Bankobranie: najlepsze promocje bankowe: Odbierz premię do 160 zł za Konto Direct w ING Banku Śląskim

01.01.2021

Odbierz premię do 160 zł za Konto Direct w ING Banku Śląskim

Wystartowała nowa promocja konta osobistego w banku z lwem w logo.

Premia 160 zł za Konto Direct w ING
Wraz z nowym rokiem jedno się nie zmienia - dla osób otwierających Konto Direct ING Bank Śląski przygotował premię pieniężną do 160 zł.

Premia do 160 zł za Konto Direct


Dla kogo promocja? Udział wziąć może osoba pełnoletnia, która co najmniej od 1.10.2019 r. nie posiadała, ani nie współposiadała Konta z Lwem (Direct, Komfort, Mobi, Premium, Klasyczne, Student, PRP) w ING Banku Śląskim.

W regulaminie promocji można znaleźć takie wykluczenie:
"Promocja nie dotyczy otwarcia Konta oraz OKO przez system bankowości internetowej Moje ING oraz nie dotyczy osób posiadających lub współposiadających produkt Banku [ING - przyp. Mr. Złotówa] (...)"

W skrócie: obecni klienci są wykluczeni (nawet jeśli nie posiadają konta osobistego w ING Banku Śląskim). Do udziału w promocji kwalifikuje wyłącznie wniosek złożony przez Internet (linkuję do niego poniżej); wnioski o konto składane w placówce banku nie uprawniają do uzyskania nagród. 

Nagroda. W promocji do wzięcia czeka premia pieniężna 100 lub 160 zł (jej wysokość zależy od warunków, które spełnisz). Wypłata premii nastąpi na konto w ING Banku Śląskim, więc środki będzie można wykorzystać według własnego uznania (wypłacając, przelewając lub wydając na dowolny cel).

Zasady promocji. By wziąć udział w promocji konta w ING Banku Śląskim:
 • do 31.03.2021 r. otwórz Konto Direct wraz z dowolną kartą wydawaną do konta oraz zawrzyj umowę o Otwarte Konto Oszczędnościowe i dostęp do bankowości internetowej (udział w promocji gwarantują tylko wnioski złożone przez Internet), wyrażając przy tym zgodę "na przekazywanie przez Bank, w sposób elektroniczny, informacji handlowych (marketingowych) i profilowanych informacji handlowych";
 • do 30.06.2021 r. wykonaj płatności kartą lub BLIKiem na sumę co najmniej 1 000 zł (mogą to być płatności w dowolnych punktach handlowo-usługowych, jak i w Internecie; wykonywanie płatności dobrze rozłożyć w czasie, bo wtedy jednocześnie da się uniknąć opłaty za kartę - więcej piszę o tym nieco niżej).

Za spełnienie powyższych warunków uzyskasz bonus pieniężny 100 zł. Ale to nie wszystko, bo jest jeszcze dodatkowa premia 60 zł. By ją zgarnąć:
 • najpóźniej do 30.06.2021 r.:
  • wykonaj 3 płatności BLIKiem za zakupy w sklepach internetowych;
  • w każdym z trzech dowolnych miesięcy otrzymaj wpływ na konto w wysokości min. 1000 zł (zgodnie z regulaminem "może to być wynagrodzenie, renta lub emerytura (...); Wpływ nie może być przekazywany z rachunku, którego posiadaczem jest klient indywidualny. Nie będą też brane pod uwagę wpłaty własne w oddziałach Banku lub wpłatomatach Banku); 
  • załóż min. jeden Cel oszczędnościowy na koncie oszczędnościowym założonym w promocji (nieco niżej tłumaczę czym jest taki Cel i jak go założyć); 
 • na dzień 30.06.2021 r. na Celu oszczędnościowym posiadaj saldo min. 300 zł.

Cele oszczędnościowe w ING Banku Śląskim to usługa udostępniana przez bank, która pozwala na regularne i automatyczne oszczędzanie. Środki z Twego konta osobistego w ING Banku Śląskim będą przelewane przez bank w wyznaczonym terminie (oraz we wskazanej przez Ciebie kwocie) na rachunek oszczędnościowy. 

Cel oszczędnościowy można uruchomić po zalogowaniu do bankowości internetowej Moje ING, przechodząc ścieżką: Oferta ING => Oszczędności => Cele oszczędnościowe. W czasie zakładania Celu oszczędnościowego wybierzesz na co chcesz oszczędzać oraz wskażesz kwotę, którą planujesz odłożyć lub na kolejnym etapie, ile chcesz wpłacać miesięcznie i przez jaki okres.

Wypłata premii (100 lub 160 zł) nastąpi do 15.07.2021 r. Do momentu jej otrzymania posiadaj konto osobiste założone w promocji wraz z wydaną do niego kartą oraz Otwarte Konto Oszczędnościowe (bo to właśnie na rachunek oszczędnościowy wpłynie premia).

Konto Direct w ING Banku Śląskim - szczegóły oferty


Główne cechy Konta Direct, czyli konta osobistego zakładanego w ING Banku Śląskim, to:
 • 0 zł za otwarcie i prowadzenie konta (bezwarunkowo);
 • 0 zł za krajowe przelewy Elixir PLN zlecane w bankowości internetowej i mobilnej;
 • 0/7 zł - opłata miesięczna za kartę wydawaną do konta nie jest pobierana, jeśli w miesięcznym okresie rozliczeniowym wykonasz płatności kartą na sumę min. 300 zł (do tej sumy wliczą się już transakcje wykonywane na potrzeby promocji);

  okres rozliczeniowy w ING Banku Śląskim liczony jest od 29. dnia miesiąca do 28. dnia miesiąca następnego;

  opłata nie jest pobierana za pierwszy niepełny okres rozliczeniowy, w którym otwierasz konto; do płatności zwalniających z opłaty za kartę nie wliczają się płatności BLIKiem; 
 • 0 zł za wypłatę gotówki w bankomatach ING Banku Śląskiego oraz sieci Planet Cash; w pozostałych bankomatach: 0 zł za pierwszą wypłatę w miesiącu; 5 zł za drugą i każdą kolejną wypłatę w miesiącu (takie zasady obowiązują też dla wypłat BLIKiem). 

Na potrzeby promocji wraz z Kontem Direct założyć trzeba również Otwarte Konto Oszczędnościowe (OKO), bo to właśnie na ten rachunek wpłynie premia. Jest to rachunek oszczędnościowy prowadzony za 0 zł bez warunków. Darmowe są też wszystkie przelewy z konta oszczędnościowego na własne konto/konta w ING Banku Śląskim.

Po złożeniu wniosku objętego promocją (a tylko wnioski składane przez Internet uprawniają do uzyskania nagród), otwarcie konta można sfinalizować na jeden z trzech sposobów:
 • przelewem weryfikacyjnym - można go wykonać wyłącznie z własnego konta w wybranych bankach (są to: Alior, Bank Pocztowy, BNP Paribas, mBank, Pekao i Santander Bank), które zostało otwarte z pełną weryfikacją (a więc nie przelewem weryfikacyjnym, a np. poprzez zawarcie umowy w placówce banku lub za pośrednictwem kuriera). Z takiego konta będzie należało wykonać przelew 1 zł do ING Banku Śląskiego, który sprawdzi czy dane przy tym przelewie (imię, nazwisko, adres) idealnie pokrywają się z tymi, które wpiszesz we wniosku o Konto Direct. Tę złotówkę bank zwróci, a jeśli weryfikacja przebiegnie pozytywnie, to otworzy też konto;
 • za pośrednictwem kuriera - w tym przypadku formalności ograniczone są do minimum, bo - z tego co pamiętam, gdy sam zakładałem konto już jakiś czas temu - wystarczą 2 podpisy;
 • w oddziale banku - pamiętaj zasygnalizować doradcy w placówce, że chodzi właśnie o dokończenie formalności przy wniosku już złożonym, a nie zakładanie konta od początku (bo wówczas nie będzie się ono kwalifikowało do promocji).


Bądź na bieżąco z promocjami bankowymi dzięki mailingowi dla Czytelników bloga Bankobranie. To zero spamu, a jedynie powiadomienia o nowych wpisach, które wysyłam do dwóch razy w tygodniu. Zapis na newsletter zajmuje chwilę, podobnie jak rezygnacja (jeśli kiedyś z jakieś przyczyny tak postanowisz):

Przydatne dokumenty:

21 komentarzy:

 1. Warunki do spełniania nie należą do najłatwiejszych, karencja nie rozpieszcza i na dodatek dość skromna premia ma wpłynąć dopiero w połowie lipca - u mnie tylko 3 gwizdki :)

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Nie ma wykluczeń, karencja przewidywalna. Ja tak to widzę :)

   Usuń
  2. Wykluczeń MCC nie było nigdy, ale nie trzeba było tyle czekać na premię.

   Usuń
 2. "Wypłata premii (100 lub 160 zł) nastąpi do 15.07.2021 r. Do momentu jej otrzymania posiadaj konto osobiste założone w promocji wraz z wydaną do niego kartą oraz Otwarte Konto Oszczędnościowe, bo to właśnie na rachunek oszczędnościowy wpłynie premia" - zonk!

  OdpowiedzUsuń
 3. Wpływy po 1000 zł nie mogą być z rachunku, którego posiadaczem jest klient indywidualny - a właśnie, że mogą 😋

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. To że miałeś takie szczęście, nie stanowi regulaminu tej promocji.

   Usuń
  2. u mnie tez przeszło z indywidualnego :)

   Usuń
  3. Potwierdzam :)

   Usuń
  4. To zależy z jakiego banku.

   Usuń
  5. A z jakiego banku "działa"?

   Usuń
  6. Nest, Idea, Handlowy, CA ... w zasadzie to z każdego stacjonarnego.

   Usuń
  7. Bank nie ma znaczenia. Może być przelew z konta indywidualnego obojętnie skąd. W tytule "wynagrodzenie" i tyle.

   Usuń
 4. Konta osobistego nie mam od 09.2019, a kartę kredytową zamknąłem 28.12.2020. Mam na ten moment dostęp do bankowości internetowej (czekam do 11.01.2020 żeby pobrać sobie wyciąg za ostatni okres rozliczeniowy karty). Łapię się na promocję czy nie po uwzględnieniu tego punktu: "Promocja nie dotyczy otwarcia Konta oraz OKO przez system bankowości internetowej Moje ING oraz nie dotyczy osób posiadających lub współposiadających produkt Banku [ING - przyp. Mr. Złotówa] (...)"?

  OdpowiedzUsuń
 5. Mam pytanie wz z tym fragmentem:

  najpóźniej do 30.06.2021 r.:
  wykonaj 3 płatności BLIKiem za zakupy w sklepach internetowych;

  Czy allegro to sklep internetowy? Sądzę, że tak, ale...

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Określenie "sklep internetowy" nie zostało w regulaminie zdefiniowane. W praktyce więc mogą to być płatności w Internecie (bo ciężko opisać wspomniane Allegro czy jeszcze trudniej np. Empik.com, gdzie częściowo jest to sklep, ale też i marketplace). Takie pojęcie ING Bank Śląski stosuje jednak już od wielu edycji i dotąd nikt nie zgłaszał sytuacji, by nie dostał premii, gdy zapłacił na Allegro.

   Usuń
 6. Rozumiem, że w tej promce nie ma limitu ilości uczestników.

  OdpowiedzUsuń
 7. Warunkiem otrzymania premii jest m. in. płatność "Kartą". Czy takie ogólne pojęcie odnosi się także do karty wirtualnej? Bo po co mam pilnować warunku bezpłatności plastiku (300/mies) skoro wirtualna jest bezpłatna i dzięki NFC mogę ją równie dobrze płacić?

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Może być dowolna karta więc też wirtualna. Pytanie czy nadal jest darmowa? Bo z tego co pamiętam to było czasowe.

   Usuń
  2. Faktycznie, sprawdziłem i za wirtualną też opłata gdy mniej niż 300/mies. :-( Niepotrzebnie zmniejszałem koszty Bankowi...

   "1. dla karty Visa zbliżeniowa – nie pobieramy opłaty miesięcznej, jeśli w jednym okresie rozliczeniowym użytkownik wykona transakcje bezgotówkowe na łączną kwotę min. 300 PLN wydanymi mu do jednego konta kartami: Visa zbliżeniowa, Mastercard w telefonie oraz Zbliżak Visa, bez względu na postać karty – wirtualną lub materialną.".

   Usuń

Aktualnie najpopularniejsza promocja:

Premia pieniężna 300 zł za Konto Jakie Chcę w Santander Banku

W nowej promocji Konta Jakie Chcę czeka premia pieniężna w dawno niewidzianej wysokości. Bank daje nawet 300 zł za otwarcie konta. I nie są ...