banku i które już obecnie otrzymują zwroty lub dopiero zarejestrują swą ostatnią fakturę od dostawcy i opłacą ją w czasie trwania promocji.


Zwrot 2% będzie wypłacany do 7. dnia miesiąca następującego po miesiącu wykonania płatności.


I to właściwie wszystko, co należy wiedzieć o promocji. Poniżej przypomnę jeszcze o ogólnych zasadach tychże zwrotów.


Konto Jakie Chcę: zwrot za rachunki


Konto Jakie Chcę (jak i Konto Jakie Chcę dla Młodych) standardowo daje zwrot 1% wartości rachunków i faktur za media (takich, jak gaz, prąd, telefon, telewizja i/lub Internet) opłacanych z konta. Teraz, za płatności wykonywane w listopadzie i grudniu, zwrot ten będzie podwojony.


Miesięcznie dzięki tym zwrotom uzyskać można do 25 zł, co w rok daje nawet 300 zł. Jednakże faktem jest, że wyciśnięcie maksimum jest mało realne w przeciętnym gospodarstwie domowym - chyba, że ktoś zużycie np. prądu czy gazu ma duże w związku z ogrzewaniem na któreś z tych źródeł energii.


By uzyskiwać zwroty, do Santander Banku należy zgłosić rachunki/faktury, za które będziesz dokonywać płatności, by bank wiedział, za przelewy na jaki rachunek naliczać zwrot. Można to zrobić w placówkach banku, u doradcy online podczas wideorozmowy lub w bankowości internetowej: po zalogowaniu do bankowości przy Koncie Jakie Chcę wybierz: Więcej => Zwroty za rachunki => Zgłoszeni dostawcy => Dodaj kolejnego dostawcę.


Bank przyjmie wyłącznie faktury i rachunki, które są wystawione na Ciebie (musi się zgadzać imię oraz nazwisko).


Zwrot za płatności z Konta Jakie Chcę naliczany będzie za rachunki opłacane "zwykłym" przelewem, za pomocą zlecenia stałego i/lub polecenia zapłaty. Ważne jedynie, by przelew "szedł" na numer rachunku konta, który znajduje się w dodanej/przekazanej bankowi fakturze lub rachunku. Fakturę lub rachunek należy przedłożyć bankowi ponownie, jeśli Twój dostawca mediów zmieni numer rachunku bankowego do dokonywania płatności.


Naliczanie 2-procentowego zwrotu przewidziane jest za płatności wykonywane w listopadzie i grudniu (zwroty za te miesiące dostaniesz do 7.12.2021 r. oraz do 7.01.2022 r.; do tego czasu nie zamykaj konta, ani nie wypowiadaj umowy z bankiem). Zwrot 1% obowiązuje na czas nieokreślony.


💡 Na koniec dodam, że to nie jest jedyna promocja, z której skorzystać mogą również obecni klienci Santander Banku. Dostępny jest bowiem program poleceń, w którym do wzięcia czeka do 500 zł za skuteczne polecenia konta - a polecać łatwiej, gdy na otwierającego konto (poleconego) czeka wspomniana premia do 350 zł. 


Jeśli prowadzisz działalność gospodarczą, to za otwarcie konta firmowego w Santanderze możesz uzyskać do 1850 zł i bezterminowe zwolnienie z opłaty za konto i kartę.


Bądź na bieżąco z promocjami. na Twitterze i polub na Facebooku:


Przydatne dokumenty:

27 komentarzy:

 1. Rachunek na żonę może być? Nazwisko i adres takie same.

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Nie. Być może ktoś be oddziale zrobi przysługę i to wprowadzi do ichniego systemu, ale to jedynie nikła szansa.

   Usuń
  2. Cytat z powyższego opisu Złotówy: "Bank przyjmie wyłącznie faktury i rachunki, które są wystawione na Ciebie (musi się zgadzać imię oraz nazwisko)."

   Usuń
 2. Dobry ruch marketingowy - wkrótce opłaty za gaz i prąd wzrosną dość znacznie.

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Jeszcze mogliby dorzucić zwroty za paliwo.

   Usuń
 3. W przypadku Konta 123 po staremu? Bez podwojenia?

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Tak w sumie jakby nie patrzeć był kiedyś zwrot do 3% a teraz tylko 1%...w koncie 123

   Usuń
  2. Kto ma jeszcze konto 123 to ma do 3%. Ale 3% to jest tylko za telefon/internet/tv.

   Usuń
 4. Rachunki na mnie ale na inne adresy. Przejdzie. Mam tv u siebie i rodziny na mnie.

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Teoretycznie nie, ale być może ktoś be oddziale zrobi przysługę i to wprowadzi do ichniego systemu, ale to jedynie nikła szansa.

   Usuń
 5. Chyba niewiele osób korzysta skoro tak szczodrze podwajają wszystkim bez wyjątku a nie np. tylko nowym którzy dopiero w promocji dołączą. No ale miło. Ja korzystam od 2 lat i już ok. 170 zł wpadło.

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. To teraz możesz zrobić nadpłaty :)

   Usuń
  2. Też sobie korzystam. Konto zostawiłem z racji przelewów natychmiastowych i tak jakoś od niechcenia dodałem faktury ale regularnie kilka złotych skapuje.

   Usuń
  3. Lokaty są jakie są więc zwrot 2% od nadpłaty to lepsza inwestycja :D

   Usuń
  4. Nest bank ma w ofercie lokaty a Santander nie ma

   Usuń
 6. Brak lokat w tym banku

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Balansuje to nadmiar ofert kredytowych:)

   Usuń
 7. Dzień dobry, Czy komuś z Was ostatnio Santander zaproponował ofertę utrzymaniową konta , np. zwrot 2 procent za płatności kartą debetową? Jakie MCC jest wykluczone?

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Proponują raz tylko później nie proponują.wrzedzie płacić można.powiedzieli że oferta utrzymaniowe można dostać raz w roku.jak miał konto net a pan?

   Usuń
  2. Wrzystkie banki podnoszą depozyty a w Santander dalej 0.01 a lokat brak

   Usuń
  3. Proszę o więcej informacji dotyczących oferty utrzymaniowej: na ile miesięcy jest przyznawana, ile wynosi maksymalnie premia w miesiącu?

   Usuń
  4. Zatrzymaniówkę do karty kredytowej dostałem, ale nie do konta.

   2% przez 4 m-ce. Max 30 zł/mies.

   Usuń
  5. To do kart kredytowych nie wiem

   Usuń
 8. Oferta utrzymaniowe dają raz tylko jest ona 4 miesciece później po tych 4 miesciecach zamykają konto i nic nie proponują tak jest w Santander a w milenium lokaty na 0.5

  OdpowiedzUsuń
 9. Dzisiaj wypłacili 2% :)

  OdpowiedzUsuń
 10. Dzisiaj wypłacili.

  OdpowiedzUsuń

Aktualnie najpopularniejsza promocja:

Hit powraca: rekordowe 580 zł do wzięcia za konto osobiste w Santander Banku!

Jak w poprzedniej edycji, tak i w tej do wzięcia czekają nagrody o rekordowej wartości 580 zł. W skład pakietu powitalnego dla osób zakładaj...