Bankobranie: najlepsze promocje bankowe, konta, karty i lokaty w bankach: Odbierz gwarantowane bonusy na sumę 140 zł za Konto z Lwem Direct w ING Banku Śląskim
Bądź na bieżąco. Korzystaj z bezpłatnego newslettera

01.04.2019

Odbierz gwarantowane bonusy na sumę 140 zł za Konto z Lwem Direct w ING Banku Śląskim

Bank z lwem w logo odpalił nową promocję swego konta.

Premia 140 zł za Konto Direct w ING Banku Śląskim
Warunki promocji są dość przewidywalne, bo ING powtarza je od wielu edycji. Do zgarnięcia czekają bonusy pieniężne o łącznej wartości 140 zł, ale tym razem można je zdobyć o wiele szybciej!

Premia od ING Banku za założenie konta


Dla kogo konto w promocji? Promocja ING Banku Śląskiego skierowana jest do osób, które od 1.01.2018 r. nie posiadały (ani nie współposiadały) Konta z Lwem (Direct, Komfort, Mobi, Premium, Klasyczne, Student, PRP). Okres wykluczenia dla byłych klientów został więc dość znacznie skrócony (bo w poprzedniej edycji bank liczył go od 28.02.2017 r.).

Nagroda od banku. Podstawowy bonus w tej promocji bankowej to 100 zł. Ale oprócz tego zgarnąć można dwa bonusy po 20 zł, więc łącznie da się zyskać nawet 140 zł. Są to premie pieniężne, które ING Bank Śląski wpłaci na Twój rachunek, więc środki te można wypłacić, przelać lub wydać na dowolny cel.

Zasady promocji. By wziąć udział i zgarnąć bonusy za założenie konta:
 • do 30.06.2019 r. otwórz konto w ING Banku Śląskim wraz z dowolną kartą wydawaną do konta oraz zawrzyj umowę o Otwarte Konto Oszczędnościowe i dostęp do bankowości internetowej (udział w promocji biorą wyłącznie wnioski złożone przez Internet. 

Dalej będzie już należało spełniać warunki uzyskania poszczególnych bonusów:
 • by zdobyć 100 zł: do 31.08.2019 r. wykonaj płatności kartą lub BLIKiem na łączną kwotę min. 1 000 zł (mogą to być płatności w dowolnych punktach handlowo-usługowych, jak i w Internecie). Płatności możesz wykonać szybciej - wtedy i bonus od banku wpadnie wcześniej - nawet już 10.07. (o czym piszę nieco niżej).

Spełnienie warunków dla powyższego bonusu jest konieczne, by zdobyć też pozostałe bonusy. Najpóźniej do 31.08.2019 r.:
 • by dodatkowo zgarnąć 20 zł: wykonaj 3 płatności BLIKiem za zakupy w sklepach internetowych (te transakcje mogą być na dowolne kwoty); 
 • by uzyskać również kolejny bonus 20 zł: otrzymaj na konto co najmniej jedno wynagrodzenie min. 1 000 zł.

A czym dla ING Banku Śląskiego jest wynagrodzenie? W regulaminie znaleźć możemy tylko takie wytyczne:
"Wynagrodzenie nie może być przekazywane z rachunku, którego posiadaczem jest klient indywidualny. Nie będą też brane pod uwagę wpłaty własne w oddziałach Banku lub wpłatomatach Banku." 

Wypłata bonusów. W tej edycji promocji ING Bank Śląski przewidział wypłatę premii (od 100 do 140 zł w zależności od tego, które warunki spełnisz) w dwóch turach. Stanie się to:
 • do 10.07.2019 r. dla uczestników, którzy spełnią warunki promocji do 30.06. lub
 • do 10.09.2019 r. dla tych, którzy warunki promocji spełnią w późniejszym terminie (do 31.08.).

I to akurat olbrzymia zmiana na plus, bo dotąd w promocjach ING Banku Śląskiego bywało tak, że kto wcześnie założył konto, ten na wypłatę premii musiał czekać dość długo. Teraz każdy może spełniać warunki w promocji według własnego tempa. Jeśli warunki spełnisz wcześniej, to i gratyfikacje od banku wpłyną wcześniej.

Premia zostanie wypłacona na Otwarte Konto Oszczędnościowe. Do momentu otrzymania nagrody - zgodnie z regulaminem - należy posiadać właśnie ten rachunek, jak i Konto Direct wraz z wydaną do niego kartą.

Konto Direct - prześwietlenie oferty 


Główne cechy konta osobistego zakładanego w ING Banku Śląskim na potrzeby promocji to:
 • 0 zł za otwarcie i prowadzenie konta (bez warunków); 
 • 0 zł za krajowe przelewy Elixir PLN zlecane w bankowości internetowej i mobilnej; 
 • 0/7 zł - opłata miesięczna za kartę wydawaną do konta nie jest pobierana, jeśli w okresie rozliczeniowym wykonasz płatności kartą na sumę min. 300 zł; w unikaniu tej opłaty pomogą Ci transakcje i tak już wykonywane na potrzeby promocji; okres rozliczeniowy w ING Banku Śląskim liczony jest od 29. dnia miesiąca do 28. dnia miesiąca następnego; opłata nie jest pobierana za pierwszy niepełny okres rozliczeniowy, w którym otwierasz konto; do płatności zwalniających z opłaty za kartę nie wliczają się płatności BLIKiem;
 • 0 zł za wypłatę gotówki w bankomatach ING Banku Śląskiego oraz sieci Planet Cash; w pozostałych bankomatach: 0 zł za pierwszą wypłatę w miesiącu; 2,50 zł za drugą i każdą kolejną wypłatę w miesiącu (takie zasady obowiązują też dla wypłat BLIKiem). 

Z kolei Otwarte Konto Oszczędnościowe to rachunek oszczędnościowy, na który wpłynie Twa premia. Nie ma jednak potrzeby korzystania z tego konta na co dzień. Jest ono bez warunków darmowe. Wszystkie przelewy z konta oszczędnościowego na swoje konto/konta w ING Banku Śląskim są bezpłatne.

Jak już wspomniałem wyżej, do promocji z premią 140 zł kwalifikują wyłącznie wnioski o konto złożone przez Internet (promocja nie jest dostępna w placówkach banku; przed złożeniem wniosku przygotuj sobie skan dowodu osobistego, którego załączenie jest wymagane). W takiej sytuacji umowę o konto zawrzeć można wyłącznie za pośrednictwem kuriera (przy czym są to formalności ograniczone do minimum, bo z tego co pamiętam - gdy konto zakładałem już jakiś czas temu - to wystarczyły 2 podpisy).


Przydatne dokumenty:

61 komentarzy:

 1. Do momentu otrzymania nagrody nie można zastrzec karty, która kosztuje 7 zł na m-c w przypadku braku obrotów na 300 zł - minus ujemny!

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Wypłata premii jest po 10 dniach od zakończenia terminu w którym można wykonywać płatności kartą. A więc zastrzeżenie karty zaraz po wypłacie będzie oznaczać opłatę za kartę ok. 3 zł.

   Usuń
  2. Tak może być jedynie w skrajnym przypadku, gdyż wypłata premii nastąpi 10. lipca (dla spełniających warunki promocji do 30. czerwca) a najpóźniej umowę można podpisać 30. czerwca. Czy to jest realne?

   Usuń
  3. No dobra, ale też trzeba kiedyś zrealizować płatności. Rozkładasz wydawanie 1000 zł na 3 miesiące i po temacie.

   Usuń
  4. Poza tym można zrezygnować z plastikowej karty i wyrobić MC w telefonie która jest darmowa a warunek będzie spełniony bo trzeba mieć kartę ale dowolną.

   Usuń
  5. Anonimowy, 1 kwietnia 2019, 15:42

   Nawet uczestnik posiadający telefon z modułem NFC musi utrzymywać kartę do momentu wypłaty premii - dość dziwne, prawda?

   Usuń
  6. @Anonimowy, 1 kwietnia 2019, 15:39

   Mam lepszy pomysł - zakładam konto w czerwcu i do końca m-ca:
   - robię obrót 1K na karcie
   - przelewam wynagrodzenie 1K na konto oraz
   - robię 3 płatności BLIK

   Premia wpada do 10. lipca, następnego dnia zamykam konto i też będzie po temacie :)

   Usuń
  7. Jest sposób jak uniknąć opłaty za kartę:
   - otwieram konto w czerwcu
   - do 28. czerwca włącznie robię obrót na co najmniej 300 zł (np. 700 zł)
   - 29. lub 30. czerwca robię obrót na co najmniej 300 zł (np. 300 zł)

   Zakładam, że obecnie liczy się data wykonania transakcji jako że Ślaski był jednym z banków ukaranych za pobieranie opłat za kartę w oparciu o datę rozliczenia/zaksięgowania transakcji.

   Jedyna wątpliwość to co oznacza zapis w regulaminie, że należy "wykonać transakcje bezgotówkowe w złotych polskich na łączną kwotę minimum 1000 zł Kartą lub BLIKIEM" - która data jest do tego warunku brana pod uwagę:
   - wykonania transakcji, czy
   - jej rozliczenia/zaksięgowania?

   Usuń
  8. Złotówa, orientujesz się która data (wykonania czy księgowania transakcji) jest brana pod uwagę przy spełnianiu tego warunku?

   Usuń
  9. Ponawiam pytanie.

   Usuń
  10. Liczy się data wykonania.

   Usuń
  11. Data wykonania transakcji jest brana pod uwagę do warunku zwolnienia z opłaty za kartę płatniczą do czego zmusiła banki decyzja UOKiK oraz zalecenie KNF.

   W przypadku promocji mogą formułować warunki tak jak chcą, a regulamin tej kwestii niestety nie precyzuje.

   Usuń
  12. W regulaminie piszą, że do 31 sierpnia 2019 r. należy WYKONAĆ transakcje bezgotówkowe w złotych polskich na łączną kwotę minimum 1000 zł kartą lub BLIKIEM i że nie zostaną uwzględnione transakcje wycofane lub anulowane
   oraz wypłata gotówki. Pytanie co oni mają na myśli pisząc, że te transakcje należy wykonać, np. transakcja może nie zostać zaksięgowana z winy sprzedawcy, zostanie odrzucona i po jakimś czasie 'wróci' do banku.

   Usuń
  13. Chodzi o wykonanie transakcji w tym czasie. Czas jej zaksięgowania/rozliczenia to w mej ocenie odrębna kwestia. Kilka edycji wstecz bank to jeszcze rozróżniał, punktując w regulaminie (np. do 10.XX wykonać transakcje, które zostaną rozliczone do 20.XX). Teraz już nic o księgowaniu/rozliczaniu nie wspomina, więc i wymagać nie może tego co nie zostało zapisane.

   Usuń
  14. Dzięki bardzo za dobrą nowinę :)

   Usuń
  15. @Anonimowy, 26 maja 2019, 11:58

   Opłata nie jest pobierana za pierwszy niepełny okres rozliczeniowy, w którym otwierasz konto.

   Usuń
  16. Złotówa, czyli ktoś kto zakłada konto w czerwcu w zasadzie nawet nie musi robić żadnego obrotu do 28. czerwca. Wystarczy, że 29. i/lub 30. czerwca przeleje min. 1K od 'pracodawcy' po czym wykona płatności na sumę min. 1K kartą i/lub BLIK-iem, a 10 lipca bank powinien wypłacić premię, czyż nie?

   Usuń
  17. Tak może to wyglądać :)

   Usuń
 2. Posiadam dostęp do bankowości internetowej i OKO w ING. Konta osobistego nie posiadam od 2017 roku. Czy mogę wziąć udział w tej Promocji i w jaki sposób mogę otworzyć ROR? Z poziomu bankowości internetowej mogę takie konto otworzyć ale niestety bez promocji.

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Z powyższego opisu Złotówy: "Promocja jest skierowana do osób, które od 1.01.2018 r. nie posiadały (ani nie współposiadały) Konta z Lwem (Direct, Komfort, Mobi, Premium, Klasyczne, Student, PRP)

   Usuń
  2. Właśnie dostałem odpowiedź na czacie od pracownika banku, bo miałem podobną sytuację. Posiadam konto firmowe i system identyfikuje mnie po numerze PESEL, informując że konto mogę otworzyć z poziomu Moje ING. Pracownik powiedział żeby otworzyć konto w oddziale i powiedzieć że nie mogłem przystąpić do promocji z poziomu strony, złożą wtedy w moim imieniu wniosek reklamacyjny na podstawie którego przypiszą mnie do promocji.

   Usuń
  3. Nie słyszałem jeszcze, żeby ktoś przystępując do promocji od razu występował z reklamacją, no ale w Śląskim wszystko jest możliwe :)

   Usuń
  4. Udało się i bardzo szybko rozpatrzyli reklamację, wczoraj po 18 otworzyłem konto i złożyłem reklamację, dziś o 8 już była odpowiedź - pozytywna, jestem dopisany do promocji. Tak więc jeżeli ktoś nie ma konta które go wyklucza z udziału w promocji, ale strona promocji przekierowuje do Moje ING bo ma się już konto firmowe w banku - można to zrobić w taki właśnie sposób. Trzeba tylko pamiętać żeby otworzyć dodatkowe konto OKO.

   Usuń
 3. Jakie są wymagania co do wersji Androida dla ich apki?

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Android od wersji 6.0

   Usuń
  2. No to pojechali po bandzie z tą wersja Androida. W mBank wystarczy wersja 4.0.3 i dopiero 12 kwietnia pojawi się nowa aplikacja mobilna z wymogiem Android 4.4 podobnie jak w Pekao czy Millennium albo Getin. Po co komu wersja 6.0 do płacenia BLIK-iem w sklepie?

   Usuń
  3. Info z 28 maja 2019 ze stronY: play.google.com/store/apps/

   - aktualna wersja: 3.0.1
   - wymóg dla Androida: 4.4 i nowsze

   Usuń
 4. Czy podobnie jak w poprzednich edycjach nie ma wykluczeń MCC do płatności kartą?

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Czy to pewne?

   Usuń
  2. Wszystko co istotne jest w regulaminie promocji. A tam wykluczeń nie ma :)

   Usuń
 5. Czyli wystarczy założyć konto w czerwcu i do końca m-ca wykonać płatności kartą na 1K, żeby do 10. lipca przytulić 100 zeta? Czy dobrze kombinuję?

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Wystarczy :)Zanosi się na jedną z szybciej zdobytych premii. Przypomnienie w telefonie już ustawione.

   Usuń
  2. A ja zastanawiam się czy wystarczy do końca czerwca spełnić 1 warunek promocji /płatność kartą 1K/ czy wszystkie warunki promocji aby otrzymać premię do 10. lipca.

   Usuń
  3. By zdobyć premię 100 zł:
   - do 30. czerwca otwórz konto
   - do 31. sierpnia zrób płatności kartą/BLIK łącznie na min. 1K

   Spełnienie powyższych warunków jest konieczne, by zdobyć pozostałe premie:
   - 20 zł za 3 płatności BLIK
   - 20 za wpływ wynagrodzenie min. 1K

   Wypłata premii od 100 do 140 zł (w zależności od spełnionych warunków) nastąpi do:

   - 10. lipca jeśli warunki promocji zostaną spełnione do 30. czerwca, lub
   - 10. września jeśli warunki promocji zostaną spełnione do do 31. sierpnia

   Chyba prościej być nie może, prawda? Inna sprawa to kwestia dopełnia tych terminów, gdyż różnie już ze Śląskim bywało :)

   Usuń
 6. Ciekawe czy u nich też przejdzie 'wynagrodzenie' od kolegi tak jak u mnie w Nest?

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Kiedyś przechodziło. Może z rok temu to było. Jak jest teraz nie wiem.

   Usuń
  2. A myślicie, że przelew wykonany z konta Revolut zaliczy się jako wynagrodzenie?

   Usuń
 7. Ma ktoś pomysł jak tanio/sprytnie spełnić warunek płatności internetowych blik? Żadne zakupy mi się jakoś specjalnie nie zapowiadają a nie chce kupować nic na siłę

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Pasta do zębów na promocji w Rossmann :)

   Usuń
  2. Ja przelałem Wośp trzy razy blikiem ;) [link usunięty zgodnie z zasadami komentowania - edyt. Mr. Złotówa]

   Usuń
 8. Złotówa, jeśli do 30. czerwca zostanie spełniony jedynie warunek obrotu kartą na 1000 zł, to czy 10. lipca nastąpi wypłata premii w wysokości 100 zł?

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Ponawiam pytanie.

   Usuń
  2. Przecież masz wyraźnie napisane: do 10.07.2019 r. dla uczestników, którzy spełnią warunki promocji do 30.06.

   Usuń
  3. Czy po wypłacie czyli 11. lipca można już zamykać konto?

   Usuń
  4. Oczywiście że tak. W placówkach zamykają od ręki bez okresu wypowiedzenia

   Usuń
 9. Jeżeli zapłacę blikiem za opłaty Allegro (prowizję od sprzedaży) to zaliczą mi to jako płatność blikiem w sklepie internetowym?

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Zaliczają wszystkie płatności w internecie.

   Usuń
 10. Wie ktoś może jak wygląda gwarancja na taki telefon. Chcąc odsprzedać telefon kupującemu wypadało by przekazać z gwarancją.

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. To chyba nie ten wątek :)

   Usuń
  2. Chodzi o Citi? Jest o tym w regulaminie.

   Usuń
 11. Czy posiadane obecnie konto oszczędnościowe I podpięte do niego konto maklerskie dyskwalifikuje w mozliwosci korzystania z promocji?

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Z opisu Złotówy: "Promocja ING Banku Śląskiego skierowana jest do osób, które od 1.01.2018 r. nie posiadały (ani nie współposiadały) Konta z Lwem (Direct, Komfort, Mobi, Premium, Klasyczne, Student, PRP)"

   Usuń
 12. Rozmawiałem z Panią Martą z Banku na czacie. Powiedziała,że nie mogę wziąć udziału w promocji, ponieważ mam u nich kartotekę (miałem kiedyś kartę kredytową) tym samym nie mogę otworzyć konta poprzez stronę banku a jedynie po zalogowaniu się do bankowości to mnie niby wyklucza z tej promocji. Czy ma rację?

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Z powyższego opisu oferty: "Promocja ING Banku Śląskiego skierowana jest do osób, które od 1.01.2018 r. nie posiadały (ani nie współposiadały) Konta z Lwem (Direct, Komfort, Mobi, Premium, Klasyczne, Student, PRP)"

   Usuń
 13. Złotówa, piszesz, że udział w promocji biorą wyłącznie wnioski złożone przez Internet. W jaki sposób odbywa się otwieranie konta oraz podpisanie umowy:
  - przelew
  - kurier
  - oddział?

  OdpowiedzUsuń