Bankobranie: najlepsze promocje bankowe: 3,5% na rok na koncie oszczędnościowym w Getin Banku (promocja "Bonus za aktywność" - VIII edycja)
Bądź na bieżąco. Korzystaj z bezpłatnego newslettera

01.03.2020

3,5% na rok na koncie oszczędnościowym w Getin Banku (promocja "Bonus za aktywność" - VIII edycja)

Powraca promocja konta oszczędnościowego z najwyższym oprocentowaniem na rynku i z najdłuższą gwarancją jego utrzymania.


Bonus za aktywność - VIII edycja: konto oszczędnościowe 3,5% w Getin Banku
W Getin Banku konto oszczędnościowo daje 3,5% na 12 miesięcy dla kwoty do 10 000 zł. Z promocji skorzystać mogą zarówno nowi, jak i powracający klienci, a dodatkową zachętą jest bon 50 zł na zakupy.

"Bonus za aktywność", czyli Elastyczne Konto Oszczędnościowe 3,5% w Getin Banku


Dla kogo promocja? Elastyczne Konto Oszczędnościowe ze stawką 3,5% w skali roku przewidziane jest dla osób, które w okresie od 11.05.2017 r. do 29.02.2020 r. nie posiadały konta osobistego w Getin Banku.

Zasady promocji. By zapewnić sobie promocyjne oprocentowanie w Getin Banku:
 • załóż Konto Proste Zasady (to konto osobiste w Getin Banku, które w prosty sposób można posiadać za 0 zł - więcej na ten temat piszę nieco niżej) wraz z Elastycznym Kontem Oszczędnościowym (EKO) i wyraź zgody na "użycie przez Bank telekomunikacyjnych urządzeń końcowych oraz automatycznych systemów wywołujących dla celów marketingu bezpośredniego, (...) otrzymywanie od Banku informacji handlowych drogą elektroniczną (...) oraz możliwość prowadzenia marketingu" i nie zgłaszaj sprzeciwu wobec przetwarzania danych osobowych w celach marketingowych banku;
 • w każdym miesiącu kalendarzowym zapewnij wpływ(y) na konto osobiste na sumę co najmniej 1 000 zł (wpływ oznacza pojawienie się środków w historii konta - nie ma konieczności ich utrzymywania przez jakikolwiek określony czas, więc w dowolnym momencie możesz je wydać, przelać lub wypłacić). 

Choć w regulaminie promocji pojawia się wzmianka o wpływie "wynagrodzenia", to na szczęście jego definicja jest bardzo liberalna. Getin uznaje, że to:
"suma wpływów w formie przelewu przychodzącego na Konto Osobiste Proste Zasady (...) z innych banków lub z rachunków firmowych prowadzonych przez Bank [czyli Getin Bank - przyp. Mr. Złotówa] w łącznej kwocie minimum 1 000 zł" 

Wpływ ten nie musi być więc stricte wynagrodzeniem wypłacanym przez pracodawcę. Wystarczy bowiem przelew nawet z własnego konta w innym banku (co sprawdziło się w praktyce w poprzednich edycjach promocji).

Na pierwszy taki wpływ bank oczekuje najpóźniej do końca miesiąca kalendarzowego następującego po miesiącu otwarcia Konta Proste Zasady. Promocyjne oprocentowanie na koncie oszczędnościowym w Getin Banku będzie dla Ciebie obowiązywać przez 12 miesięcy, które bank liczy od przystąpienia do oferty (którym jest spełnienie wszystkich warunków: otwarcie konta osobistego i oszczędnościowego, wyrażenie wymaganych zgód, a także zapewnienie pierwszych wpływów na sumę min. 1 000 zł na konto osobiste).

Odsetki otrzymywać będziesz w dwóch transzach. Na koniec każdego miesiąca kalendarzowego wpłyną odsetki naliczone w oparciu o standardowe oprocentowanie. Z kolei wyrównanie do poziomu 3,5% w skali roku (a więc z tytułu podwyższonego oprocentowania w promocji "Bonus za aktywność") bank wypłaci na Twe konto oszczędnościowe do 15. dnia miesiąca następującego po miesiącu spełnienia warunku wpływu na konto osobiste.

Do promocji kwalifikują wyłącznie wnioski o konto indywidualne, a na udział w promocji załapać się można do 30.06.2020 r. (to ostateczny termin nie tyle, co złożenia wniosku, ale już zawarcia umowy o konta: osobiste i oszczędnościowe).

Konto Proste Zasady i konto oszczędnościowe - szczegóły oferty Getin Banku


Główne cechy Konta Proste Zasady (czyli konta osobistego w Getin Banku) to:
 • 0/8 zł za prowadzenie konta - opłata miesięczna nie będzie pobrana, jeśli w poprzednim miesiącu spełniony zostanie jeden z poniższych warunków: 
  • (I) w poprzednim miesiącu wykonasz co najmniej jedną płatność (na dowolną kwotę) kartą wydaną do konta lub BLIKiem lub 
  • (II) posiadacz konta nie ukończył 26. roku życia; 
 • 0 zł za krajowe przelewy Elixir PLN zlecane w bankowości internetowej lub mobilnej; 
 • 0 zł za kartę płatniczą wydaną do konta (bez warunków);
 • 0 zł za wypłatę gotówki ze wszystkich bankomatów w Polsce. 

Konto oszczędnościowe (Elastyczne Konto Oszczędnościowe) to rachunek bezwarunkowo prowadzony za 0 zł. Obecnie - w ramach promocji obowiązującej do końca 2020 r. - z Elastycznego Konta Oszczędnościowego można wykonywać dowolną liczbę darmowych przelewów na własne konto osobiste w Getin Banku (po warunkiem ich zlecania poprzez bankowość internetową czy mobilną). Standardowo (a więc najprawdopodobniej i od 1.01.2021 r.) w każdym miesiącu kalendarzowym klientowi przysługuje jeden darmowy przelew z konta oszczędnościowego.

Jak uzyskać bon 50 zł za konto w Getin Banku?


Kto założy Konto Proste Zasady (wszak wymagane do uczestnictwa w promocji oprocentowania na koncie oszczędnościowym), ten za spełnienie prostych warunków (które w praktyce pokrywają się z warunkami uzyskiwania stawki 3,5% dla oszczędności - wystarczy bowiem zapewnić wpływy; trzeba jeszcze jedynie pamiętać o wyrażeniu dodatkowych zgód, o których piszę w niżej podlinkowanym prześwietleniu promocji), zapewnić może sobie dodatkową nagrodę.

By otrzymać bon o wartości 50 zł do wykorzystania podczas zakupów w sklepach Decathlon, na Allegro lub Empik.com, we wniosku o konto podaj kod polecenia (jak go uzyskać, dowiesz się we wpisie prześwietlającym promocję "Polecam Proste Zasady - VII edycja").


Jeśli chcesz być na bieżąco z najlepszymi ofertami dla oszczędzających oraz z promocjami bankowymi, to wybór jest prosty: zapisz się na bezpłatny newsletter dla Czytelników bloga. Dzięki temu będziesz dowiadywać się o nowościach, a żadna - nawet krótko dostępna promocja - nie umknie Twej uwadze:


Przydatne dokumenty: 

10 komentarzy:

 1. Mam takie pytanie: to 3.5% jest do 10k. Jeżeli wpłacę więcej to będzie 3.5% dla 10k i 2.7% dla pozostałych środków, czy 2.7 dla całości?
  pozdrawiam

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Wtedy od całej kwoty będzie naliczone 2,7% (przez 92 dni) i odsetki będą wypłacane na koniec miesiąca kalendarzowego, a do 15. dnia miesiąca kolejnego nastąpi wyrównanie do 3,5% dla kwoty do 10 tys. zł.

   Po upływie promocji oprocentowania dla nowych środków, bank standardowo będzie naliczać podstawowe oprocentowanie, a bonus (ten wypłacany do 15.) będzie wyższy.

   Usuń
 2. czy jak wypłaciłem teraz środki z EKO (zakręciłem się po zmianie konta na EKO w styczniu i przepadło mi oprocentowanie za luty) to jak za kilka dni je ponownie wpłacę to będę miał je traktowane jako nowe środki czy zawaliłem temat?

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. 3,5% w ramach promocji "Bonus za aktywność" przysługuje przez 12 miesięcy. Ewentualna przerwa nie powoduje utraty możliwości dalszego uzyskiwania tej stawki (oczywiście we wspomnianym okresie).

   Usuń
  2. Jaką sumę mogę wpłacić żeby otrzymać 3,5 procent

   Usuń
  3. 3,5% obowiązuje dla kwoty do 10 tys. zł.

   Usuń
 3. Czy przelewy z Konta Proste Zasady są darmowe na konto w innym banku?

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Standardowe przelewy (Elixir PLN) z Konta Proste Zasady na konta w innych bankach (zlecane w bankowości internetowej lub mobilnej) są za 0 zł.

   Usuń
 4. Z tą promocją ze stycznia:
  "Odbierz 100 zł na zakupy w sklepach Decathlon + dodatkowy bon 50 zł za konto w Getin Banku (i do 3,5% dla oszczędności)"
  zmieniło się tylko to, że teraz dają 50 zł?

  OdpowiedzUsuń