Bankobranie: najlepsze promocje bankowe: Najlepsze lokaty bankowe i konta oszczędnościowe: lipiec 2020 roku
Bądź na bieżąco. Korzystaj z bezpłatnego newslettera

01.07.2020

Najlepsze lokaty bankowe i konta oszczędnościowe: lipiec 2020 roku

Skoro mamy nowy miesiąc, to czas sprawdzić co w bankach piszczy, jeśli chodzi o oprocentowanie dla oszczędności.

Najlepsze lokaty bankowe i konta oszczędnościowe: lipiec 2020 roku
Przyszło nam funkcjonować w świecie rekordowo niskich stóp procentowych, więc znalezienie czegoś z lepszym oprocentowaniem jest o wiele trudniejsze. Poniżej znajdziesz wszystkie obecnie najlepsze lokaty i konta oszczędnościowe (kilka sensownych okazji jeszcze zostało).

Miniony miesiąc już cięć stóp procentowych przez Radę Polityki Pieniężnej nie przyniósł, bo i ciąć za bardzo nie ma z czego. Jednak banki jeszcze nadal korygowały oferowane stawki. Dziś w wielu przypadkach standardem stało się np. 0,1 czy nawet 0,01% w skali roku (choć to już w praktyce tylko symbolika, by nie dać 0%). Na takie traktowanie swych (najczęściej ciężko zarobionych) pieniędzy nie ma co sobie pozwalać, więc dobrze poszukać czegoś co przynajmniej ma jedynkę, a najlepiej i dwójkę na przodzie.

Poniżej znajdziesz wszystkie aktualnie najlepsze lokaty i konta oszczędnościowe.

⚡ Promocyjne oprocentowanie + premia (oprócz odsetek)


Na początek propozycje banków godne szczególnej uwagi, bo są okazją na podwójny zysk. Otrzymasz bowiem nie tylko odsetki (wynikające z dobrego - jak na obecne czasy - promocyjnego oprocentowania), ale też i dodatkową, gwarantowaną premię pieniężną za spełnienie najczęściej bardzo prostych warunków. Jest to więc idealne połączenie tego wszystkiego, co na blogu opisuję.

mBank: 2,5% do 20 tys. zł + premia do 140 zł


mBank: 2,5% do 20 tys. zł + premia do 140 zł
Osoby otwierające eKonto osobiste w mBanku jednocześnie mogą zgarnąć dwie korzyści. Jedna to gwarantowana premia pieniężna do 140 zł za spełnienie bardzo prostych warunków, a druga to podwyższone oprocentowanie na rachunku oszczędnościowym "Moje cele". Uzyskać można stawkę 2,5% w skali roku, którą bank zagwarantuje na okres 4 miesięcy kalendarzowych dla kwoty do 20 000 zł. Sprawdź szczegółowe prześwietlenie promocji >>

Millennium: lokata 2,5% do 15 tys. zł + premia 100 zł


Millennium: lokata 2,5% do 15 tys. zł + premia 100 zł
W tym przypadku do czynienia mamy z kumulacją dwóch różnych promocji. Jest tu bowiem i promocja, w której do wzięcia czeka gwarantowana premia pieniężna 100 zł za otwarcie konta, i łączą się z nią druga propozycja w postaci programu "Lubię to polecam", gdzie do wyboru jest jedna z nagród - a wśród nich znaleźć można właśnie 3-miesięczną lokatę z oprocentowaniem 2,5% w skali roku, na której zdeponować można do 15 000 zł. Sprawdź szczegółowe prześwietlenie promocji >>

Bank Pekao: odbierz do 150 zł za konto + 2% dla oszczędności


Bank Pekao: odbierz do 150 zł za konto + 2% dla oszczędności
W Banku Pekao osoby zakładające konto (w promocji, w której do wzięcia czeka premia pieniężna 100 zł oraz bon na zakupy o wartości 50 zł) torują sobie drogę do otwarcia konta oszczędnościowego także objętego promocją. A na nim uzyskać można 2% w skali roku, które bank gwarantuje na okres 120 dni od otwarcia konta oszczędnościowego dla kwoty do 20 tys. zł. Sprawdź szczegółowe prześwietlenie promocji >>

Najlepsze lokaty i konta oszczędnościowe na lipiec 2020 roku


O ile zawsze dokonywałem rozdziału lokat i kont oszczędnościowych, to w obliczu zubożenia oferty z tym drugim produktem bankowym w roli głównej, tym razem wszystko łączę w poniższym zestawieniu. Z oprocentowaniem powyżej 1,5% propozycji jest bowiem niewiele.

Oto najlepsze na lipiec oferty dla oszczędzających w bankach w Polsce:
 1. Lokata na Wejście 3% w mBanku - aktualnie to jedyna lokata bankowa z oprocentowaniem rozpoczynającym się od trójki. W taki sposób mBank wita nowych klientów, zakładających konto... Acz zamiast lokować maksymalnie 10 tys. zł na okres 3 miesięcy, lepiej wybrać otwarcie tegoż konta w promocji z premią do 140 zł i stawką 2,5% w skali roku do 20 tys. zł. (na 4 miesiące).

 2. Lokata Lubię to polecam - to już także wspomniana przeze mnie lokata, choć z niej skorzystać mogą nie tylko osoby dopiero co zakładające konto w Banku Millennium, ale również obecni posiadacze konta w tym banku. Lokata (2,5% w skali roku; na 3 miesiące; do 15 tys. zł) dostępna jest w ramach programu poleceń, więc założyć ją może także osoba polecająca (czyli aktualny klient).

 3. Nest Lokata Witaj - dla osób otwierających konto osobiste Nest Bank przygotował lokatę powitalną z oprocentowaniem 2,5% w skali roku, na której zdeponować można do 10 tys. zł. Klient ma możliwość wyboru okresu lokaty: 3 lub 6 miesięcy. Pierwszy z nich nie stawia dodatkowych warunków, ale jeśli podwyższonym oprocentowaniem chcesz cieszyć się przez pół roku, to niezbędnym będzie zapewnienie wpływu wynagrodzenia na konto w Nest Banku.

 4. Lokaty powitalne w Idea Banku - przez długi okres (właściwie liczony w latach) liderem zestawień lokat promocyjnych był Idea Bank z lokatą Happy. Teraz oferuje już niższe oprocentowanie, acz niezmiennie nie wymaga zakładania konta, ani korzystania z jakichkolwiek innych produktów. Trzeba jednak być nowym klientem, który dotąd nie posiadał, ani nawet nie wnioskował o jakikolwiek produkt w Idea Banku. A do wyboru jest jedna z lokat: Happy (2,4% 2%w skali roku przez 3 miesiące dla kwoty od 500 do 20 000 zł) lub Happy Pro (1,9% 1,7% w skali roku na 3 miesiące dla kwoty od 20 000,01 do 200 000 zł). [Aktualizacja: w dniu 3.07.2020 r. bank obniżył oprocentowanie lokat]

 5. Konto oszczędnościowe w Getin Banku: 2% w promocji "Bonus za aktywność" - w tym przypadku promocyjne oprocentowanie można zagwarantować sobie na najdłuższy okres, bo na 12 miesięcy. Szkoda jedynie, że maksymalna kwota objęta promocją to 10 tys. zł. Z propozycji Getin Banku skorzystać mogą jedynie nowi lub powracający klienci (po dłuższym okresie karencji), którzy założą konto osobiste. Więcej o promocji pisałem tutaj.

 6. Lokata mobilna w Santander Banku - to 4-miesięczny depozyt na którym ulokować można do 20 tys. zł. Z lokaty skorzystać można tylko jeden, jedyny raz.

 7. Lokata Plus w Toyota Banku - obecnie to tutaj dostępna jest najlepiej oprocentowana lokata bankowa bez wymogów kwalifikowania się jako nowy klient. Aczkolwiek trzeba posiadać (lub założyć) konto osobiste w Toyota Banku. Na 9-miesięcznej lokacie Plus uzyskać można 1,5% w skali roku (minimalna kwota lokaty wynosi 5 000 zł). [Aktualizacja: w dn. 2.07.2020 r. bank obniżył oprocentowanie do 1% w skali roku].

Przydatne informacje 


Powyższy przegląd obejmujący najlepsze lokaty i konta oszczędnościowe przedstawia stan na 1.07.2020 r. Jako że sytuacja może się dynamicznie zmieniać, to zachęcam do śledzenia na bieżąco aktualizowanych zestawień: 

W każdym przypadku, gdy mowa o oprocentowaniu, to stawki podaję w ujęciu rocznym. Pod uwagę biorę wyłącznie stałe oprocentowanie, czyli takie, które nie zaskoczy spadkiem w trakcie trwania umowy, więc z góry można wyliczyć sobie spodziewany zysk. W obliczeniu odsetek pomóc Ci może kalkulator, który znajdziesz we wpisie: "Lokata bankowa: co to jest, co daje, jak obliczyć odsetki i wszystko co warto wiedzieć + KALKULATOR odsetek z lokaty".

Wszystkie omawiane wyżej lokaty i konta oszczędnościowe oferowane są przez banki, podlegające pod Bankowy Fundusz Gwarancyjny, który zapewnia bezpieczeństwo środków do kwoty o równowartości nie przekraczającej 100 tys. euro.

Bądź na bieżąco z najlepszymi lokatami i promocjami bankowymi. W czasach tak niskiego oprocentowania wszelkie tego typu okazje są na wagę złota. Jeśli nie chcesz ich przegapić, skorzystaj z bezpłatnego mailingu do Czytelników bloga Bankobranie (maksymalnie 2 razy w tygodniu otrzymasz przegląd nowości):

80 komentarzy:

 1. Biednie. Coraz bardziej biedniej niestety.

  OdpowiedzUsuń
 2. Opłaca się lokować na 9 mc w TB, czy coś zmieni się na lepsze w krótszym czasie ?

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Toyota w lipcu też obniży oprocentowane lokat więc to ostatnia szansa.

   Usuń
  2. W ogóle nie opłaca się lokować teraz. Tylko inwestycje. Bo lokaty to realna strata a tak przynajmniej masz szanse na zysk

   Usuń
  3. TB pożycza kasę kupującym Toyoty, więc tu tkwi tajemnica. Na długą metę oprocentowanie będzie spadać w rejony marginalne - taki klimat :)

   Usuń
  4. Ja bym zakładał na jak najdłużej pomimo wydawałoby się niższych stawek.

   Usuń
  5. Co ciekawe właśnie podnieśli oprocentowanie na 24- i 36-miesięcznych do 1,25% i to chyba są znacznie lepsze opcje.

   Usuń
 3. Co z kontem oszczędnościowym w Alior? Tym, które można włączyć jako jedną z korzyści? Było 3 proc. do 30 czerwca, a teraz w szczegolavh konta mam 2,99%. Możliwe, ze tylko o tyle zmalało oprocentowanie tam?

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Nie, Alior wysyłał wiadomości że ścina to oprocentowanie - po obniżce jest 0,5% a z włączoną korzyścią 1% i to obowiązuje bodajże do 14.08

   Usuń
  2. Teraz przy włączonej korzyści jest 1% a nie 3%. Najwidoczniej system zaktualizuje tą informację z opóźnieniem

   Usuń
  3. 2.99 było zawsze. Obniżka ma być od dzisiaj.

   Usuń
  4. Od lipca jest 1 % z korzyścią i 0.5% bez. (2.99% to uśredniona wartość tzn. 20 tyś 3%, pozostałe środki x%)

   Usuń
  5. Mnie pokazuje 3% - najwyraźniej dzisiaj jest jeszcze za wcześnie na aktualizację.

   Usuń
  6. W bankowości we wiadomościach jest info o 1% do 20k od 1 lipca...

   Usuń
  7. W szczegółach konta wyświetla usrednione oprocentowanie dla całej kwoty na tym koncie. Zapewne środku na koncie przewyższają 20k, wobec czego jest 3% od 20k I prawdopodobnie 0.3% od nadwyżki, co po usrednieniu daje 2.99% od całej kwoty.

   Usuń
  8. Od 1 lipca oprocentowanie na tym koncie spadło do 1% (przy założeniu, że wydasz 300 zł kartą).

   Usuń
  9. Alior ma dzisiaj poważne problemy, dlatego wyłączyli cały system.

   "Drodzy klienci, mamy awarię. Nie działa: bankowość internetowa Alior Online, aplikacje Alior Mobile i Alior Giełda, system BusinessPro, Kantor Walutowy. Nadal możecie korzystać ze swoich kart, a przelewy zlecać w każdej placówce. Nasze placówki działają w niepełnym zakresie. Przepraszamy za problemy, zdajemy sobie sprawę z powagi sytuacji i robimy wszystko, aby jak najszybciej się skończyła. Spodziewamy się, że systemy będą ponownie dostępne po południu."

   Jeszcze rano ludzie masowo uciekali z kasą tam gdzie jeszcze można przenosząc oszczędności. Teraz takie 2% - choć wprawdzie tylko na niewielkie kwoty i w rozproszeniu po różnych bankach- to prawdziwy rarytas.

   Usuń
  10. Dokładnie, przed 8:00 przelałem wszystko co miałem na KO Korzyść.

   Usuń
 4. Warto wspomnieć jeszcze o :
  Promocyjnym oprocentowaniu na celu w mBanku 2,5%
  Koncie clik w toyota banku na 2% tylko dla młodych do 24 lat

  OdpowiedzUsuń
 5. Dokładnie m-c temu czyli 1. czerwca 36-miesięczna Lokata Plus w TB była na 1,9% - trzeba brać co dają, bo na jesieni oprocentowanie będzie marginalne.

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Na pierwszy miesiąc jesieni już jest zapowiedź zejścia w bankach do 0,01%

   Usuń
 6. Mnie zostały jeszcze KO Profit na 2,6% do 24. lipca oraz Nest Skarbonka na 3% do 8. września :)

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Nie długo pozostaną miłym wspomnieniem.

   Usuń
  2. Niedługo pisze się razem.

   Usuń
 7. Złotówa, obligacje skarbowe zostały bez zmian i np. 4-latki COI0724 dają 1,30 % w 1. roku oraz w kolejnych latach to marża 0,75% + inflacja, z wypłatą odsetek co roku.

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Ale obligacje to nie lokaty.

   Usuń
  2. Dokładnie - obligacje skarbowe są znacznie lepsze :)

   Usuń
  3. Ale jeśli musiałbyś wycofać pieniądze przed terminem wykupu tych obligacji, to potrącana jest opłata za przedterminowy wykup. Przykładowo wycofanie pieniędzy po roku, oznacza że dostaniesz nie 1,30%, a jedynie 0,60% i oczywiście to podlega jeszcze opodatkowaniu 19%. Wkładanie pieniędzy w te obligacje miało sens w kwietniu, kiedy oprocentowanie i marża były znacznie wyższe niż obecnie.

   Usuń
  4. Od kwietnia sporo się zmieniło (na gorsze!) w temacie oprocentowania lokat. Obligacje skarbowe są obecnie najlepszą formą inwestycji absolutnie bez ryzyka. Za 4 lata wspomniesz ten wpis!

   Usuń
  5. Dokładnie! Z jakiegoś powodu ludzie na tym blogu kochają plankton typu 'lokata' na 2 albo 3 miechy :)

   Usuń
 8. Jutro zapada moja Lokata Standard z promki w TB. Rok temu gdy dawali 2,5% to ludzie kręcili nosami i mimo, że można było włożyć 70k, to wybierali jedynie minimalne wkłady. Wnioski są dość oczywiste.

  OdpowiedzUsuń
 9. Co się dzieje z KO Profit w Millennium oraz EKO w Getin?

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Też jestem ciekawa co z Millenium, da się przewidzeć kiedy mogłoby być jakiś dzień badania sald? mam tam to 2,6% na jeszcze chyba tydzień czy dwa.

   Usuń
  2. Wszędzie jest max 1%. Tak jak na KO w Aliorze.

   Usuń
  3. Jest na 1% do 4 lipca

   Usuń
  4. c.d. Mam cichą nadzieję, że jednak coś w miarę korzystnego jednak odpalą..

   Usuń
  5. @Anonimowy, 1 lipca 2020, 12:49 - Getin?

   Usuń
 10. A co z kontem oszczędnościowym w TB z 2% dla kwoty powyżej 50000 zł? W lipcu wciąż aktualne?

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Nawet jeśli to te 2% jest dla salda powyżej 50 tys. zł. A to co poniżej tej kwoty było (jest?) na niższym więc suma summarum średnia wychodzi słaba.

   Usuń
  2. Chodzi o próg 5k: https://www.toyotabank.pl/dla-ciebie/oszczedzanie/lokaty/lokata-plus/szczegoly/

   Usuń
 11. A czy IB oferuje jeszcze lokatę Zawrotną?

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Jutro kończy mi się u nich moja przedostatnia lokata - dam cynk, choć wątpię czy jeszcze oferują.

   Usuń
  2. mi na zawrotnej ostatnio oferowali 1,4% w IB

   Usuń
  3. Ja nie dostałam ale wiem, że przyznają te lokaty bardzo wybiórczo.

   Usuń
  4. 30 czerwca wypłacałem 30 000 i nic nie proponowali.Za to w Millenium przy tej samej kwocie zaproponowali aż 0,5%.

   Usuń
  5. Dzisiaj po zakończeniu lokaty robiłem przelew do Millennium - nic.
   Ponadto wszystkie lokaty weszły w terytorium śladowych :)

   Usuń
  6. Przecież niedawny komunikat Idea to zapowiadał - będą bankiem stricte dla małych firm. Generalnie wszystkie banki w Polsce mają nadmiar depozytów i tu leży przyczyna. Inna sprawa, że przy tak niskim WIBOR banki mogą pożyczać taniej między sobą zamiast od klientów. Dziś toczy się walka o pożyczkobiorców!

   Usuń
 12. Złotówa ja mam na lokacie urodzinowej w Millennium 1% a nie 2% jak jest opisaleś w tekście

  OdpowiedzUsuń
 13. Szanowny Kliencie,
  informujemy, że od 4 września 2020 r. zmieniamy oprocentowanie rachunków bankowych.

  Z pozdrowieniami,
  Zespół Banku Millennium.

  OdpowiedzUsuń
 14. Wiadomość od Millenium: "Jednocześnie informujemy, że przygotowaliśmy dla Państwa nową promocję na Koncie Oszczędnościowym Profit:
  • 1% w skali roku dla nowych środków do 100 000 zł
  • oprocentowanie promocyjne obowiązuje przez 60 dni od pierwszej wpłaty nowych środków.
  Do promocji mogą Państwo przystąpić od 6 lipca do 8 sierpnia 2020 r. Szczegółowe warunki promocji zawarte są w Regulaminie promocji „Nowe środki na Koncie Oszczędnościowym Profit”, organizowanej przez Bank Millennium S.A., edycja 23, który dostępny jest na stronie Banku Millennium".

  OdpowiedzUsuń
 15. W Aliorze śmiech na sali. Wycofywałam pieniądze z konta oszczędnościowego i dostałam propozycję 30-dniowej lokaty na UWAGA! promocyjne 0,1% W sumie nie wiem czy się śmiać, czy płakać.

  OdpowiedzUsuń
 16. Od 1 września 2020 r. obniżamy oprocentowanie rachunków oszczędnościowych, których umowy zostały zawarte przed 1 lipca 2020 r.: Konto Idealnie Proste, Konto Idealne Premium, Konto Idea Saver, Konto Idealne Prestige, Konto ZOŚKA PRO, Konto ZOŚKA oraz Konto Zyskowne.

  Zmiany są następstwem decyzji Rady Polityki Pieniężnej z dnia 8 kwietnia 2020 r. o obniżeniu stopy referencyjnej Narodowego Banku Polskiego.

  OdpowiedzUsuń
 17. Toyota już obniżyła. Jeszcze wczoraj na 9 mc było 1.50 proc a dziś już 1.00 proc.

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Lokaty na 24 oraz na 36 m-cy też spadły z 1,25% na 1,1% - sytuacja jest 'dynamiczna' :)

   Usuń
  2. Ale to i tak ciągle najlepsze lokaty długoterminowe. Niestety.

   Usuń
  3. Najbardziej wkurza mnie to, ze Toyota zaskakuje klientow jak zaden inny bank. Np. podaja informacje o nowej tabeli oprocentowania od 3 sierpnia. 1 lipca na stronach nie ma zadnej informacji wiecej o zmianach (poza tymi od sierpnia), a nagle 2giego pokazuje sie nowa tabela ze zmiana od dzisiaj. Czy nie ma zadnych przepisow ktore by wykluczaly takie zmiany natychmiastowe?

   Usuń
  4. Jest koronakryzys* a więc totalna bandytka wszędzie.

   *koronakryzys, czyli celowe zaplanowana działania na skalę globalną, których zadaniem jest pozbawienie praw obywatelskich i przejęcie kontroli nad globalną wioską zwaną Ziemią.

   Usuń
  5. @Anonimowy, 3 lipca 2020, 01:13 - Ewidentnie mylisz stawki oprocentowania z TOiP - dość częste, niestety :)

   Usuń
  6. Co mylę? Toyota ostatnio już dwa razy mnie tak zaskoczyła zmieniając oprocentowanie z dnia na dzień bez uprzedzenia. Zobacz ile ostatnio było zmian: https://www.toyotabank.pl/obsluga-klienta/oprocentowanie/ Trochę trudniej wykazać dzień ogłoszenia o zmianach, bo tego jak widzę nie podają. I pewnie celowo. Zmieniają praktycznie z dnia na dzień.

   Usuń
  7. Stawki oprocentowania mogą zmieniać nawet co godzinę jeśli zechcą, natomiast zmiana TOiP musi być wprowadzona z wyprzedzeniem co najmniej 2-miesięcznym, capisci?

   Usuń
  8. Absolutnie najczęściej oprocentowanie lokat zmieniali ostatnio w Idea :)

   Usuń
 18. A tymczasem w Getinie na mobilnej jest już 0,4%. Jedynie dla nowych klientów jest 1,5%. A dotąd dla wszystkich było 1%. "Ładnie" to rozegrali :(

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Niestety w Getinie dla stałego klienta max to obecnie 1% na EKO. I to dla nowych środków.

   Usuń
  2. Wczoraj wypowiedziałem konto :)

   Usuń
  3. Dobry ruch, gdyż za kilka m-cy jest szansa na promkę z poleceniem wartym 100 zeta za sztukę - taki klimat :)

   Usuń
 19. Przy okazji dlaczego RPP obnizyla stopy? Bo zamiast kierowac sie inflacja, kieruje sie interesem rzadu. A rzad pieniedzmi obywateli pokrywa dlug publiczny. Teraz mnostwo osob rzucilo sie na obligacje, ktore sa nizej oprocentowane niz lokaty 2-3 mc temu, ale lepiej niz wiekszosc obecnych stawek. Gdyby nie te szalone obnizki, niewiele osob kupowaloby obligacje. Dodatkowo przy obecnej konstrukcji obligacji oprocentowanie na przyszlosc tez jest mocno niepewne. Dodatkowo rzad w ten sposob wypycha pieniadze na rynek do konsumpcji czy inwestycji. Czyli kto placi za kryzys. Przecietny Kowalski. W dobrze zarzadzanym kraju, rzad mialby rezerwe na sytuacje nadzwyczajne. My nie mamy. I nie jest to tylko krytyka obecnego rzadu, ale rowniez poprzednich, że nie zadbały o taką rezerwę.

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Czyli RPP obniżyła stopy po to, żeby ludzie się 'rzucili' na obligacje skarbowe? Ciekawe :)

   PS. €-zona ma od ładnych kilku lat ujemne stopy referencyjne i niektóre banki nawet pobierają opłatę za depozyty - co Ty na to?

   Usuń
  2. Polska już też na tej drodze. Oprocentowanie spadło, lokaty wycofują z oferty. co prawda tylko w PKO i firmowe ale ktoś właśnie wywraca pierwszy klocek domina.

   Usuń
 20. W Getinie dziś przy przelewie 200 tys. zł oferta specjalna: Lokata Specjalny procent 0,7% na 2 mies. albo 0,5% na 3 mies. A miałem 2,7% na koncie oszczędnościowym, które wczoraj mi się skończyło.

  OdpowiedzUsuń
 21. Komunikat PKO:

  "PKO Bank Polski (PKO BP) zawiesi od 6 lipca 2020 r. do odwołania oferowanie lokat terminowych dla firm i przedsiębiorstw, podał bank.

  "Lokaty otwarte do 5 lipca 2020 r. będą prowadzone na dotychczasowych warunkach, natomiast w pierwszym dniu kolejnego okresu umownego zostaną zamknięte, a środki pieniężne zgromadzone na rachunku lokaty wraz z odsetkami przekażemy na rachunek" - czytamy w informacji."

  Czyli już nawet nie chcą lokat. Nawet te 0,01% to za dużo.

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. To sposób na "ożywienie" gospodarki. Firmy są od tego żeby kapitał inwestować i pomnażać a nie kisząc kapustę zubażać biedne banki. ;P

   Usuń
  2. Niemal wszystkie banki działające w Polsce mają od dłuższego czasu nadmiar depozytów - czy to aż tak trudno zakminić? Gdyby nawet bank znalazł się w potrzasku, to znacznie lepszą opcją jest 'pożyczka' międzybankowa ---> WIBOR.

   Usuń
  3. I do tego płacą podatek bankowy od aktywów. Czyli nie opłaca się podwójnie.

   Usuń
 22. wczoraj albo przedwczoraj zmienily sie tabele w Toyota Banku i Lokata Plus tylko 1%

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Lokaty na 24 oraz na 36 m-cy @ 1,1% - bierz póki dają!

   Usuń
 23. Szanowni Państwo,
  Od 10.08.2020 r. wprowadzamy zmiany w Tabeli oprocentowania kont osobistych oraz kont oszczędnościowych dla Klientów indywidualnych w Getin Noble Bank S.A.

  Z poważaniem,
  Getin Noble Bank.

  OdpowiedzUsuń
 24. Lokaty happy i happy pro w idea banku odnotowały kolejny spadek oprocentowania. Happy z 2.4% na 2.0% a Happy pro z 1.9% na 1.7%

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Na szczęście to jedynie wabiki, a nie prawdziwe lokaty :)

   Usuń
  2. Jak zakładałem lokatę happy to było bagatela 8%

   Usuń
  3. A jaka była wówczas inflacja?

   Usuń

Aktualnie najpopularniejsza promocja:

Zyskaj nawet 350 zł za Konto Jakże Osobiste w Alior Banku + zwroty za płatności