Bankobranie: najlepsze promocje bankowe: 300 zł do wydania na Allegro za przetestowanie karty kredytowej BNP Paribas

12.10.2020

300 zł do wydania na Allegro za przetestowanie karty kredytowej BNP Paribas

Po dłuższej przerwie BNP Paribas powraca z promocją swej karty kredytowej.

300 zł Allegro za kartę kredytową w BNP Paribas
Do wzięcia czekają nagrody gwarantowane w postaci kart podarunkowych Allegro o łącznej wartości 300 zł. Dobrą wiadomością jest to, że w porównaniu z poprzednią edycją promocji znacznie skrócono okres wykluczenia dla byłych posiadaczy karty kredytowej z logo BNP Paribas.

Promocja "Z kartą warto"


Dla kogo promocja? Udział w promocji wziąć może osoba pełnoletnia, która w okresie od 1.05.2019 r. nie miała zawartej umowy o kartę kredytową w BNP Paribas (wykluczenie obejmuje też posiadaczy kart wydanych przez przejęty Raiffeisen Polbank).

Posiadanie jakichkolwiek innych produktów w BNP Paribas (bądź BGŻ Optima) na szczęście nie wyklucza z uczestnictwa w niniejszej promocji karty kredytowej.

Nagroda. W promocji bank przygotował 3 karty podarunkowe o wartości 100 zł każda, które wykorzystać można podczas zakupów w serwisie Allegro - na wydanie tych środków będzie czas do 31.12.2021 r.

Osoby wyrabiające kartę w promocji objęte będą też zwolnieniem z opłaty za kartę przez okres 12 miesięcy, co sprawia, że udział w promocji jest jeszcze łatwiejszy - kartę można przetestować bez kosztów i przy okazji zdobyć nagrody gwarantowane.

Zasady promocji "Z kartą warto" BNP Paribas


By wziąć udział w promocji i zgarnąć nagrody (3 karty podarunkowe Allegro o wartości 100 zł każda):
 • gdy zadzwoni konsultant banku, złóż wniosek o kartę kredytową Mastercard (wyrażanie zgód marketingowych jest dobrowolne); 
 • najpóźniej do 31.12.2020 r. zawrzyj z bankiem umowę o kartę;
 • w trzech pierwszych miesiącach kalendarzowych następujących po miesiącu zawarcia umowy o kartę (w każdym z tych miesięcy) wykonaj transakcje kartą na sumę min. 900 zł.

Za każdy miesiąc, w którym spełnisz warunek płatności kartą, otrzymasz kartę podarunkową o wartości 100 zł. Jako że warunki należy spełniać przez 3 miesiące, to i 3 takie nagrody można uzyskać.

Wydanie nagrody przez bank. By uzyskać nagrodę, po otrzymaniu karty należy zarejestrować się na stronie mambonus.pl (nieco niżej wyjaśniam czym jest program "Mam bonus"). 

Każda karta podarunkowa Allegro ma się pojawić właśnie po zalogowaniu na wspomnianej stronie najpóźniej w ciągu 60 dni roboczych od dnia spełnienia wszystkich warunków jej uzyskania, a będzie ją można odebrać (w formie elektronicznej - jako kod do wykorzystania podczas zakupów na Allegro) w ciągu dwóch miesięcy. Do momentu odbioru nagrody posiadaj kartę kredytową w BNP Paribas wyrobioną w promocji.Ważne wskazówki


Spełniając warunki niniejszej promocji, zwróć uwagę na poniższe kwestie:

▶️ Do sumy transakcji wymaganej na potrzeby promocji bank zaliczy zarówno płatności kartą, jak i przelewy z karty czy wypłaty z bankomatów. Ale w praktyce wykonywać warto tylko płatności kartą, bo w tym przypadku nie ma dodatkowych prowizji, a przy spłacie wykorzystanej kwoty w okresie bezodsetkowym, oddasz taką samą kwotę (i ani grosza więcej, bo wtedy nie są naliczane odsetki).

A przelewów z karty czy wypłat z bankomatów za pomocą karty kredytowej lepiej unikać, bo są bardzo drogie (bank nalicza prowizję 4,9%, min. 10 zł).
💡 Jeśli dotąd nie było Ci dane posiadać karty kredytowej, to więcej o tym jak rozsądnie i bez kosztów z niej korzystać, koniecznie sprawdź krótki poradnik: Karta kredytowa - 12 kluczowych zasad, które musisz znać

▶️ Na potrzeby promocji płatności kartą można realizować w punktach handlowo-usługowych i/lub w sklepach internetowych. Do wymaganej sumy transakcji nie zaliczą się jednak płatności zwrócone lub wykonane kartą dodatkową (jeśli takową do swej karty zamówisz, bo takiego wymogu nie ma). Nie będą też uwzględnione transakcje:
"polegające na zasilaniu środkami pieniężnymi instrumentów płatniczych lub rachunków płatniczych lub innych instrumentów/rachunków, których posiadaczem jest Uczestnik lub inny podmiot nieprowadzący działalności gospodarczej lub niebędący dostawcą towarów lub usług w ramach tej transakcji lub podmiot pośredniczący w dokonaniu transakcji na rzecz właściwych dostawców towarów lub usług za które odbywa się płatność w ramach tej transakcji lub podmiot, który świadczy usługi w zakresie przechowywania środków pieniężnych klientów, w szczególności używanych w celu dokonania płatności za towary lub usługi u właściwych dostawców towarów lub usług" 

Definicja jest dość skomplikowana, ale w praktyce chodzi o to, że bank nie zaliczy doładowań elektronicznych portfeli umożliwiających szybkie i proste wykonanie płatności kartą (czasem bez faktycznego płacenia za towary czy usługi).

Na potrzeby promocji zaliczą się za to płatności w sklepach stacjonarnych lub internetowych, marketach, lokalach gastronomicznych, kinach, aptekach, drogeriach czy na stacjach paliw.

▶️ Czym jest program MamBonus? Mam Bonus to darmowy program lojalnościowy dla posiadaczy kart kredytowych z logo Mastercard wydanych przez BNP Paribas. Umożliwia wspomniane zbieranie punktów (nie tylko tych w ramach promocji, ale też standardowo za każdą płatność wykonaną kartą), które można wymieniać na nagrody (oprócz wspomnianych wyżej voucherów zakupowych do wyboru są też m.in. bilety do kina oraz nagrody rzeczowe).

▶️ Uczestnictwo w promocji wymaga wspomnianej już rejestracji w programie lojalnościowym "MamBonus". A program ten jest okazją do załapania się na dodatkowe nagrody. Korzystając z karty, zbierać będziesz punkty (wydany 1 zł = 2 punkty), które w dalszej kolejności można wymieniać na nagrody rzeczowe lub vouchery na zakupy.

Już za płatności wykonywane kartą na potrzeby promocji uzbierać możesz co najmniej 5400 punktów. A to nie wszystko, bo jeszcze dojść może 200 punktów za samą rejestrację w programie oraz 5000 punktów powitalnych na start. Otrzymasz je, jeśli w ciągu 60 dni od dnia zawarcia umowy o kartę wykonasz minimum 4 płatności na kwotę co najmniej 50 zł każda. Zatem w prosty sposób zbierzesz co najmniej 10 600 punktów, które wymienisz np. na bilet do kina (w katalogu nagród wycenione na 6495 punktów), kolejną kartę podarunkową Allegro - tym razem o wartości 20 zł (za 6 000 punktów) lub 2 miesięczne pakiety dostępu do Eleven Sport (po 4770 punktów za jeden).


Karta kredytowa MamBonus w BNP Paribas - prześwietlenie oferty


Standardowo BNP Paribas nie pobiera miesięcznej opłaty (w wysokości 9 zł) za kartę kredytową Mastercard Standard, jeśli łączna wartość rozliczonych transakcji kartą w danym, miesięcznym okresie rozliczeniowym (poprzedzającym naliczenie opłaty), wyniesie min. 1 000 zł. Jednakże uczestnicy tej promocji objęci są - wspomnianym - zwolnieniem z pierwszych dwunastu miesięcznych opłat za kartę kredytową

W przypadku woli rezygnacji z karty kredytowej, pamiętaj o zapisie z cennika banku, gdzie pojawia się opłata "za wypowiedzenie umowy przed upływem 6 miesięcy od dnia jej zawarcia". Zatem jeśli postanowisz zamknąć swą kartę, to zaczekaj z tym "chwilkę", aż minie wspomniany okres - w przeciwnym wypadku bank pobierze 25 zł.Przydatne dokumenty:

44 komentarze:

 1. Jak mam konto w BNP Paribas to mogę wziąć udział??

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Z promocji karty kredytowej nie wyklucza posiadanie jakichkolwiek innych produktów w BNP Paribas (poza kartą kredytową). Mając konto, można więc wziąć udział w powyższej promocji.

   Usuń
 2. A czy ktoś posiadając konto w bnp paribas ma ofertę tej karty na klik- do wyklikania w bankowości i wyklikał i naprawdę bez formalności i wizyty w oddziale? (słyszałem że pojawiają sie i w bnp paribas oferty na klik)

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Na stronie promocji akceptujesz regulamin. W bankowości tego nie ma.

   Usuń
  2. na stronie promocji nie ma akceptacji regulaminu, są tylko zgody na kontakt i przetwarzanie danych

   Usuń
 3. Czy mogę mieć samą kartę bez zakładania konta?

  OdpowiedzUsuń
 4. Korzystam z karty kredytowej BNP i programu Mam Bonus już od dłuższego czasu, więc jeszcze dodam że co miesiąc są promocje które pozwalają na zdobycie dodatkowych punktów.

  W październiku są 2 takie promocje:

  1) 500 punktów za min. 5 transakcji na min. 50 zł każda
  1000 punktów za min. 10 transakcji na min. 50 zł każda
  2000 punktów za min. 20 transakcji na min. 50 zł każda

  2) Dokonaj zakupu na min. 100 zł w sklepach Carrefour, a otrzymasz dodatkowo 500 punktów mamBONUS

  No i jak ktoś ma w planie większe zakupy a do tego ma urodziny w najbliższym czasie to warto zaczekać, bo wtedy podwajają naliczane punkty.

  OdpowiedzUsuń
 5. jak podpisujemy umowe? sms, kurier, oddział?

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Wniosek i decyzja telefonicznie. Podpisanie umowy w placówce

   Usuń
  2. Wniosek złożony, karta przyznana, umowa do podpisania w placówce.

   Usuń
 6. czy karta Gold też bierze udział w promocji i jest darmowa?

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Także bierze udział i jest darmowa (przez 12 mies.). Później warunki zwolnienia z opłaty za tę kartę są bardziej wymagające.

   Usuń
 7. 900 zł w każdym miesiącu, czy 900 zł to suma transakcji z 3 miesięcy?
  To ma ogromne znaczenie jak się ma do wypełnienia warunki z innych promocji i zbiera się tego już trochę :D

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Płatności na sumę min. 900 zł należy wykonać w każdym z trzech miesięcy.

   Usuń
 8. Promocja nie dotyczy posiadaczy limitu odnawialnego na allegro z BNP Paribas.

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Gdzie znajdę zapis który mówi że posiadacze limitu odnawialnego na allegro z BNP Paribas są wykluczeni z promocji ??

   Usuń
  2. Tak mnie poinformował konsultant na linii. Limit odnawialny Allegro traktowany jest jako wirtualna karta kredytowa

   Usuń
  3. W BIK-u limit odnawialny jest traktowany jako karta kredytowa właśnie.

   Usuń
 9. Witam. Dzisiaj zadzwonił do mnie człowiek z banku i okazało się, że zwolnienie z opłat daje tylko wydanie kartą 1000 zł miesięcznie. Nie ma żadnej promocji zwolnienia z opłat dla uczestników tej promocji. Ktoś tutaj mija się z prawdą. "Złotówa" sprawdź to jeśli masz możliwość.

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. No to w błędzie był pracownik banku. Regulamin promocji wyraźnie mówi o nagrodach dla uczestników. Jedna to karty podarunkowe Allegro, a drugą jest:

   "Zwolnienie Uczestnika z obowiązku ponoszenia pierwszych dwunastu miesięcznych opłat za Kartę (...) wydaną w związku z zawarciem (...) Umowy w Okresie Sprzedaży Premiowej, w pierwszym roku obowiązywania tej umowy." :)

   Dla uczestnika promocji górę nad tabelą opłat i prowizji, w takiej sytuacji bierze właśnie regulamin.

   Usuń
  2. Dlatego ja już doradców i konsultantów dawno nie słucham. A jak wprowadzają w błąd to od razu żądam wskazania punktu w regulaminie który miałby potwierdzić co twierdzą. Wtedy zobaczenie/usłyszenie zmieszania jest bezcenne.

   Usuń
  3. Na stronie promocji jest też informacja "Karta za 0 zł przez pierwszy rok"

   Usuń
 10. Byłem poza domem w czasie rozmowy, ale powiedziałem człowiekowi, że czytałem regulamin i tam jest napisane, iż uczestnik jest zwolniony na 12 miesięcy z opłat, na co usłyszałem że on ma regulamin przed sobą i nic takiego nie ma :D

  OdpowiedzUsuń
 11. Czy ma znaczenie kiedy przystąpi się do programu Mam Bonus?

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Nie. Ale przystąpisz dopiero jak będziesz mieć kartę bo przy rejestracji trzeba podać identyfikator.

   Usuń
 12. Witam jak myslicie czy pojawi sie w niedlugim czasie jakas alternatywna nagroda niz bony do allegro czy nie ma co na to liczyc?

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Jeśli chodzi o promocje karty kredytowej BNP Paribas, to nagrodą zawsze były bony na zakupy (nigdy dotąd nie opisywałem promocji z tą kartą, w której do wzięcia byłyby premie pieniężne).

   Usuń
  2. A buly np bony na zakupy w biedrze czy zawsze tego typu jak allegro?

   Usuń
  3. Oprócz Allegro bywały też bony do Biedronki, Douglas, RTV Euro AGD, Empiku.

   Usuń
 13. S co jeśli już kiedyś miałem u nich KK i po wypowiedzeniu umowy mi programu mambonus nie dezaktywowali (nadal mogę się zalogować i widzę jakąś resztkę punktów). Czy to nie wykluczy mnie z promocji? Może najpierw muszę ten mambonus zamknąć i dopiero wnioskować o kk?

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Jak już masz dostęp do Mam Bonus to karta tam się podepnie.

   Usuń
 14. Jak korzysta się z takiej karty podarunkowej Allegro? Można ją dzielić na mniejsze zakupy czy trzeba wykorzystać jednorazowo?

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Dostajesz kod, który wpisujesz w polu pod wyborem metody płatności. Kod trzeba wykorzystać jednorazowo. Niewykorzystana kwota przepada. Można nim zapłacić za pojedyncze zakupy oraz za koszyk od różnych sprzedawców.

   Usuń
 15. Witam
  Czy jest jakiś limit kwotowy o jaki muszę wnioskować przy umowie o kartę by wziąć udział w promocji?

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Można na dowolny limit. Jest bodaj od 1000 zł. Ja wnioskowałem o 3000

   Usuń
 16. Bez umowy o pracę nawet jak masz karty kredytowe i historię to nie da rady wyrobić karty kredytowej.

  OdpowiedzUsuń
 17. Łącznie minimalne działania do spełnienia warunków promocji to: 1. w trzech pierwszych miesiącach kalendarzowych następujących po miesiącu zawarcia umowy o kartę (w każdym z tych miesięcy) wykonać transakcje kartą na sumę min. 900 zł, 2. w kolejnych 3 miesiącach nie używać karty, 3. po 6 miesiącach od otwarcia wypowiedzieć umowę.
  Czy na pewno tak???

  OdpowiedzUsuń
 18. Na żadną zgodę marketingową nie muszę się zgadzać aby otrzymać bony ?

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. W regulaminie nie ma wymogu żadnej ze zgód!

   Usuń
 19. Chętni na tą promocję, weźcie pod uwagę, że choć rozmawiając z konsultantem dostałem potwierdzenie braku potrzeby stawienia się w salonie banku by zakończyć umowę, nie pomyślałem by zapytać czy trzeba przyjść aby ją podpisać. Okazuje się że trzeba, a myślę że w obecnej sytuacji którą mamy może dla niektórych to być istotna informacja ;)

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Byłem wczoraj podpisać umowę. W placówce hulał wiatr, więc bezpieczniej niż gdziekolwiek.

   Usuń
  2. Niestety ci wszyscy 'konsultanci' oraz 'doradcy' potrafią jedynie skutecznie wprowadzać w błąd - takie czasy :)

   Usuń