Bankobranie: najlepsze promocje bankowe, konta, karty i lokaty w bankach: Bonus 50 zł na start za Konto Proste Zasady w Getin Banku + do 500 zł za polecenia + do 4% dla oszczędzających
Bądź na bieżąco. Korzystaj z bezpłatnego newslettera

01.02.2019

Bonus 50 zł na start za Konto Proste Zasady w Getin Banku + do 500 zł za polecenia + do 4% dla oszczędzających

Właśnie pojawiła się 3. edycja niezwykle popularnego programu "Polecam Proste Zasady".

Program Polecam Proste Zasady w Getin BankuGetin Bank premiuje otwarcie konta, ale płaci też za rekomendacje rachunku innym osobom. Warunki do spełnienia są bardzo proste, a dodatkową zachętą jest także oferta banku dla oszczędzających, bo zyskać można nawet 4% dla oszczędności.

Dla kogo promocja "Polecam Proste Zasady"? Jako że mamy do czynienia z programem poleceń, to wyróżnić trzeba dwie grupy uczestników: polecających oraz polecanych.

Osobą polecającą może być osoba pełnoletnia, która posiada konto osobiste w Getin Banku.

Osoba polecana to z kolei osoba pełnoletnia, która od dnia 31.01.2019 r. nie posiadała konta osobistego w Getin Banku (tak krótkie okresy wykluczenia są świetne! Za to brawa dla Getin Banku!). Ewentualne posiadanie innych produktów Getinu nie wyklucza z udziału w promocji.

Zasady promocji. By wziąć udział w akcji "Polecam Proste Zasady III edycja" i zgarnąć gwarantowany bonus 50 zł na start za otwarcie konta:
 • nie zgłaszaj sprzeciwu wobec przetwarzania danych osobowych w celach marketingowych banku oraz wyraź zgody na otrzymywanie informacji handlowych drogą elektroniczną, poprzez e-mail, bankowość internetową i telefon w tym SMS oraz na przekazanie przez bank obecnemu klientowi informacji objętych tajemnicą bankową niezbędnych do uzyskania nagrody (chodzi tu wyłącznie o to, że bank wypłacając premię za polecenie w praktyce zdradza, że polecona osoba założyła konto - co jest podstawą wypłaty premii - więc taka formalna zgoda jest niezbędna); 
 • w każdym z trzech pełnych miesięcy kalendarzowych następujących po miesiącu aktywacji Twego konta w Getin Banku, zapewnij wpływ w wysokości min. 1 000 zł (musi to być przelew z konta - nawet Twego - w innym banku lub z konta firmowego prowadzonego przez Getin Bank; wpływ oznacza pojawienie się środków w historii konta, więc nie ma konieczności ich utrzymywania przez jakikolwiek określony czas - w dowolnej chwili możesz część lub całość środków wydać, przelać lub wypłacić).

Wypłata nagród. Zarówno osobie polecanej, jak i polecającej, bank zamierza wypłacić bonusy do końca miesiąca następującego po miesiącu spełnienia powyższych warunków. Do tej wypłaty ani polecający, ani polecony nie mogą zamknąć konta, ani wypowiedzieć umowy z bankiem. Przykładowo więc: jeśli konto zostanie założone w lutym, to wpływy polecony musi zapewnić w marcu, kwietniu i maju, a wypłata premii (zarówno dla poleconego, jak i polecającego) nastąpi do końca czerwca (choć dotychczasowe doświadczenia z tą promocją w poprzednich edycjach pokazują, że z wypłatą premii Getin Bank nie czeka do ostatniej chwili).

Gdzie podać kod polecenia? Kod należy wprowadzić na drugim etapie składania wniosku, wpisując go w polu "Kod polecenia" (znajdującym się pod oświadczeniami):
Gdzie podać kod polecenia we wniosku o konto w Getin Banku z premią 50 zł za otwarcie

Jak zarobić na polecaniu konta? By polecać konto i zyskać na skutecznych rekomendacjach niezbędne jest posiadanie konta osobistego w Getin Banku oraz przystąpienie do programu poleceń i wygenerowanie kodu poleceń (po zalogowaniu do bankowości: "Oferty i wnioski" => "Program poleceń"). Jako osoba polecająca musisz też mieć wyrażone zgody na otrzymywanie informacji handlowych drogą elektroniczną oraz nie zgłaszać sprzeciwu wobec przetwarzania danych osobowych w celach marketingowych banku.

Kody poleceń z poprzednich (I i II) edycji programu "Polecam Proste Zasady" są już nieaktualne. Jeśli chcesz polecać w obecnej, 3. edycji, musisz ponownie przystąpić do akcji i pobrać nowy kod.

Twój kod polecenia osoba polecona musi wpisać we wniosku o konto (ten podlinkowany tutaj zawiera pole na podanie kodu polecenia; zwróć na to uwagę, ponieważ nie każdy wniosek o konto musi mieć taką opcję).

Za skuteczne polecenie, a więc takie gdy polecona osoba spełni swe warunki uzyskania bonusu 50 zł, osoba polecająca zdobędzie 100 zł. Z poleceń maksymalnie można uzyskać nie więcej niż 500 zł.

Akcja "Polecam Proste Zasady" ma być dostępna do 30.04.2019 r. (to czas, w którym będzie możliwe przystąpienie do programu poleceń. W tym czasie konieczne jest otwarcie konta z polecenia, jak i jego aktywowanie.

Oferta dla oszczędzających: nawet 4% w skali roku


Dodatkową zachętą do otwarcia konta w Getin Banku może być oferta depozytowa.

Najwięcej, bo aż 4% w skali roku daje 3-miesięczna lokata mobilna, na której można ulokować do 20 000 zł. W przypadku konta oszczędnościowego uzyskać można stawkę 3,5%, którą bank gwarantuje na 12 miesięcy (dla kwoty do 10 000 zł). W Getinie regularnie pojawiają się też promocje dla wyższych kwot niż te wymienione. Obecnie załapać się można na lokatę 3,4% na 4 miesiące (tu dla większych środków, bo nawet do miliona złotych) oraz konto oszczędnościowe 3,5% z gwarancją utrzymania stawki przez 5 miesięcy (dla kwoty do 400 000 zł).

Konto Proste Zasady - prześwietlenie oferty


Tak jak już sugeruje nazwa konta, tak jego główne cechy są proste i klarowne:
 • 0/8 zł za prowadzenie konta - opłata miesięczna nie jest pobierana, jeżeli: 
  • w poprzednim miesiącu wykonasz co najmniej jedną płatność (na dowolną kwotę) kartą wydaną do konta lub BLIKiem lub 
  • posiadacz konta nie ukończył 26. roku życia; 
 • 0 zł za krajowe przelewy Elixir PLN zlecane w bankowości internetowej lub mobilnej;
 • 0 zł za wydanie i użytkowanie karty wydawanej do konta; 
 • 0 zł za wypłatę gotówki ze wszystkich bankomatów w Polsce (bez względu na to, do jakiego banku bądź instytucji należy urządzenie).

Odbierz kod poleceniaPrzydatne dokumenty:

50 komentarzy:

 1. Taką karencję to ja rozumiem i pochwalam :)

  OdpowiedzUsuń
 2. No i to jest bezsprzecznie najlepsza oferta na rynku!

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. I jeszcze znów dają 1600 pkt Priceless Specials za rejestrację karty :D

   Usuń
  2. Getin dawał 900 pkt. za kartę.

   Usuń
  3. Obecnie daje 1600 pkt. Już od kilku dobrych miesięcy.

   Usuń
  4. Obecnie daje 0 pkt., bo promocja zakończyła się 31.01.2019.

   Usuń
  5. Do 31 marca obowiązuje nowa promocja i nadal dają 1600 pkt

   Usuń
 3. Jak założę konto w tej edycji to później mogę polecać?

  OdpowiedzUsuń
 4. Czy konto można otworzyć przelewem ?

  OdpowiedzUsuń
 5. Moja znajoma miała taką sytuację, że udała się do Getin banku, aby założyć konto w promocji Bonus za aktywność (3,5% na 12 miesięcy do 10 000zł) i zyskać 50 zł za założenie konta z polecenia, jednak po podpisaniu umowy okazało się, że w bankowości internetowej w jej koncie widnieje promocja na nowe środki (3,5% na 152 dni do 400 000zł). Gdy zadzwoniła do banku, powiedziano jej, że wszystko jest w porządku, a promocja samoistnie po 152 dniach przejdzie w tę promocje, która jest na 12 miesięcy, jeśli tylko będzie zapewniała wymagany w promocji wpływ na konto w kwocie 1000 zł miesięcznie. Czy ktoś spotkał się z taką sytuacją i czy jest to prawdopodobne?

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Jak obecnie jest 3,5% w ramach "bonusu za aktywność" to to oprocentowanie pokrywa się z oprocentowaniem dla nowych środków (bo też jest 3,5%). Dopiero jak skończy się 3,5% z tytułu promocji dla nowych środków to wtedy sprawdzi się promocja "bonus za aktywność". Na koniec miesiąca wpadną standardowe odsetki a później wyrównanie (jako bonus) do 3,5%.

   Usuń
 6. czy do każdej nowe edycji jest przypisany nowy limit na liczbe osob, ktorym mozna polecic konto? Trochę już poleciłam w 1 i 2 edycji i nie wiem czy jeszcze coś będę dostawać.

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Każda edycja to odrębna promocja i w każdej limit liczony jest osobno (od zera).

   Usuń
 7. A jak mam już konto oszczędnościowe z bankowością internetową i chcę otworzyć konto osobiste z polecenia, to też przez procedurę z oddzwanianiem i kurierem, czy można jakoś elektronicznie przez bankowość internetową?

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Konto chyba można złożyć w bankowości ale pytanie czy wtedy jest pole do wpisania kodu polecenia?? Ja złożyłem wniosek z kurierem bo taka sama sytuacja kiedyś była w promo BZ WBK. Nawet jak ktoś miał dostęp do bankowości to też musiał konto otwierać via kurier, a nie bankowość.

   Usuń
  2. Jest pole do wpisania kodu, ale po dojściu do etapu potwierdzenia umowy nadal nie wiadomo, czy umowę potwierdza się kodem SMS, czy przesyłają kurierem papiery do podpisania. W tym miejscu Getin Bank niestety się nie postarał :(

   Usuń
  3. Jeżeli wniosek składany jest przez bankowość internetową, to umowa zatwierdzana jest kodem sms i konto jest od razu aktywne. We wniosku jest oczywiście miejsce na kod polecenia, a po zatwierdzeniu umowy dostaje się na skrzynkę odbiorczą w bankowości internetowej potwierdzenie założenia konta z polecenia. Karta przesyłana jest pocztą.
   PS. Na początku tego wniosku powinni jednak zamieścić informację, że umowa zawierana jest elektronicznie i podpisywana kodem sms. Żeby nie było wątpliwości.

   Usuń
 8. Witaj!
  Czy można zostawić swój kod polecenia, czy będziesz je rozprowadzał sam adminie, po uprzednim zgłoszeniu?

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Nie pośredniczę w przekazywaniu kodów. Zależy mi na tym, by każdy kto o taki kod prosi, miał pewność, że otrzymany kod będzie aktualny, a do momentu wypłaty premii polecający nie zamknie konta. W przypadku kodu który przekazuję obecnie mogę to zagwarantować.

   Usuń
  2. Wydaje mi sie ze wieksze ryzyko ponoszą polecający niz osoba korzystająca z polecenia, ponieważ to ona ma do spełnienia zapewnić wplyw 1000 zl przez 3-mc.

   Usuń
 9. Ależ są szybcy. Kilka minut i już zadzwonili. Kurier umówiony na poniedziałek. I z tego przykład powinny wziąć inne banki. Np. Alior albo Citi gdzie działają tak ślamazarnie że można już prawie zapomnieć że się o coś wnioskowało.

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Podobnie działa jeszcze tylko Pekao i Inteligo.

   Usuń
  2. Jaka firma kurierska jeździ z umowami?

   Usuń
  3. TNT. U mnie przyjechali 2 dni po terminie jaki gwarantował bank. U mnie kurier wcześniej dzwonił przed przyjazdem.

   Usuń
  4. Millennium jest równie szybki, a do tego to bardzo dobry bank!

   Usuń
  5. W konfrontacji Getin vs Millennium to jednak ten p-wszy wygra. Przewagi: wyższe oprocentowanie, łatwiejsze warunki darmowego konta, Apple Pay, Priceless Specials.

   Usuń
  6. Pablo, to jedynie skutek problemów GNB. Wcześniej ich ROR "Getin-up" miał zdecydowanie wyższe wymagania darmowości niż wówczas i teraz Konto 360° w Millennium .

   Usuń
  7. O jakości banku bynajmniej nie decydują jedynie warunki do spełnienia darmowości ROR - to znacznie szerszy temat :)

   Usuń
 10. Złotówa, czy kod polecenia używany w edycji z lata ub.r. jest wciąż aktualny i może być użyty w obecnej edycji?

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. W prześwietleniu promocji jest fragmencik na ten temat: "Kody poleceń z poprzednich (I i II) edycji programu "Polecam Proste Zasady" są już nieaktualne. Jeśli chcesz polecać w obecnej, 3. edycji, musisz ponownie przystąpić do akcji i pobrać nowy kod"

   Usuń
  2. Dzięki. Jakoś to przeoczyłem :)

   Usuń
 11. Witam. Czy jeśli posiadam wygenerowany kod polecenia, a konto zamknąłem w listopadzie 2018 roku to otrzymam bonus polecając inną osobę (posiadam kartę kredytową)?

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Przecież masz już podaną odpowiedź na to pytanie. Czytaj powyżej.

   Usuń
  2. Potrzebny jest kod z obecnej (III) edycji, a żeby móc polecać trzeba posiadać konto osobiste w Getin Banku.

   Usuń
 12. Czy w miesiącu założenia konta muszę wykonać płatność kartą/BLIK, aby uniknąć opłaty za prowadzenie konta w lutym?

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Cytat z tabeli opłat: "Opłata jest pobierana 10 dnia miesiąca kalendarzowego, za poprzedni pełny miesiąc kalendarzowy." Czyli nie jest pobierana za miesiąc, w którym konto zostało założone, bo to niepełny miesiąc.

   Usuń
  2. Opłata miesięczna w wysokości 8 zł nie jest pobierana, jeżeli w poprzednim m-cu wykonasz co najmniej jedną płatność na dowolną kwotę kartą wydaną do konta lub BLIKiem.

   Czyli jeśli konto zostało założone w lutym, to dla uniknięcia opłaty 1-sza płatność powinna być wykonana dopiero w kwietniu, zresztą identycznie jak w Millennium.

   Usuń
 13. Witam
  Mam pytanie dotyczące opłaty za prowadzenie konta, trzeba spełnić 2 warunki żeby było darmowe? tzn. osoby powyżej 26 roku płacą za konto czy wystarczy dokonać jednej płatności żeby było darmowe?

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Jeden warunek wystarczy (między nimi jest "lub"). A więc:
   - jeśli posiadacz konta nie ukończył 26. roku życia to ma konto za darmo bez warunków, a
   - jeśli posiadacz konta ukończył 26. roku życia, to musi co miesiąc wykonać co najmniej 1 płatność kartą lub BLIKiem.

   Usuń
 14. Pytania być może dziwne, ale ponieważ dopiero zaczynam przygodę z bankobraniem, to wolę się upewnić:
  1. czy z mężem możemy założyć dwa osobne konta oszczędnościowe (ten sam adres)?
  2. czy przelew zasilający konto oszczędnościowe musi wyjść z konta z tymi samymi danymi osobowymi? Chcę przelać na konto męża część oszczędności z mojego konta, więc dane będą inne. Ale wspólnot majątkowa jest ;)
  3. czy osoba polecająca może polecić nas oboje (jeśli oczywiście ma jeszcze wolne kody)?
  Dziękuję!

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. 1. Możecie. Nie ma przeszkód.
   2. Konto nie jest otwierane za pomocą przelewu weryfikacyjnego, więc wtedy przelewy mogą pochodzić z dowolnego źródła (dane nie muszą się zgadzać)
   3. Może. Ale czy warto? Najpierw załóż Ty, później przystąp do programu poleceń i poleć męża, więc oprócz 50 zł (x2), też jeszcze wpadnie bonus za polecenie :)

   Usuń
 15. czy jest opcja otwarcia konta poprzez przelew autoryzacyjny?

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Nie ma tej opcji (jest dostępna w sumie w dość nielicznej grupie banków).

   Usuń
 16. Prośba o ponowne przesłanie zgłoszenia do osoby, która podała adres ma***********za05@gmail.com

  W mailu zapewne jest jakaś literówka, gdyż przyszła zwrotka z informacją o tym, że nie znaleziono adresu.

  OdpowiedzUsuń
 17. Kurier dostarczył dzisiaj umowę wraz z kartą, login poprzez e-mail, hasło do 1. logowania poprzez wiadomość SMS - pierwsza klasa!

  Czy to nie jest zabawne, że dopiero ich poważne problemy spowodowały, że stali się chyba jednym z lepiej funkcjonujących banków Polsce?

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Potwierdzam, pełna kultura! W związku z przeniesieniem do CA mojego dawno nieużywanego rachunku dostałem dziś wiadomość w bankowości:

   "Dzień dobry,
   W związku z rozwiązaniem umowy rachunku KONTO GETIN-UP o numerze xxxxxx, przesyłamy zestawienie opłat za usługi powiązane z rachunkiem płatniczym.

   Z poważaniem,
   Getin Noble Bank"

   Usuń
 18. Czy dla potrzeb Poleceń będzie zaliczony jednorazowy wpływ 1000 zł z obcego konta prywatnego w GB?

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. "2.Nowy Klient w każdym z trzech pierwszych pełnych miesięcy kalendarzowych następujących po miesiącu aktywacji Konta Osobistego, zapewni jednorazowy wpływ na nowo otwarte Konto Osobiste Proste Zasady lub Konto Osobiste Noble w wysokości co najmniej 1000 zł z rachunku w innym banku lub z konta firmowego prowadzonego przez Getin Noble Bank."

   Przeczytaj i odpowiedz sobie.
   Wszytko jest w "Regulaminie". Radzę przeczytać. Nie ma tego dużo.

   Usuń