Bankobranie: najlepsze promocje bankowe: Gwarantowana premia 300 zł za konto w BNP Paribas + nawet 5000 zł do wygrania w konkursie

300 zł od Santandera ⭐ BNP Paribas: 400 zł za konto i 550 zł za kartę450 zł od mBanku

10.06.2021

Gwarantowana premia 300 zł za konto w BNP Paribas + nawet 5000 zł do wygrania w konkursie

Po niespodziewanej przerwie powraca promocja konta w BNP Paribas.

Promocja "Otwórz się na zmiany"
Do wzięcia czeka gwarantowana premia pieniężna 300 zł. Niezmiennie obowiązuje też - przyzwoity na tle wielu banków - okres wykluczenia dla byłych posiadaczy konta w tym BNP Paribas (bo to zaledwie 12 miesięcy). A dodatkowo w konkursie można wygrać nawet 5000 zł.


[Promocja zakończona. Sprawdź aktualnie dostępne promocje w BNP Paribas.]

Promocja "Otwórz się na zmiany": premia 300 zł od BNP Paribas


Dla kogo promocja? Uczestnikiem może być osoba pełnoletnia z polskim obywatelstwem, która nie jest stroną umowy ramowej z BNP Paribas, a także nie ma i w okresie 12 miesięcy przed datą złożenia wniosku o konto w niniejszej promocji, nie miała konta osobistego w BNP Paribas i/lub w Raiffeisen Polbanku. Wykluczenie obejmuje też współposiadaczy kont.

Nagrody. W promocji "Otwórz się na zmiany" do wzięcia czekają 3 gwarantowane bonusy pieniężne w wysokości 50, 150 oraz 100 zł. Łącznie można więc zgarnąć 300 zł, które wpłynie na konto - środki te można wypłacić, przelać lub wydać na dowolny cel.

Limit rejestracji. Udział w promocji weźmie maksymalnie 3000 uczestników. W przypadku wyczerpania puli rejestracji, na stronie promocji zostanie opublikowany komunikat o tym fakcie, a kolejne rejestracje nie będą możliwe. Zatem dobra wiadomość jest taka, że każdy kto zdąży się zarejestrować, ten będzie pewien zdobycia nagród (ale oczywiście po spełnieniu wszystkich warunków, które przedstawiam poniżej).

Zasady akcji "Otwórz się na zmiany"


By wziąć udział w promocji:
 • zarejestruj się na stronie promocji, zaznaczając wszystkie oświadczenia (udział w promocji wziąć można tylko za pośrednictwem tej strony);
 • w kolejnym kroku (na tej samej stronie) do 30.06.2021 r. przejdź do złożenia wniosku o Konto Otwarte na Ciebie wraz z wydawaną do niego kartą (najlepiej wybrać Kartę Otwartą na Dzisiaj - o tym dlaczego, piszę nieco niżej); pamiętaj przy tym, by wniosek uzupełnić tymi samymi danymi, co formularz rejestracji na stronie promocji; 
 • do 16.07.2021 r. r. zawrzyj umowę z bankiem o konto, kartę do konta i dostęp do bankowości internetowej i nadaj PIN do karty wydanej do konta (należy to zrobić w ciągu siedmiu dni po otrzymaniu przesyłki z kartą, ale też nie później niż do 16.07.).
 • w lipcu 2021 r. wykonaj min. 1 przelew za pomocą bankowości internetowej lub aplikacji mobilnej.

Za spełnienie powyższych warunków będzie Ci przysługiwać pierwsza nagroda: bonus 50 zł. 

Dalej przyjdzie realizować warunki zgarnięcia kolejnych nagród. By uzyskać bonus 150 zł, w sierpniu 2021 r.:
 • wykonaj płatności kartą wydaną do konta na sumę min. 300 zł oraz 
 • zapewnij wpływ(y) na sumę min. 500 zł (niżej jeszcze piszę o szczegółach, ale warunek ten można spełnić bardzo łatwo, bo wystarczy zrobić np. przelew z własnego konta w innym banku).

Z kolei by otrzymać trzeci, ostatni bonus w wysokości 100 zł, to we wrześniu 2021 r.:
 • wykonaj płatności kartą wydaną do konta na sumę min. 500 zł,
 • zapewnij wpływ(y) na sumę min. 1000 zł (również wystarczy zrobić np. przelew z własnego konta w innym banku) oraz 
 • wykonaj min. 3 przelewy poprzez bankowość internetową lub mobilną.

I to wszystko. Pamiętaj jedynie, że warunkiem uzyskania każdej z kolejnych nagród jest spełnienie warunków uzyskania nagrody poprzedniej (przykładowo: by uzyskać bonus 150 zł za spełnienie warunków w sierpniu, uprzednio do końca lipca musisz spełnić warunki uzyskania bonusu 50 zł).

Kiedy otrzymasz nagrody w promocji konta w BNP Paribas?


O przyznaniu bonusów, organizator promocji będzie powiadamiać Cię mailowo (z adresu zmiany@bnpparibasplus.pl:
 • do 20.08. (o bonusie 50 zł) 
 • do 24.09. (o bonusie 150 zł za spełnienie warunków w sierpniu) oraz
 • do 22.10.2021 r. (o bonusie 100 zł za realizację wytycznych na wrzesień).

Na pierwszą z wymienionych wiadomości koniecznie zareaguj - do 26.08.2021 r. zaloguj się na stronie promocji (dane do logowania otrzymasz mailem) i podaj numer rachunku konta założonego w BNP Paribas w promocji. Wypłata bonusów nastąpi odpowiednio do 31.08. (50 zł), do 30.09. (150 zł) oraz do 31.10.2021 r. (100 zł). Do momentu otrzymania nagród posiadaj konto założone w promocji wraz z wydaną do niego kartą oraz dostępem do bankowości elektronicznej.

Jeśli nie chcesz przegapić wiadomości od banku w sprawie nagrody w tej promocji, a tym samym stracić szansy na jej otrzymanie, zapisz się do mojego newslettera. Gdy nadejdzie właściwy monet dostaniesz ode mnie przypomnienie o ważnym etapie w tej promocji. Prześlę Ci też regularne informacje o okazjach, w których zyskasz na bankach najwięcej.


Przydatne wskazówki dla uczestników promocji "Otwórz się na zmiany"


Spełniając warunki niniejszej promocji, pamiętaj o wytycznych:

▶️ Rejestrując się na stronie promocji i wnioskując tam o konto, warto wyłączyć AdBlock'a (lub inne, podobnie działające programy), jeśli z takowych korzystasz. Czytelnicy bloga sygnalizowali, że bez tego wniosek o konto może się nie otwierać.

▶️ Przelewy jakie należy wykonać z konta w BNP Paribas zlecić należy za pomocą bankowości internetowej GOonline lub aplikacji mobilnej GOmobile. Może to być zwykły przelew nawet na własne konto w innym banku (z wyłączeniem przelewów natychmiastowych oraz przelewów dokonanych za pośrednictwem lub przy zastosowaniu systemów płatności internetowych, tj.: Dotpay, Przelewy 24, Blue Media, BLIK i tym podobnych).

▶️ Płatności kartą na potrzeby promocji można wykonywać zarówno w punktach handlowo-usługowych, jak i w Internecie. W tym drugim przypadku BNP Paribas nie będzie brał pod uwagę transakcji wykonanych: "za pośrednictwem lub przy zastosowaniu systemu płatności internetowej podmiotu trzeciego takich jak np.: BLIK, PayU, Przelewy 24, Dotpay, Blue Media (wyłączenie to nie obejmuje operacji dokonanych przy wykorzystaniu cyfrowego portfela, w tym Google Pay i Apple Pay)".

▶️ Regulamin promocji wyklucza płatności kartą wykonywane w miejscach, w których terminal płatniczy ma przypisany jeden z poniższych kodów MCC (to kod mający na celu wskazywać dominujący charakter działalności sprzedawcy lub usługodawcy):
- 7995, określający kasyna oraz zakłady bukmacherskie i im podobne, - 8999, określający profesjonalne usługi, nieklasyfikowane pod innymi kodami MCC, o ile płatność zidentyfikowana jest jako zagraniczna (country code inny niż Polska), - 6012, określający instytucje finansowe, - 6211, określający brokerów ubezpieczeniowych, - 6051, określający przekazy pieniężne w instytucjach finansowych, - 4829, określający internetowe przekazy pieniężne

Choć ta lista może wydawać obszerna, to w praktyce bankowi chodzi właściwie o wyeliminowanie tych miejsc, gdzie można zrobić większy obrót kartą, a najczęściej bez faktycznego robienia zakupów. Za to płacić można w różnych sklepach (spożywczych, odzieżowych), marketach, księgarniach, na stacjach paliw, w kinach, lokalach gastronomicznych, drogeriach czy aptekach itp. Te transakcje będą zaliczone.

▶️ Wpływy na konto (na potrzeby promocji) mogą pochodzić z dowolnego źródła (poza przelewami między własnymi rachunkami w BNP Paribas, Raiffeisen Polbank i BGŻ Optima oraz wpłatami gotówkowymi).

Ten warunek najprościej będzie spełnić, wykonując przelew z własnego konta w innym banku na konto w BNP Paribas. Wpływ oznacza jedynie pojawienie się środków w historii konta - nie ma wymogu ich utrzymywania przez jakikolwiek określony czas.

Konkurs "Wszystko zaczęło się od..."


Udział w konkursie jest dobrowolny. Acz spróbować warto, bo to w praktyce nic nie kosztuje poza czasem poświęconym na udzielnie odpowiedzi.

Do wygrania jest pięć nagród pieniężnych w wysokości: 5000 zł (jedna nagroda), 1500 zł (dwie nagrody) oraz 1000 zł (też dwie nagrody). Do tych nagród organizator ufunduje także dodatkowe nagrody pieniężne, będące równowartością należnego podatku (w konkursie od nagród podatek jest bowiem naliczany w odróżnieniu od bonusów w promocji, gdy ich wartość nie przekracza 2000 zł).

By wziąć udział w konkursie "Wszystko zaczęło się od...", już podczas rejestracji na stronie promocji zaznacz „Chcę wziąć udział w konkursie”. Warunkiem uczestnictwa w konkursie jest też spełnienie wszystkich warunków niezbędnych do uzyskania pierwszego z bonusów, czyli 50 zł oraz w okresie od 1. do 30.09.2021 r. opisane: "Opowiedz nam co zainspirowało Cię do zmiany stylu życia i zmniejszenia konsumpcji". Do tego będzie opcja załączenia fotografii. 

Udzielenie odpowiedzi będzie możliwe za pomocą formularza umieszczonego wówczas na stronie promocji.

Konkursowe jury wyłoni 5 laureatów konkursu. Powiadomienia o przyznaniu nagród będą przesłane mailowo najpóźniej do 20.10., a wypłata nagród ma nastąpić do 31.10.2021 r. przelewem na numer rachunku konta podanego do wypłaty bonusów w promocji.

Konto Otwarte na Ciebie - szczegóły oferty BNP Paribas


Konto Otwarte na Ciebie to konto osobiste w ofercie BNP Paribas. Jego główne parametry to:
 • 0 zł za otwarcie i prowadzenie konta (bez warunków); 
 • 0 zł za krajowe przelewy Elixir PLN zlecane poprzez bankowość internetową lub mobilną; 
 • do konta można wyrobić jedną z trzech poniższych kart: 

  Karta Otwarta na Dzisiaj - 0/3 zł - opłata miesięczna nie jest pobierana, jeśli w poprzednim miesiącu kalendarzowym wykonasz 1 płatność kartą (na dowolną kwotę) lub jeśli użytkownik karty nie ukończył 26. roku życia; z tą kartą darmowe wypłaty gotówki są wyłącznie z bankomatów własnych banku oraz sieci Planet Cash (darmowe wypłaty z dowolnych bankomatów w Polsce dotyczą tylko osób w wieku 18-26 lat);   

  od 1.08.2021 r. warunki nieco się zmienią: opłata miesięczna za Kartę Otwartą na Dzisiaj będzie wynosić 0 lub 5 zł - nie będzie pobrana, jeśli w poprzednim miesiącu kalendarzowym wykonasz min. 3 płatności kartą (na dowolne kwoty) lub jeśli użytkownik karty nie ukończył 26. roku życia;

  Karta Otwarta na eŚwiat - za którą bank pobiera 6 zł miesięcznie, ale umożliwia bezpłatną wypłatę gotówki kartą ze wszystkich bankomatów w Polsce. Dodatkową korzyścią przy tej karcie jest ubezpieczenie "CYBER Pomoc", które obejmuje ochroną w przypadku utraty danych, kradzieży tożsamości, awarii komputera itp.; 

  Karta Otwarta na Świat - za tę kartę bank bezwarunkowo pobiera opłatę 10 zł miesięcznie, ale w zamian daje możliwość wypłaty gotówki bez prowizji ze wszystkich bankomatów w Polsce, a na świecie prowizja za wypłaty wynosi 5 zł (zamiast 10 zł jak w przypadku Kart otwartych na Dzisiaj i na eŚwiat). Karta daje również możliwość korzystania z bezpłatnego ubezpieczenia "Rezygnacja z Podróży", które w określonych przypadkach pozwoli na zwrot kosztów (do 40 000 zł na osobę) w związku z niespodziewanym anulowaniem podróży. 

Jeśli za kartę nie chcesz płacić, to najlepszym wyborem będzie Karta Otwarta na Dzisiaj. W jej przypadku, by uniknąć opłaty miesięcznej, wystarczy wykonać kartą min. jedną płatność na dowolną kwotę (BLIK w tym względzie nie zastąpi płatności kartą).

Złożenie wniosków o Konto Otwarte na Ciebie objętych promocją "Otwórz się na zmiany" możliwe jest tylko na stronie promocji. Umowę z bankiem można zawrzeć za pomocą kodu z SMSa przesłanego przez bank - po tym przyjedzie kurier celem dopełnienia formalności (zweryfikuje tożsamość i przy okazji dostarczy też kartę do konta). Po nadaniu PINu do karty możliwa będzie aktywacja dostępu do bankowości internetowej (wystarczy wpisać login z umowy, a hasło do pierwszego logowania przyjdzie wtedy SMSem).

Alternatywnym sposobem zawarcia umowy o konto z bankiem jest wideoweryfikacja.

Przydatne dokumenty:

23 komentarze:

 1. Jeśli mam już konto w BNP to mogę wziąć udział w konkursie czy to tylko dla nowych klientów?

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Konkurs przewidziany jest wyłącznie dla uczestników powyższej promocji (czyli osób, które założą teraz konto i w dodatku spełnią warunki uzyskania bonusu 50 zł).

   Usuń
 2. Czy posiadanie karty kredytowej BNP Paribas wyklucza z promocji?

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Nie wyklucza. Mam kartę kred., ziąłem udział w marcu i nagrody dostaję.

   Usuń
  2. Czy miałeś aktywny dostęp do bankowości internetowej?

   Usuń
 3. Czy jeśli zamknęłam konto 5 czerwca 2020 to mogę wziąć udział w tej promocji, czy musi minąć pełne 12 miesięcy kalendarzowych?

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Pytanie czy tego 5.06.2020 r. zostało złożone wypowiedzenie (bo wtedy trzeba doliczyć okres wypowiedzenia) czy to już data faktycznego zamknięcia konta przez bank? Jeśli to drugie, to droga do udziału w powyższej promocji jest otwarta, bo 12 miesięcy minęło.

   Usuń
 4. Wszystkie przelewy mogą być na to samo konto? Czy muszą być na różne?

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Tak, odpowiadając na pierwsze pytanie. Wszystkie przelewy mogą iść na jedno i to samo konto.

   Usuń
 5. Panie Złotówa, wypadałoby jeszcze w szczegółach oferty Banku dodać, że od 1 sierpnia opłata za Kartę Otwartą na Dzisiaj wzrośnie z 3 do 5 złotych, a zwolnienie z tej opłaty będzie wymagało zrobienia w poprzednim miesiącu już nie 1, ale 3 transakcji daną kartą. Zmiana jednoznacznie niekorzystna dla klienta.

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Dzięki za info o zmianach. Uzupełniłem wpis o informację o nowych warunkach od 1.08.

   Usuń
 6. Czy w tym banku można zamknąć kartę przez bankowość internetową?

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. W bankowości można kartę zastrzec. Wtedy będzie z automatu wznowiona. Rezygnacja z karty jest możliwa na infolinii.

   Usuń
  2. A karta jest zamykana od ręki, czy jest jakiś okres wypowiedzenia?

   Usuń
 7. Czy płatność kartą (wpisanie danych) przy płatnościach PayU czy Dotpay też się nie liczy? Tak należy rozumieć ten punkt?

  OdpowiedzUsuń
 8. Dobrze rozumiem, że nie trzeba zaznaczać zgód marketingowych?

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Regulamin promocji nie wymaga zaznaczania zgód marketingowych we wniosku. Są więc dobrowolne.

   Usuń
 9. Jak sprawdzić kiedy było zamknięte konto?

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Jakoś w ub.r. próbowałem na infolinii i się udało.

   Usuń
 10. Mój wniosek został anulowany, mimo że dopiero kilka dni temu dostałem kartę... Co w takiej sytuacji? Nie mogę zarejestrować się ponownie.

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Na infolinii odesłali mnie do kontaktu mejlowego, bo szanują klienta i tam na pewno pomogą. Mejlowo odpisali na drugi dzień, że w takiej sytuacji mogę przyjść i złożyć wniosek w oddziale. Kpina z ludzi, a nie szacunek dla klienta. Otworzyli mnie na zmiany, niewątpliwie: zmieniłem zdanie i w promocji udziału nie wezmę (chociaż jeszcze bym zdążył).

   Usuń

Aktualnie najpopularniejsza promocja:

Odbierz gwarantowaną premię 350 zł + 70 zł do CCC + 50 zł na zakupy za konto w Santander Banku (+ zwroty do 300 zł + do 500 zł za polecenia + lokata 1%)

Na fali popularności poprzedniej edycji bank postanowił wznowić promocję. Jest to więc okazja dla tych osób, które poprzednią akcję przegapi...