Bankobranie: najlepsze promocje bankowe, konta, karty i lokaty w bankach: Telefon Xiaomi Redmi 6a w prezencie za darmową kartę Citi Simplicity
Bądź na bieżąco. Korzystaj z bezpłatnego newslettera

08.01.2019

Telefon Xiaomi Redmi 6a w prezencie za darmową kartę Citi Simplicity

Mamy powrót - już od jakiegoś czasu wyczekiwanej - promocji Citibanku z gwarantowaną nagrodą rzeczową w postaci smartfonu.

Telefon Xiaomi Redmi 6a w prezencie kartę Citi Simplicity
Tym razem do zgarnięcia czeka telefon Xiaomi Redmi 6a. By go otrzymać wystarczy wyrobić bezwarunkowo darmową kartę kredytową Citi Simplicity i spełnić dość proste warunki promocji.

Na wstępie kilka zdań dla tych, którzy z tego typu promocjami jak ta nie mieli dotąd do czynienia (bo jeśli blog Bankobranie czytasz już do jakiegoś czasu, to świetnie wiesz, że tego typu propozycji jest sporo i Ciebie zapraszam do częsci wpisu nieco niżej - pod podkreśleniem).

Jak to jest, że bank cokolwiek rozdaje? Przecież "nie ma nic za darmo!". I to prawda. Za darmo nie ma, bo bank przecież oczekuje zawarcia umowy o kartę i wykonywania płatności za jej pomocą. Ale bank premiuje jedynie wtedy, gdy już klienta pozyska i ten wykaże się określoną aktywnością. Dla banku jest to więc o wiele efektywniejszy sposób na zdobywanie klientów, niż płacenie kroci za reklamy w mediach (których mamy dość i np. przełączamy kanały w tv). Oczywiście dla banku liczy się też potencjał - wszak taki klient może w przyszłości skorzystać z innych jego produktów, aczkolwiek to już wybór każdego klienta, bo regulamin promocji do tego nie obliguje. Przez promocję można przejść nie ponosząc ani grosza kosztów, o czym przekonało się już wielu Czytelników bloga, bo tego typu promocje Citibanku nie są nowością.

Czy to aby na pewno nic nie kosztuje? Karta kredytowa (czyli ta którą należy wyrobić w promocji) może się niektórym osobom źle kojarzyć skoro jest w niej słowo "kredytowa". Jednak karta kredytowa różni się od samego kredytu, który wiąże się z otrzymaniem całej kwoty do ręki i jej spłatą w ratach, a więc i z kosztami (m.in. z odsetkami). Karta daje dostęp do limitu kredytowego, z którego można, ale nie trzeba korzystać. Na potrzeby niniejszej promocji co prawda należy wykonać transakcje, ale to nie oznacza kosztów. Wykorzystaną kwotę spłacić można w okresie bezodsetkowym, który liczony jest dla wszystkich transakcji bezgotówkowych (a więc płatności kartą). Dzięki temu oddajesz dokładnie taką samą kwotę, jaką z karty wydasz.

Na stronie promocji możesz znaleźć informację "Rzeczywista roczna stopa oprocentowania: 10,47%" - jest to jednak wyliczenie, które powstało w oparciu o ustawowo narzucony wzór i zakłada spłatę wykorzystanej kwoty w ratach. Trzymając się jednak zasady spłacenia karty w okresie bezodsetkowym, nie poniesiesz takich kosztów i oddasz dokładnie tyle samo, ile zostało przez Ciebie wydane.

Jeśli dotąd nie było Ci dane korzystać z karty kredytowej, przeczytaj poradnik: Karta kredytowa - 12 kluczowych zasad, które musisz znać. Tam wyjaśniam zasady jej działania oraz to, czym jest okres bezodsetkowy.
___________

Dla kogo promocja? Udział wziąć może osoba, które nie posiada i co najmniej od 1.06.2015 r. nie posiadała jakiejkolwiek głównej karty kredytowej z logo Citibanku.
💡 Jeśli ten okres wykluczenia dla byłych klientów eliminuje Cię z tej promocji, sprawdź inną, ze zdecydowanie krótszą karencją - do zdobycia są nagrody o wartości od 250 zł.

Nagroda. Na stronie promocji z telefonem Xiaomi w roli głównej znaleźć możemy krótką charakterystykę urządzenia:
"Nagrodą powitalną jest smartfon Xiaomi Redmi 6A, 2GB/16GB, z pełnoekranowym wyświetlaczem 5.45'' oraz aparatem 14MP o wartości 449 zł"

Więcej informacji na temat specyfikacji Xiaomi Redmi 6A znaleźć możemy na stronie producenta:
Procesor: MediaTek Helio A22 MTK6762M (4 rdzenie 2.0GHz Cortex A53) 
Układ graficzny: PowerVR GE 
Pamięć: RAM 2 GB 
Pamięć wbudowana: 16 GB 
Typ ekranu: IPS Zakrzywione szkło 
Rozdzielczość ekranu 1440 × 720 px 
Funkcje: Akcelerometr, Czujnik światła, Czujnik zbliżeniowy, Dual SIM, Kompas cyfrowy, Żyroskop, 
Aparat tylny: 13 MP 
Aparat przedni: 5 MP 
Rozdzielczość nagrywania wideo: HD 720p 
Łączność: 4G LTE, Bluetooth 4.2, Wi-Fi
Złącza: micro USB, nano SIM + nano SIM / micro SD 
Wyjście słuchawkowe 3,5 mm 
Dual SIM: Obsługa jednej karty SIM w technologii LTE 
System operacyjny: Android 8.1 Oreo 
Rodzaj ogniwa: Litowo-jonowy 
Pojemność baterii: 3000 mAh  
Wymiary: 147,5 x 71,5 x 8,3 mm
Materiał wykonania: Aluminium


Specem od telefonów nie jestem, to nie moja branża, ale jeśli chodzi o tę półkę cenową, to w porównaniu z konkurencją, urządzenie Xiaomi wygląda moim zdaniem bardzo dobrze.

Zasady promocji. By wziąć udział w akcji "Zostań posiadaczem Karty Kredytowej Citi Simplicity i otrzymaj smartfon Xiaomi Redmi 6A 2GB/16GB" i zdobyć tytułową nagrodę:
 • do 24.04.2019 r. złóż wniosek online, wyrażając przy tym zgody na: przesyłanie i prezentowanie przez Citibank informacji handlowych, w tym mających charakter reklamy lub marketingu bezpośredniego, środkami komunikacji elektronicznej oraz telefoniczne przekazywanie i prezentowanie informacji handlowych przez bank - po tym wniosku w ciągu kilku dni roboczych skontaktuje się z Tobą konsultant Citibanku, by przeprowadzić proces do końca;
 • przekaż bankowi dokument potwierdzający zadeklarowane dochody (o tym jak to zrobić poinformuje Cię konsultant banku w trakcie w/w rozmowy);
 • najpóźniej do końca trzeciego miesiąca kalendarzowego następującego po miesiącu, w którym podpisano umowę (datę znajdziesz w umowie): 
  • min. jeden raz zaloguj się do bankowości internetowej lub aplikacji mobilnej Citibanku oraz 
  • wykonaj płatności kartą na łączną kwotę min. 1 500 zł.

Płatności kartą można wykonywać w punktach handlowo-usługowych, jak i w internecie, ale należy pamiętać, że pod uwagę bank weźmie tylko te transakcje, które:
• nie będą Transakcjami szczególnymi w rozumieniu Regulaminu Kart kredytowych Citibank Banku Handlowego w Warszawie S.A, 
• nie będą transakcjami zwróconymi

Warto więc wyjaśnić czym są "transakcje szczególne". Zgodnie ze wspomnianym regulaminem to:
"– wypłata środków pieniężnych z Limitu kredytu, na dowolny cel konsumpcyjny, w formie Polecenia przelewu wewnętrznego w złotych lub Polecenia przelewu krajowego w złotych, 
– Transakcja u podmiotów świadczących usługi w zakresie gier losowych, hazardowych (...), 
– Transakcja w urzędzie pocztowym, 
– Transakcja u podmiotów świadczących usługi w zakresie wymiany walut, walut wirtualnych i środków płatniczych oraz pośredniczących w wymianie"

Wydanie nagrody. O spełnieniu warunków promocji i uzyskaniu telefonu Xiaomi bank poinformuje Cię wiadomością w bankowości internetowej najpóźniej do końca miesiąca następującego po miesiącu, w którym zostaną spełnione przez Ciebie warunki promocji. Nagroda zostanie przesłana w ciągu kolejnych 60 dni (od daty wspomnianej wiadomości) za pośrednictwem kuriera na Twój adres korespondencyjny podany w banku.

Do dnia przyznania nagrody należy posiadać aktywną kartę wyrobioną w promocji.


Dla kogo karta kredytowa w Citibanku? 


Od klientów wnioskujących o kartę kredytową Citibank wymaga spełnienia poniższych kryteriów:
"Podstawowe wymagania: wiek - minimum 18 lat, dochód netto - minimum 1200 zł, zatrudnienie w obecnej firmie min. 3 m-ce. Dla działalności gospodarczej: wiek - minimum 18 lat, działalność gospodarcza min. 2 lata, dochód netto - minimum 2500 zł" 

Jako źródła dochodu bank akceptuje także: umowy cywilno-prawne, emerytury, renty, dochody z tytułu najmu nieruchomości oraz udziały w spółkach z o.o. i akcyjnych. W każdym przypadku obowiązują jednak wspomniane wyżej kryteria wiekowe oraz minimalnego dochodu.

Karta Citi Simplicity - prześwietlenie 


Karta kredytowa wyrabiana w promocji Citibanku jest wydawana za 0 zł. Bank nie pobiera też opłat za jej użytkowanie (ani miesięcznej, ani rocznej) i to bez konieczności spełniania jakichkolwiek warunków. Po wykonaniu płatności (tych na potrzeby promocji) kartę można więc schować do szuflady i nie będzie ona generować kosztów. Pamiętaj jednak, by nie włączać usług dodatkowych (jak CitiPhone), nie nadpłacać karty kwotą wyższą niż 200 zł, ani nie korzystać z dodatkowych produktów (jak karta dodatkowa lub naklejka zbliżeniowa), bo te już mogą kosztować. Ale na szczęście regulamin promocji nie wymaga korzystania z tych dodatkowych opcji.


Za podrzucenie informacji o promocji dziękuję licznemu gronu Czytelniczek i Czytelników!

Przydatne dokumenty:

54 komentarze:

 1. Co to znaczy nie nadpłacać karty kwota wyższa niż 200 złotych ?

  Można dokonac wpłaty w konto np: kwota 500 złotych i dopiero wtedy dokonać płatności kartą tak aby spełnić warunki promocji ?
  Czy też na koncie nie powinny znajdować się żadne środki ?

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Karta ma limit kredytowy z którego można korzystać. Jeśli wykorzystana kwota zostanie spłacona w okresie bezodsetkowym (może on wynosić do 56 dni) to oddaje się dokładnie tyle samo (bez odsetek). Nie ma sensu wpłacać na kartę więcej niż się wyda, a przynajmniej nie więcej niż 200 zł.

   Przykładowo: jeśli zostanie z karty wydane np. 500 zł to najlepiej spłacić 500 zł (ale nie więcej niż 700, by nie powstała nadpłata większa niż 200 zł).

   Usuń
  2. Po co w ogóle takie coś z tym ograniczeniem nadpłaty?

   Usuń
  3. bo tak :) bo klienci sobie potrafią traktować karty kredytowe jak depozyty, i to po to by takie patologiczne sytuacje minimalizować.

   Usuń
  4. Przez cwaniactwo co poniektórych. Np. alimenciarze do wypłaty wynagrodzenia wskazują rachunek karty kredytowej. Takiego rachunku komornik nie zajmie.

   Usuń
  5. Telefon otrzymuje się do 2 miesięcy od spełnienia warunków. Bardzo długo.

   Usuń
 2. a w ogóle to na tym zdjeciu jest Xiaomi Redmi 6 a nie Xiaomi Redmi 6a. Klienci potem dostaną telefon i będzie zdziwko że nie ma czytnika linii papilarnych i podwójnego aparatu tak jak na zdjeciu promocji.

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Ciekawe spostrzeżenie. A zdjęcie pochodzi ze strony promocji przygotowanej przez bank, więc ktoś chyba czegoś nie dostrzegł. Też specem od telefonów nie jestem, ale by rozwiać wszelkie wątpliwości dodałem specyfikację urządzenia (za stroną producenta).

   Usuń
  2. Xiaomi Redmi 6a z 2GB RAM można kupić za 400 zł, ale lepiej dorzucić drugie tyle i kupi się inny model z 4GB RAM.
   Karta kredytowa od City ma jeszcze te plusy, że uprawnia do zakupu biletów w przedsprzedaży na niektóre koncerty (np. koncert PINK czy Joe Bonamassy w 2019 r.). Warto, bo w przedsprzedaży bilety po pierwsze są, a po drugie są tańsze.
   Po otrzymaniu bonusu można wypowiedzieć kartę (np. przez bankowość internetową), skontaktuje się z nami przedstawiciel banku i prawdopodobnie zachęci do pozostawienia karty w zamian za bonus 10% max 100 zł za płatności kartą w ciągu 4 miesięcy (czyli wystarczy wydać kartą 1000 zł w ciągu 4 miesięcy). Też warto, bonus trafia na rachunek karty. Po ponownym wypowiedzeniu zaproponowano mi taki sam bonus (ale już nie skorzystałem i za niedługo skończy mi się umowa o kartę).
   Generalnie - produkt godny polecenia. Jedna uwaga - nie zgadzać się na naklejkę zbliżeniową, która jest (a przynajmniej była) płatna 5 zł/m-c. Sama karta ma funkcję płatności zbliżeniowych, co chyba wystarczy każdemu.
   Pozdrawiam serdecznie wszystkich Bankobiorców, w szczególności Mr. Złotówę!

   Usuń
  3. tak tak, ja wiem że z ich strony, to nie w formie zarzutu tylko właśnie spostrzeżenia ;). Swoją drogą suoer promka, wniosek już złożony

   Usuń
 3. Czy osoba posiadająca kartę dodatkową kredytową w citi nie jest wykluczona?

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Nie. Wykluczenie obejmuje wyłącznie posiadaczy głównej karty kredytowej z logo Citi :)

   Usuń
 4. czy jako dokument potwierdzający dochody może być wyciąg z konta?

  OdpowiedzUsuń
 5. Czy dobrze rozumiem. Mogę wpłacić na konto 500 zł i z tych pieniędzy spełnić warunki, czy lepiej nic nie wpłacać, skorzystać z debetu na karcie na kwote 500, po czym wpłacić 500 spłacając w ten sposób debet

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Najpierw płacisz kartą (wykorzystujesz limit), a później (a możesz nawet od razu) oddajesz te 500 zł.

   Usuń
 6. 1. Czy kartą trzeba płacić co miesiąc by nie było opłat?
  2. Jak dostanę telefon to kiedy mogę zrezygnować z karty?
  3. Czy rezygnacja z karty wiąże się z jakimiś konsekwencjami?

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. 1. Nie trzeba. Karta jest bez opłat
   2. Od razu
   3. Nie.

   Usuń
  2. Dzięki za odpowiedź. Zgłoszenie wysłane. Czekam zatem na telefon.

   Usuń
  3. Na co można wydać kasę z tej karty?

   Usuń
  4. Na wszystko co chcesz i gdzie chcesz. Wykluczone masz tylko urzędy pocztowe, gry losowe i hazardowe itd.

   Usuń
 7. "Nie nadpłacać karty powyżej 200zł" a co jeżeli na stronie City jest oferta że można otrzymać zwrot w wysokości 400 zł które trafia na konto karty i powstaje nadpłata??
  Czy za ta nadpłate są wtedy jakieś koszty??

  OdpowiedzUsuń
 8. Czyli na wydanie 1500 zł ma się 3 miesiące, dobrze rozumiem ?

  OdpowiedzUsuń
 9. Tak, to czas w którym łącznie należy wykonać płatności na min. 1500 zł. Można sobie to rozłożyć w czasie, ale można też i w jeden miesiąc. Jak komu odpowiada ;)

  Nawet i może ciut więcej czasu być na to. Bo transakcje należy wykonać do końca trzeciego miesiąca następującego po miesiącu, w którym podpisano umowę. Zatem przykładowo: jeśli ktoś umowę podpisze w styczniu to transakcje może wykonywać już w tym miesiącu, ale czas ma aż do końca kwietnia (zatem ponad 3 miesiące).

  OdpowiedzUsuń
 10. czy kobieta będąca na macierzyńskim w przypadku, gdy umowa z pracodawcą została już zerwana, ale macierzyński opłaca ZUS, załapie się na promocję?

  OdpowiedzUsuń
 11. Czy o kartę może zawnioskować emeryt?

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Tak, emeryt może. Przetestowane na mej babci :D

   Usuń
 12. Czy udział w promocji mogę wziąć ja i osobno żona czy to jakoś się wyklucza?

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Umowa o kartę jest indywidualna więc każdy może wziąć udział z osobna.

   Usuń
 13. w jakim czasie od momentu złozenia wniosku dzwoni konsultant z banku ?
  czy jesli przesłałam scan dowodu i wyciąg z konta, może byc tak że nie będzie dzwonił?

  OdpowiedzUsuń
 14. Czy jest minimalny okres na jaki musi być zawarta Umowa o pracę? Np.: 1 rok.

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Musi być od min. 3 mies. A czas minimalny do przodu to nie wiem. Ja mam do 12.2019 i dostałem kartę.

   Usuń
 15. Rozumie ze na karcie mam pewien limit z którego robię te transakcje potem je oplacam z innego konta ...czy te płatności to mogą być opłaty wykonane internetowo np.opłata prądu Internetu telefonu

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Tak wygląda jak piszesz. Co do tych płatności za rachunki to nie jestem pewien bo spójrz na wykluczenia.

   Usuń
  2. Ok. Polecenia przelewu odpadają. A co ze Sprytnym Billem? Też będzie wykluczony?

   Usuń
  3. Transakcje szczególne. Prawdopodobnie świadczących usługi w zakresie środków płatniczych.

   Usuń
 16. A jak wyglada weryfikacja jezeli ktos prowadzi gospodarsto rolnicze,czy wlasna deklaracja dochodu weystarczy (tak mialem w przypadku brania czegos na raty)
  I jeszcze jedno pytanie czy przelew z karty city na karte revolt tez sa zaliczane do tego kryterium ?

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Niestety dochody z działalności gospodarczej nie są brane pod uwagę. Wykaz źródeł dochodu akceptowanych przez bank można znaleźć w regulaminie promocji (na ostatniej jego stronie).

   Co do transakcji za pomocą Revoluta byłbym ostrożny (vide: transakcje szczególne, a zwłaszcza ostatni myślnik).

   Usuń
 17. Czy po rozmowie z konsultantem i wysłaniu dokumentów na maila dostaliście jakaś odpowiedz? Ja czekam od 10 stycznia i na razie cisza..

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Dziś miałem telefon po 7 dniach. Konsultant tłumaczył się że mają aż tyle wniosków.

   Usuń
  2. Jestem nowy w bankobraniach i ciekawi mnie jedna rzecz. Czy bywa, że takie promocje kończą się przed czasem? W regulaminie jest napisane, że trwa do 24.02.2019, ale jeśli jest duże zainteresowanie mogą wygasić ofertę szybciej? Co prawda nie ma w regulaminie zapisu "do wyczerpania zapasu" ale obstawiam że chętnych jest wielu.
   Pytam, bo planowałem zrobić szybki obrót i jeszcze powtórzyć manewr zakradając kartę żonie. Warunki nie są jakieś strasznie wymagające, w sam raz na początek :)

   Usuń
 18. Witam,
  Czy transakcje przeprowadzone przez Sprytnego Bill'a będą zaliczane do puli?

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Na 99,999% będzie to transakcja szczególna.

   Usuń
 19. Witam a w jaki sposób zweryfikować do kiedy miałem kartę bo kiedyś brałem udział w podobnej akcji gdzie dawano tablet. Myślę że to był początek 2015 roku. Tomasz

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Można dowiedzieć się na infolinii.

   Usuń
 20. A do mnie właśnie zadzwoniła konsultantka z Citi w związku z rezygnacją z karty którą wysłałem kilka dni temu. Na zatrzymanie dostałem promocje ze zwrotem 10%. Maksymalny zwrot ma wynieść 200 zł. Nie wypadało odmówić ;) Taki bank to lubię!

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Potwierdzam :) Taką propozycję dostałem i ja. Już 2-gi raz.

   Usuń
 21. Czy płatność DotPay (np. rachunek za prąd) lub inne BlueMedia będą traktowane jako tranzakcie szczególne?

  OdpowiedzUsuń
 22. Czy ktoś może mi pomóc/wytłumaczyć, otrzymałem umowę dziś na kartę z kredytem do 37000. Nie wiedzę w umowie jaki mam okres rozliczeniowy tzn. do kiedy muszę spłacić to co wydam i pytanie można ustawić aby taka spłata dokonywała się z automatu z konta pozdrawiam i z góry dziękuję Tomasz P.

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. W bankowości pojawi ci się zestawienie transakcji i tam będzie podana data. Możesz też zapytać w Citi Online na kiedy masz termin spłaty.

   Usuń
  2. Dziękuję. Pozdrawiam Tomasz P

   Usuń