Bankobranie: najlepsze promocje bankowe: Getin Bank: 3% nawet do 200 000 zł na koncie oszczędnościowym

580 zł od Santandera360 zł od Millennium400 zł od PKO BP450 zł od BNP Paribas600 zł do Allegro od Citi

11.06.2018

Getin Bank: 3% nawet do 200 000 zł na koncie oszczędnościowym

Kolejny bank podniósł oprocentowanie konta oszczędnościowego.

3% na koncie oszczędnościowym dla nowych środków w Getin Banku
W Getin Banku na stawkę 3% w skali roku, gwarantowaną przez 3 miesiące, załapać się mogą zarówno nowi, jak i obecni klienci. Promocyjna stawka obowiązuje bowiem dla "nowych środków".

[Niniejsza promocja została zakończona. O nowej edycji przeczytasz tutaj.]

Bank oferuje już 3,5% w skali roku gwarantowane przez okres nawet 12 miesięcy. To jednak propozycja obowiązująca maksymalnie dla kwoty do 10 000 zł, dla nowych klientów, którzy oprócz konta oszczędnościowego założą też konto osobiste i zapewnią na nie wpływy (aczkolwiek na szczęście nie muszą to być wpływy wynagrodzenia). Teraz jest więc coś także dla tych, którzy dysponują większą sumą oszczędności.

Do promocji "Na nowe środki - X edycja" przystąpić można w okresie od 11.06 do 31.07.2018 r. - to czas w którym wpłacić można "nowe środki". Oprocentowanie obowiązywać ma dla kwoty maksimum 200 000 zł i przez okres 92 dni kalendarzowych od dnia spełnienia warunków (a więc przede wszystkim wpływu pierwszych "nowych środków" na konto oszczędnościowe w okresie promocji).

Z promocji oprocentowania skorzystać mogą wyłącznie posiadacze konta osobistego w Getin Banku, a także ci, którzy dopiero teraz je założą.

By skorzystać z promocyjnego oprocentowania na koncie oszczędnościowym w Getin Banku, niezbędne jest także wyrażenie zgód marketingowych (na przesyłanie oferty handlowej banku za pomocą SMS, telefonicznie i drogą elektroniczną).

Padła już informacja, że 3% w skali roku obowiązuje dla "nowych środków". Czas więc wyjaśnić czym one są dla banku? A są to:
"środki na Koncie Oszczędnościowym wpłacone po Dacie Salda początkowego [6.06.2018 r. - przyp. Mr. Złotówa] stanowiące nadwyżkę nad Saldem początkowym na Koncie Oszczędnościowym oraz jednocześnie nad Saldem początkowym na Produktach depozytowych"

A produktami depozytowymi są:
"rachunki oszczędnościowe, rachunki terminowych lokat oszczędnościowych, rachunki przejściowe służące do zakładania Lokat oraz indywidualne konta emerytalne prowadzone przez Bank w złotych, których Uczestnik jest właścicielem lub współwłaścicielem" [do wyliczania salda nie liczą się więc środki na koncie osobistym - przyp. Mr. Złotówa]

Zatem przekładając na nasze... Jeśli jesteś nowym klientem, który dopiero teraz zdecyduje się na założenie konta w Getin Banku to każda Twa wpłata będzie dla banku nowymi środkami i zostanie objęta oprocentowaniem 3% w skali roku (ale oczywiście maksymalnie do 200 000 zł).

Jeśli już klientem Getin Banku jesteś to teraz będzie trzeba sprawdzić ile na koncie oszczędnościowym i produktach depozytowych (jak lokaty, rachunki oszczędnościowe itp.) było Ci dane posiadać na dzień 6.06.2018 r. Jeśli nic to sprawa też jest oczywista - wpłacasz środki na konto oszczędnościowe i będą pracować na poziomie 3% w skali roku. Jeśli jednak na koncie oszczędnościowym i/lub produktach depozytowych miałeś/-aś np. 1 000 zł to tę kwotę trzeba teraz utrzymywać (bank sprawdza to codziennie), a tylko kolejne środki uzyskają promocyjne oprocentowanie. Choć i tu trzeba pamiętać jeszcze o jednym zapisie:
"Z niniejszej Oferty nie może skorzystać uczestnik biorący udział w poprzednich edycjach Na nowe środki, któremu w okresie od 11.06.2018 r. do 31.07.2018 r. zakończył się Okres trwania poprzednich edycji Oferty Specjalnej „Na nowe środki”."

Promocją objęte są wyłącznie indywidualne konta oszczędnościowe, co oznacza, że w przypadku posiadania konta wspólnego nie macie co liczyć na 3%.

Na koniec jeszcze ważna informacja dla osób, które klientami Getin Banku są już od dłuższego czasu i też zechcą załapać się na oprocentowanie 3%. Konto oszczędnościowe, które może być objęte promocją to rachunek oszczędnościowy z miesięczną kapitalizacją odsetek prowadzony przez Getin Bank w złotych z wyłączeniem Celowych Kont Oszczędnościowych, Kont Oszczędnościowych Skarbonka oraz Kont Oszczędnościowych, które uczestniczyły w promocji Family Saver (czyli - z tego co się orientuję - kont starego typu, które już z oferty są wycofane). Promocją objęte może być tylko jedno konto oszczędnościowe - jeśli posiadasz więcej rachunków tego typu to oferta obowiązywać będzie tylko dla najstarszego z nich.

Konto Oszczędnościowe w Getin Banku otwierane i prowadzone jest bez warunków za 0 zł. W miesiącu można z niego wykonać jeden przelew bez opłat, a za każdy kolejny (co jest standardem w przypadku większości kont oszczędnościowych także w innych bankach) Getin Bank pobierze 9 zł (wyjątkiem są sytuacje, gdy zakłada się lokaty w Getin Banku z pobraniem środków z konta oszczędnościowego - wtedy ta transakcja jest bez opłaty). Odsetki kapitalizowane są na koniec każdego miesiąca kalendarzowego.

Przydatne dokumenty:

52 komentarze:

 1. No no, wreszcie 3% dla większych kwot a nie dla opiłków. Vide: Pekao do 10k.

  OdpowiedzUsuń
 2. No to bardzo ładnie się na Getin stara ostatnio. Brawo!

  OdpowiedzUsuń
 3. Czy promocja jest też dla tych którzy założyli Konto Proste Zasady z premią 100 zł? Umowę podpisałam dzisiaj.

  OdpowiedzUsuń
 4. Niestety, ale niektórzy maja obecnie KO @ 2,5% na okres 122 dni, który obowiązuje do dnia późniejszego niż 31 lipca.

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. No niestety wpłaciłem tam kasę tylko na 2 dni bo musiałem na chwile tylko gdzieś przechować. Szkoda bo właśnie to mi uruchomiło poprzednią promocję. A 0,5% robi już dużą różnicę.

   Usuń
 5. Czyżby sytuacja finansowa GNB stała się na tyle poważna, że aż tak agresywnie walczą o nowe depozyty?

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Gdyby 3% odstawało od propozycji innych banków to mogłoby dziwić. Tymczasem zrównuje się ze stawką kilku innych banków (szczegóły w przeglądzie najlepszych lokat i kont oszczędnościowych na czerwiec). A że przebija innych stawką którą można ulokować? Pozostaje się tylko cieszyć, bo w przeciwnym wypadku pojawiają się komentarze "dlaczego tylko do 10 tys.?" itp. (które oczywiście nie dziwią).

   Usuń
  2. Jakie znaczenie ma sytuacja finansowa Getinu? Żadne bo jak w każdym banku jest BFG do 100k €.

   Usuń
  3. GNB musi znaleźć kapitał, by spełnić wymagania KNF i m.in. dlatego bank chce sprzedać akcje nowej emisji. Dlaczego aż po 2,73 zł za sztukę skoro kurs banku oscyluje ostatnio wokół 1 zł za akcję? Czy i kto pokryje tą 60-proc. różnicę?

   Usuń
 6. Na promocję ze 100 zł się nie łapię (karencja). Ale nawet założę teraz te konto osobiste dla tych 3%. Pytanie czy trzeba kartę wyrabiać?

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Karta nie jest wymagana, aczkolwiek jest bez warunków darmowa. A przydaje się bo aby uniknąć opłaty za konto trzeba w miesiącu wykonać co najmniej jedną płatność kartą lub BLIKiem (więc fakt, bez karty też się da).

   Usuń
  2. Za kartę MC są jeszcze dodatkowe punkty w Priceless Specials :)

   Usuń
 7. Są 2 daty. 31 lipca i okres 92 dni. Co jak dla mnie nijak się pokrywa. Jak długo sieć będzie obowiązywać te 3%?

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Do 31.07.2018 r. można przystąpić do promocji. Bez względu na to kiedy to nastąpi (dziś czy dopiero pod koniec lipca) to każdy będzie miał 3% gwarantowane przez okres 92 dni (od przystąpienia do promocji).

   Usuń
  2. Złotówa, nie wprowadzaj ludzi w błąd (pewnie nieświadomie?) - nie każdy! Ludzie mający obecnie aktywną edycje KO, np. tą z odsetkami 2,5% na 122 dni, nie zakwalifikują się na te promocyjne odsetki 3% aż do momentu gdy obecna edycja się zakończy. Jeśli to nastąpi już po 31 lipca, to nie dla psa kiełbasa :)

   Usuń
  3. "Z niniejszej Oferty nie może skorzystać uczestnik biorący udział w poprzednich edycjach Na nowe środki, któremu w okresie od 11.06.2018 r. do 31.07.2018 r. zakończył się Okres trwania poprzednich edycji Oferty Specjalnej „Na nowe środki”."

   Usuń
 8. Mam rachunek ze zwrotem 30 zł otwarty niedawno w promocji. Czy muszę coś klikać, sprawdzać zgody-gdzie ? Aby załapać się na te 3%, czy wystarczy przelać kasę na otwarte konto oszczędnościowe i będzie naliczane ?

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Zgody masz w Ustawieniach i Zgody Marketingowe.
   Jak masz ROR, KO i wpłacisz nowe środki to z automatu będą naliczać 3%

   Usuń
 9. A jak się to łączy z tymi 3,5% do 10?
  10k będzie 3,5% a reszta 3? Czy jak to wygląda? Czekam na kuriera jeśli chodzi o konto.

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. jest 3,5% do 10 tys. i jeszcze 3% do 200 tys. Więc razem do 210.

   Usuń
 10. Mr.Złotówa
  Datą badania dla nowych srodków jest 6 czerwiec. Jeśli 30 maja założyłem lokatę mobilną 10 tys na 2 m-ce ( do 30 lipca) to teraz jak skorzystam z promo i wpłacę na konto oszczędnościowe np 20 tys to od sierpnia (po zakończeniu mobilnej i przelaniu kasy na konto oszczednosciowe ) tylko 20 tys będzie oprocentowane 3% a pozostałe 10 tys na ile?

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Ale jest wyjaśnienie.

   Usuń
  2. Wg stawki standardowej. 1 z przecinkiem.

   Usuń
 11. A potem znowu się okaże, że środki trzeba było wpłacić w jednej transzy bo tylko jedna jest tak oprocentowana, a reszta na żałosny procent.

  OdpowiedzUsuń
 12. Czyli jak otworzyłem konto w promocji ze zwrotami jakieś 3 miesiące temu to teraz tylko wpłacam pieniądze na to konto oszczędnościowe które było otworzone przy okazji i to tyle?

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Jeśli nic dotąd na KO nie miałeś to tak. Środki na RORze się nie liczą.

   Usuń
 13. Proszę o informacje w jaki sposób następuje podpisanie umowy? Czy kurier dostarcza umowę, czy można zawrzeć umowę wykonując przelew ?

  OdpowiedzUsuń
 14. Jestem nowym klientem banku. Żeby móc otrzymać bonus na start oraz skorzystać z podwyższonego oprocentowania na 3,5% i 3% jaką kolejność należy zachować? pierwsze konto a potem rachunki oszczędnościowe? Czy nie ma różnicy?

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Najpierw konto, później konto oszcz.

   Usuń
 15. A jak to wygląda z programem poleceń. Jeśli teraz jestem klientem banku, to czy moge polecić konto innej osobie?

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Polecać mogą wyłącznie osoby, które konto założą w promocji (opisywanej tutaj).

   Usuń
 16. w regulaminie jest że "uczestnik może przystapic tylko raz do oferty" - czy to znaczy ze srodki tylko z jednego przelewy będa oprocentowane na 3% a z kolejnych juz nie ?

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. To oznacza że p-wsza wpłata uruchamia promocję na 92 dni. Możesz dopłacać.

   Usuń
 17. Można założyć tylko k.o za 0 pln bez ror i bez karty (aby nie pilnować przelewów na konto i kartą)? na wspomniane 3% ?

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Konto osobiste (a więc Konto Proste Zasady) jest wymagane zarówno w promocji oprocentowania 3,5%, jak i 3%.

   Jeśli chcesz korzystać tylko z 3% to przelewy na konto osobiste nie są wymagane. Są warunkiem jedynie w promocji z oprocentowaniem 3,5%.

   Karty do konta wyrabiać nie trzeba, ale karta jest akurat darmowa (bez warunków). A ułatwi spełnianie warunku zwalniającego z opłaty miesięcznej za konto (8 zł) - wystarczy miesięcznie wykonać 1 płatność tą kartą lub BLIKiem na dowolną kwotę i opłaty nie będzie.

   Usuń
 18. Zgodnie z informacją od konsultanta jeżeli skorzystałem wcześniej z promocji 3,5% dla 10k to nie przysługuje mi teraz 3% dla nowych środków (tylko 2,5% które były powiązane z tamtą promocją)

  OdpowiedzUsuń
 19. czy można również zapłacić czekiem Blik aby spełnić warunek jednej płatności Blikiem?

  OdpowiedzUsuń
 20. Otworzyłam konto. Mam jednak problem ze ściągnięciem aplikacji na tel - ciągle wyskakuje jakiś błąd. Tel jest już starszy. Czy jest jakiś sposób żeby te koniczne dwie transakcje blikiem do promocji wykonać z komputera (np. za zakupy na allegro)?

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Apka działa na Androidzie 4.4 i nowszych. Rozwiązaniem jest ściągnięcie emulatora na komputer. Wtedy możesz sobie zainstalować aplikację i tak kod blika wygenerujesz co do zakupów na allegro w zupełności wystarczy.

   Usuń
 21. czy mogę założyć Konto osobiste (Konto Proste Zasady )w czerwcu wplacić na nie jakieś grosze np. 20zl aby wykonać 1 płatność kartą aby uniknąć opłaty 8pln za konto a 13 lipca jak zakończy mi się lokata w idea na konretną sumę wpłacić np. 100 tyś aby pracowały na 3 % na 92 dni czy zacznie tykać 92dni od płaty tych 20 pln ?

  OdpowiedzUsuń
 22. Ja mam trochę inne pytanie, odnośnie oprocentowania w wysokości 3,5% do 10 tysięcy, gdzie jest opisane w promocji, iż nie musi to być wpływ wynagrodzenia.. Czytam jednak regulamin, w którym jest jasno napisane: "b) wpływ Wynagrodzenia do końca miesiąca kalendarzowego następującego po miesiącu otwarcia Konta Osobistego wymienionego w ppkt a" (Regulamin Oferty Specjalnej "Bonus za aktywność" punkt IV/1/b). To jak to w końcu wygląda sytuacja odnośnie spełnienia warunku aby uzyskać te 3,5% a nie mniej? Z góry dziękuję za odpowiedź. Pozdrawiam!!

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Definicja wynagrodzenia:

   Wynagrodzenie – suma wpływów w formie przelewu przychodzącego na Konto Osobiste Proste Zasady lub Konto Osobiste Noble lub Konto
   Osobiste Noble Private Banking z innych banków lub z rachunków firmowych prowadzonych przez Bank w łącznej kwocie minimum 1 500 zł

   "z innych banków" bez doprecyzowania że z kont firmowych jest kluczowe :)

   Usuń
 23. czy do salda z 06,06,2018 liczy sie kwota z ror - u ?

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Zgodnie z opisem powyżej liczy się saldo na KO i depozytach.

   Usuń
 24. Jeśli dobrze rozumiem - żeby utrzymać oprocentowanie na poziomie 3% przez te 92 dni, nie trzeba trzymać na koncie oszczędnościowym kasy przez cały czas, wystarczy aby (nowe) środki wpłynęły do 31 lipca? Czy tak?

  OdpowiedzUsuń

Aktualnie najpopularniejsza promocja:

Hit powraca: rekordowe 580 zł do wzięcia za konto osobiste w Santander Banku!

Jak w poprzedniej edycji, tak i w tej do wzięcia czekają nagrody o rekordowej wartości 580 zł. W skład pakietu powitalnego dla osób zakładaj...