Bankobranie: najlepsze promocje bankowe, konta, karty i lokaty w bankach: Bon 400 zł do sklepów Biedronka za przetestowanie darmowej karty Citi Simplicity
Bądź na bieżąco. Korzystaj z bezpłatnego newslettera

18.10.2019

Bon 400 zł do sklepów Biedronka za przetestowanie darmowej karty Citi Simplicity

Promocja Citibanku powraca w swym najpopularniejszym wydaniu. Czyli z nagrodą w postaci bonu do wykorzystania w sklepach Biedronka.

Bon 400 zł do Biedronki za kartę Citi Simplicity
Za przetestowanie darmowej karty kredytowej do wzięcia czeka bon o wartości 400 zł. A warunki do spełnienia są dość proste - bo można je rozłożyć w czasie. No i jest jeszcze jedna dobra wieść. W porównaniu z poprzednią edycją aż o rok skrócono okres wykluczenia dla byłych posiadaczy karty, więc z promocji skorzystać mogą nie tylko nowi, ale i powracający klienci!

400 zł do Biedronki od Citibanku


Dla kogo promocja? Udział wziąć może osoba pełnoletnia, która nie posiada i co najmniej od 1.01.2018 r. nie posiadała głównej karty kredytowej w Citibanku.

Posiadanie innych produktów Citibanku (np. konta czy pożyczki, a nawet dodatkowej karty kredytowej z logo Citi) na szczęście nie wyklucza z promocji!

Zasady promocji. By wziąć udział w akcji "Zostań posiadaczem Karty Kredytowej Citi Simplicity i zyskaj 400 zł na zakupy w sklepach Biedronka" i zdobyć tytułową nagrodę:
 • przekaż bankowi dokument potwierdzający dochody, zawrzyj z bankiem umowę i aktywuj kartę; 
 • do końca miesiąca kalendarzowego następującego po miesiącu zawarcia umowy o kartę (data ta będzie wpisana przez bank w umowie, którą bank Ci prześle) co najmniej jeden raz zaloguj się do bankowości internetowej lub aplikacji mobilnej Citibanku (do tego wystarczy samo posiadanie karty - otwieranie konta nie jest wymagane);
 • do końca trzeciego miesiąca kalendarzowego następującego po miesiącu zawarcia umowy o kartę: wykonaj płatności kartą na łączną kwotę min. 1 500 zł (i mogą, ale nie muszą być to płatności w sklepach Biedronka - transakcje można wykonywać też w innych miejscach). 

Możesz wykonać dowolną liczbę transakcji (może to być również tylko jedna płatność) - liczy się wyłącznie to, by w sumie wydać kartą min. 1 500 zł (nie w każdym z trzech miesięcy, ale przez ten cały okres). Spełnianie warunków promocji można zatem też rozłożyć w czasie i dopasować do swych możliwości, bo czasu jest sporo (aczkolwiek czym prędzej wykonasz płatności na wymaganą sumę, tym prędzej otrzymasz nagrodę, o czym piszę nieco niżej).

Na potrzeby promocji kartą można płacić w punktach handlowo-usługowych i/lub w internecie. Należy jednak uwzględnić, że bank weźmie pod uwagę transakcje, które:
 • nie będą to Transakcje szczególne w rozumieniu Regulaminu Kart Kredytowych Citibank Banku Handlowego w Warszawie S.A.,  
• nie będą Poleceniami przelewu wewnętrznego w złotych lub Poleceniami przelewu krajowego w złotych
• nie będą Transakcjami zwróconymi, 

A zgodnie ze wspomnianym regulaminem kart kredytowych, transakcje szczególne to:
"– wypłata środków pieniężnych z Limitu kredytu, na dowolny cel konsumpcyjny, w formie Polecenia przelewu wewnętrznego w złotych lub Polecenia przelewu krajowego w złotych, 
– Transakcja u podmiotów świadczących usługi w zakresie gier losowych, hazardowych (...), 
– Transakcja w urzędzie pocztowym, 
– Transakcja u podmiotów świadczących usługi w zakresie wymiany walut, walut wirtualnych i środków płatniczych oraz pośredniczących w wymianie" 

Tych kilku miejsc warto zatem unikać. Ale na potrzeby promocji bank zaliczać będzie wszystkie płatności w sklepach (spożywczych, odzieżowych, monopolowych i innych), drogeriach, aptekach, punktach gastronomicznych, kinach, w przychodni, u mechanika lub na stacji paliw czy też np. na Allegro.Kiedy otrzymasz nagrodę? O spełnieniu warunków promocji i przyznaniu nagrody Citibank powiadomi Cię wiadomością w bankowości internetowej do końca miesiąca następującego po spełnieniu warunków promocji.

Bon o wartości 400 zł ma być przesłany do 60 dni od powyższego powiadomienia - także wiadomością w bankowości internetowej. Środki z bonu można wykorzystywać wielokrotnie, aż do wyczerpania salda (400 zł). Bon ma być ważny przez 6 miesięcy.

Do momentu przyznania nagrody posiadaj aktywną kartę kredytową Citi Simplicity wyrobioną w promocji.

A teraz kilka słów na temat tego, jak działa karta kredytowa. Choć nazwa karty sugeruje kredyt, to w tym przypadku nie mamy do czynienia ze standardowym kredytem/pożyczką, ale z limitem kredytowym, z którego można korzystać według własnego uznania. Kwotę wykorzystaną z karty kredytowej (choćby tę, która wymagana jest na potrzeby promocji) spłacić można w okresie bezodsetkowym. A to oznacza, że oddasz dokładnie tyle samo, ile wykorzystasz (bez odsetek, prowizji czy jakichkolwiek innych kosztów).

Na stronie promocji znajdziesz zapis, że Rzeczywista Roczna Stopa Oprocentowania (RRSO) wynosi 10,47%, ale pamiętaj, że pojawia się on tam w oparciu o ustawowo narzucone obowiązki informacyjne banku. Wyliczenie bazuje na założeniu wykorzystania całej kwoty od razu i spłacania jej w miesięcznych ratach, co jest jednak oderwane od rzeczywistości. Gdy dokonasz spłaty wykorzystanych środków z karty we wspomnianym okresie bezodsetkowym, tych kosztów nie będzie.

Jeśli dotąd nie było Ci dane korzystać z karty kredytowej, zachęcam do przeczytania poradnika: Karta kredytowa - 12 kluczowych zasad, które musisz znać. Tam wyjaśniam zasady jej działania oraz m.in. to, czym jest okres bezodsetkowy.Kto może otrzymać kartę w Citibanku? 


Wobec klientów wnioskujących o kartę kredytową Citibank stawia poniższe wymagania:
"wiek - minimum 18 lat, dochód netto - minimum 1200 zł, zatrudnienie w obecnej firmie min. 3 m-ce. Dla działalności gospodarczej: wiek - minimum 18 lat, działalność gospodarcza min. 2 lata, dochód netto - minimum 2500 zł" 

Źródłami dochodu, które akceptuje bank, są również umowy cywilno-prawne, emerytury, renty, dochody z tytułu najmu nieruchomości oraz udziały w spółkach z o.o. i akcyjnych. W każdym przypadku obowiązują te same kryteria minimalnego wieku i dochodu wnioskodawcy.

Ile kosztuje karta kredytowa w Citibanku?


Karta Citi Simplicity wydawana jest za 0 zł. Citibank nie pobiera też opłat za jej użytkowanie (ani miesięcznej, ani rocznej) i to bez konieczności spełniania jakichkolwiek warunków! Po wykonaniu płatności (tych na potrzeby promocji) kartę można zatem odłożyć do szuflady i nie będzie ona generować kosztów. Wyrabiając kartę, pamiętaj, by jednak nie włączać usług dodatkowych (jak CitiPhone), nie nadpłacać później karty kwotą wyższą niż 200 zł, ani nie korzystać z dodatkowych produktów (jak karta dodatkowa lub naklejka zbliżeniowa), bo te już mogą kosztować. Na potrzeby promocji nie są one wymagane.Czy wiesz, że... nie ma w zasadzie tygodnia, żeby banki nie zaproponowały jakiejś fajnej promocji?


Jeśli nie chcesz, żeby umknęły Ci te najbardziej atrakcyjne skorzystaj z mojej drobnej pomocy. Nie namawiam, ale dyskretnie sugeruję, że tak robi już wielu Czytelników mojego bloga ;) Zapis na newsletter zajmuje tylko chwilę (podobnie jak rezygnacja z subskrypcji, jeśli kiedykolwiek tak postanowisz):


Przydatne dokumenty:

42 komentarze:

 1. Jakoś pod koniec 2017 r. zamykałem kartę. Da się to jakoś sprawdzić kiedy dokładnie została zamknięta?

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Na infolinii zapytaj. Ja kilka miesięcy temu tak sprawdzałem.

   Usuń
 2. To będzie pierwsza taka moja karta. Powiedzcie mi proszę czy trzeba zakładać też konto? A jeśli nie to jak spłacać kartę?

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Konto nie jest wymagane. Do karty będzie podany numer rachunku, na który należy dokonywać spłaty (może być przelewem z dowolnego konta z innego banku).

   Polecam poradnik dot. korzystania z kart kredytowych.

   Usuń
 3. Dzień dobry. Czy jest jeszcze program poleceń kary w Citi ?

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Nie kojarzę by w chwili obecnej jakikolwiek program poleceń w Citibanku. Jeśli jednak takowe się zdarzały, to nie łączyły się z tego typu promocjami, a były odrębną propozycją, gdzie do wzięcia były nagrody dla polecającego i polecającego (np. o wartości 200 zł, więc w sumie nie przewyższały nagrody jaka jest w takiej promocji, jak ta powyższa).

   Usuń
 4. Napisałeś, że bank zalicza płatności kartą np. na Allegro - tylko, że te płatności przechodzą przez PayU - mimo, że podczas płacenia na Allegro wybieramy płatność kartą z koniecznością wpisania kodu cvv. Nie jesteśmy przekierowywani do strony PayU itd., ale jak sprawdzimy w historii płatności w bankowości internetowej to jest:
  "DOP. VISA 421725******3425 PŁATNOŚĆ KARTĄ 129.00 PLN PayU*Allegro Poznan".
  Czyli przez pośrednika typu PayU można?

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Płatność na Allegro nie podpada mi pod żadną z wypunktowanych transakcji szczególnych. PayU również nie jest wykluczone (a faktycznie płatności na Allegro są obsługiwane przez tę firmę).

   Usuń
  2. Płatności na Allegro są zaliczane. Przerabiałem.

   Usuń
 5. czy jest minimalny wymagany limit karty

  OdpowiedzUsuń
 6. Mam pytanie, czy płatność online kartą kredytową za ubezpieczenie OC samochodu osobowego jest "transakcją szczególną" w rozumieniu Regulaminu promocji.

  OdpowiedzUsuń
 7. Przejdzie płatność Sprytnym Billem ?

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Obstawiam że nie. A ogólnie to osobiście bym nie ryzykował.

   Usuń
  2. Taa, przejdzie... koło nosa.

   Usuń
 8. Ja złożyłam wniosek o karte 2.10 (jeszcze w poprzedniej edycji), zadzwonili do mnie na drugi dzień, umówiliśmy się na wysłanie umowy i cisza. Do dzisiaj nie dostałam umowy ani karty. To normalne, że aż tyle się czeka? Konsultant mówił, że umowa powinna przyjść w ciągu 3-4 dni od naszej rozmowy ;)

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Ja też długo czekałem. Napisałem poprzez formularz kontaktowy na stronie. Następnego dnia był telefon i wszystko załatwione.

   Usuń
 9. Witam czy jesli podpisze umowe o karte to odrazu moge robic ten obrót "1500" z?

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Płatności na potrzeby promocji można wykonywać zaraz od otrzymania karty.

   Usuń
 10. Czy dochód w postaci zasiłku macierzyńskiego ( w związku z urlopem macierxyńskim) jest rowrówn akceptowana przez bank?

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Przed kilkoma miesiącami dowiadywałem się i (o ile nic się nie zmieniło) niestety nie jest to akceptowane źródło dochodu.

   Usuń
  2. Z tego co widzę w regulaminie nie jest wykluczony zasiłek macierzyński. Przecież taka osoba normalnie jest na umowie o pracę. Wg regulaminu wykluczone są osoby które posiadały od 2018 kk, osoby że statusem nierezydenta oraz osoby ze statusem stanów zjednoczonych etc. Ktoś tu w błąd wprowadza.

   Usuń
 11. Witam,
  przepraszam za może dziwne pytanie, ale chciałbym zapytać w jakiej formie będzie ten bon, przesłany w bankowości internetowej? To będzie jakiś kod, który będzie trzeba podać przy kasie, czy też bon do wydruku do okazania?
  Z góry dziękuję za odpowiedź.

  OdpowiedzUsuń
 12. Oddzwonili do mnie z Citi. Satanęło na tym, ze mam wysłać im skan dowodu i zaświadcznie o zarobkach przez formularz na stronie: citi.ARCHIDOC.PL (co to jest Archidoc.pl ??) strona teoretycznie SSL ale certyfikat za 200zł/rok wystawiony przez Go Daddy...
  Co to firma krzak?
  Nie uśmiecha mi się podawać skanu swojego dowodu na jakiejś podejrzanej stronie należącej do firmy trzeciej. Chyba zrezygnuję z tych 400zł. Nie ma innej metody uwiarygodnienia się?
  W moim mieście nie ma siedziby Citi :(

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. U mnie w 3 różnych promocjach 4 wnioski na 4 członków rodziny. Wszystko prawidłowo i bez zarzutu.

   BTW ja na stronie widzę certyfikat dla banku.

   Usuń
 13. Czy wyrabiając warunek 1500 zł, w międzyczasie mogę ją spłacać, czy ma to być całościowe zadłużenie karty na 1500 zł?

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Wykorzystywaną kwotę można na bieżąco spłacać. Nie trzeba doprowadzać do sytuacji wykorzystania limitu na kwotę 1500 zł w jednym momencie. Liczy się wykonanie płatności w wyznaczonym czasie na sumę min. 1500 zł.

   Usuń
 14. Płatność u dentysty będzie brana pod uwagę?

  OdpowiedzUsuń
 15. czy płatność za paliwo teże się kwalifikuje?

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Płatność na stacji paliw będzie zaliczona (tak samo jak płatności za zakupy w sklepach spożywczych, odzieżowych, monopolowych, aptekach, drogeriach, lokalach gastronomicznych, w przychodni, u mechanika, w kinie itp. itd.). Wykluczenia w praktyce obejmują pocztę i przede wszystkim usługi, które pozwalają w łatwy sposób zrobić obrót na karcie bez faktycznego płacenia za nabywane towary lub usługi.

   Usuń
 16. Płatności poprzez paypala na Gearbest czy Ali zaliczą do warunków?

  OdpowiedzUsuń
 17. Witam,
  czy usługi CitiPhone oraz Naklejka zbliżeniowa są dla karty Simpliciti dodawane "z zasady" i trzeba je gdzieś odznaczyć by zrezygnować z nich na etapie składania wniosku o wydanie karty? Niestety chyba jakaś "pomroczność jasna" mnie dopadła, bo nie pamiętam na którym etapie powinno się te opcje odznaczyć (wybierając rezygnację), a na wniosku niestety NIE widnieje informacja, iż tych usług "Nie wybieram:... Rozumiem, że te opcje na wniosku pojawią się też na umowie i zostanę tymi usługami "uszczęśliwiony" przez bank?...
  Czy można w jakiś sposób zgłosić rezygnacje z w/w usług jeszcze przed wydaniem karty, albo z poziomu Citibank Online, aby opłaty nie zostały naliczone?

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Kiedyś, na samym początku gdy wprowadzono opłatę za dostęp do usługi CitiPhone, to była ona domyślnie włączona i trzeba było wyłączyć. Teraz pada o to pytanie. Naklejka też jest dobrowolna (wymaga zamówienia; ale wspominam o potencjalnych opłatach, bo zdarza się, że konsultanci proponują - powinni poinformować o opłatach, ale czasem w ferworze rozmowy te informacje nam umykają, więc lepiej przestrzec). Wszelkie dyspozycje (w tym rezygnacje z ewentualnie włączonych usług) można zgłaszać za pomocą wewnętrznej poczty w bankowości internetowej.

   Usuń
 18. Witam, złożyłem wniosek po przez link promocyjny 9 listopada tego samego dnia dostałem odpowiedz emailem cytuję "Dziękujemy za zainteresowanie usługami banku Citi Handlowy. Rozpoczął Pan/Pani wypełnianie aplikacji o produkt kredytowy. Aplikacja otrzymała numerXXX
  Informujemy, że przyznanie produktu kredytowego uzależnione jest od oceny zdolności kredytowej kredytobiorcy."
  Do dziś nikt do mnie nie dzwonił ani nie dostałem żadnego powiadomienia czemu?

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Tak działa niestety Citi - leją na klientów, nie odpisują na reklamacje i wnioski (mnie też nie odp na wniosek z poprzedniej promocji). Możesz zadzwonić na infolinię, podać nr wniosku i zapytać o weryfikację. Ja przy okazji składania wniosku na kolejną promocję dowiedziałem się że z poprzedniej wniosek sobie wisi w systemie bez żadnej reakcji z ich strony. Tragiczny w obsłudze bank ale promocje na karty dają konkretne

   Usuń
 19. Witam wykrzyknik czy płatność za pobyt w hotelu też przejdzie?

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Płatność w hotelu nie podpada pod żadne z wykluczeń, więc powinna być zaliczona :)

   Usuń
 20. Czy osoba na urlopie wychowawczym może skorzystać z tej promocji?

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Jakiś czas temu dopytywałem o to w banku. Jeśli nic się nie zmieniło, to niestety nie.

   Usuń