bankobranie: Getin Bank: 2,5% na koncie oszczędnościowym i 2,4% na lokacie
Bądź na bieżąco. Korzystaj z bezpłatnego newslettera

01.08.2017

Getin Bank: 2,5% na koncie oszczędnościowym i 2,4% na lokacie

Kolejny bank odpalił promocyjne oprocentowanie.

Promocyjne oprocentowanie na koncie oszczędnościowym i lokacie na nowe środki w Getin Banku
Dopiero co opublikowałem wpis o najlepszych lokatach i kontach oszczędnościowych na sierpień, a już wymaga on aktualizacji. No ale z tego powodu wypada się cieszyć. Tym razem Getin Bank proponuje podwyższone stawki dla osób wpłacających "nowe środki". Uzyskać można 2,5% (gwarantowane przez 4 miesiące) dla kwoty do 100 000 zł na koncie oszczędnościowym oraz 2,4% w skali roku na 5-miesięcznej lokacie (do 200 000 zł).

Wymóg wpłacenia nowych środków nie wydaje się wyśrubowany, bo w ostatnim czasie Getin Bank nie należał do czołówki banków oferujących najlepsze oprocentowanie. Teraz się to zmienia i bank powraca do czasów, w których jego oferty depozytów (poza promocyjnymi lokatami powitalnymi) należały do najkorzystniejszych.

Konto oszczędnościowe 2,5% w skali roku


Promocyjna stawka obowiązuje dla kwoty do 100 000 zł przez okres 122 dni od momentu wpłaty pierwszych nowych środków ("pierwszych" bo na konto oszczędnościowe można - jeśli ktoś chce - w dowolnym momencie dopłacać).

Warunkiem skorzystania z oferty promocyjnego oprocentowania na koncie oszczędnościowym jest też posiadanie (lub otwarcie) konta osobistego w Getin Banku.

Konto osobiste Getin UP prowadzone jest za 0 zł bez warunków. Bank nie pobiera też opłat za krajowe przelewy PLN zlecane w bankowości internetowej lub mobilnej. Posiadanie karty wydawanej do konta nie jest konieczne, ale jeśli zdecydujesz się ją utrzymywać to pamiętaj, by miesięcznie wykonać nią płatności na min. 300 zł (wtedy bank nie naliczy opłaty; w przeciwnym wypadku pobierze 6,99 zł).

Konto oszczędnościowe otwierane i prowadzone jest za 0 zł bez warunków. Na konto możesz środki wpłacać w dowolnym momencie. Podobnie jest z wypłatami, aczkolwiek tu tylko jedna wypłata/przelew w miesiącu kalendarzowym jest darmowa (co jest standardem w większości banków), a za każdą kolejną taką transakcję bank pobiera opłatę w wysokości 9 zł.

Załóż konto oszczędnościowe (wraz z osobistym) w Getin Banku >>


Promocja obowiązuje od 1.08. do 30.09.2017 r. - to okres w którym należy wpłacić nowe środki, przez które bank rozumie nadwyżkę nad saldo z dnia 28.07.2017 r. Do wyliczenia tego salda uwzględnia się środki na koncie oszczędnościowym (jeśli ktoś już takowe posiadał) oraz na produktach depozytowych (chodzi tu o: rachunki oszczędnościowe, lokaty, rachunki przejściowe służące do zakładania loka oraz indywidualne konta emerytalne prowadzone przez Getin Bank, których klient jest właścicielem lub współwłaścicielem).

Promocja obowiązuje wyłącznie dla kont indywidualnych (nie obejmuje wspólnych).

Ważne głównie dla dotychczasowych klientów: promocją może być objęte tylko jedno konto oszczędnościowe w Getin Banku (jeśli posiadasz kilka takich kont to promocję bank przypisze wyłącznie do najstarszego z nich; zwróć również uwagę, że wyłączone z promocji są Celowe Konta Oszczędnościowe, Konta Oszczędnościowe Skarbonka oraz Konta Oszczędnościowe, które uczestniczyły w promocji Family Saver).

Lokata na nowe środki: 2,4% w skali roku


W tym przypadku posiadanie czy otwieranie konta nie jest już wymagane. Można bowiem założyć samą lokatę.

Główne cechy lokaty w Getin Banku to:
 • minimalna kwota: 500 zł
 • maksymalna kwota: 200 000 zł
 • oprocentowanie: 2,4% w skali roku (stałe)
 • okres: 5 miesięcy

Czas na wpłacenie środków po złożeniu wniosku o lokatę to 7 dni. Lokatę założyć można od 1.08. do 4.09.2017 r. Przez "nowe środki" na lokacie bank rozumie nadwyżkę środków w stosunku do salda z dnia 30.06.2017 r. (a zalicza do niego środki na rachunkach oszczędnościowych, lokatach czy IKE). Klient może założyć tylko jedną lokatę objętą promocją.

Załóż lokatę 2,4% dla nowych środków >>


Środki zdeponowane w Getin Banku objęte są Bankowym Funduszem Gwarancyjnym, co przy limitach 100 000 zł na koncie oszczędnościowym i 200 000 zł na lokacie oznacza, że wszystkie wpłacone oszczędności będą gwarantowane (bo BFG zapewnia zwrot środków do równowartości 100 000 euro).

Bądź na bieżąco z promocjami bankowymi i najlepszymi propozycjami lokat i kont oszczędnościowych. Zapisz się na bezpłatny newsletter:
Adres e-mail

Przydatne dokumenty:

20 komentarzy:

 1. Czy na konto oszczędnościowe muszę wszystko wpłacić od razu czy mogę dopłacać? To drugie oczywiście dotyczy dopłacania by też było dla tych dopłat 2,5%

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. W regulaminie jest zapis że "Okres trwania Oferty Specjalnej – okres Oprocentowania promocyjnego na Koncie Oszczędnościowym, który trwa 122 dni
   kalendarzowe, liczone od dnia spełnienia warunków wskazanych w ust IV w tym wpływu pierwszych Nowych środków na Konto
   Oszczędnościowe w Okresie przystąpienia do Oferty z wyłączeniem wpływu odsetek od Produktów depozytowych." Więc skoro od p-wszej wpłaty to dopłacać można i też 2,5% będzie

   Usuń
 2. Z tekstu powyżej wynika, że:
  "Promocyjna stawka obowiązuje dla kwoty do 100 000 zł przez okres 122 dni od momentu wpłaty pierwszych nowych środków ("pierwszych" bo na konto oszczędnościowe można - jeśli ktoś chce - w dowolnym momencie dopłacać)".
  Wystarczy przeczytać.

  OdpowiedzUsuń
 3. @Mr. Złotowa napisałeś: Promocja obowiązuje wyłącznie dla kont indywidualnych (nie obejmuje wspólnych).

  Podaj punkt regulaminu lub konsultanta, który tak podaje ?

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Rozdział III, pkt. 6.: "Konto Oszczędnościowe w niniejszej Ofercie Specjalnej Bank prowadzi wyłącznie jako rachunek indywidualny, dodanie współwłaściciela skutkuje automatyczną zmianą oprocentowania na wskazane w Tabeli w pkt 2 bez możliwości ponownego skorzystania z Oferty Specjalnej"

   Usuń
  2. Czyli jezeli na KO, które zostało załozone wcześniej z ROR-em widnieje dwoch współwłaścicieli, to wtedy wyklucza mnie z otrzymania 2,5% ?

   Usuń
  3. ""Konto Oszczędnościowe w niniejszej Ofercie Specjalnej Bank prowadzi wyłącznie jako rachunek indywidualny" więc raczej nie

   Usuń
 4. Czy ta promocja obejmuje tylko nowych klientów, czy mogą z oferty skorzystać również obecni klienci?

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. I nowych, i obecnych. Jedyne kryterium, które się liczy to "nowe środki". Zarówno jeśli chodzi o konto oszczędnościowe, jak i o lokatę.

   Usuń
 5. mam na oszczędnościowym parę złotych juz na marnym procencie.czy jak wypłacę i wpłacę spowrotem na konto w getin to bedą to nowe śodki?

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Wydaje mi się, że jednak nie... :( Niestety.

   Usuń
  2. Nie ale możesz dopłacić i ta nadwyżka będzie na 2,5% a to co było na standardowym oproc.

   Usuń
 6. Pytanko, jeśli byłem kilka lat temu posiadaczem konta to czy mogę je ponownie założyć ( bez karty) i cieszyć się wysokim oprocentowaniem?

  OdpowiedzUsuń
 7. Czy ejst coś w regulaminie z lojalką czy po wypłacie odsetek mogę się ewakuować?

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Możesz ewakuować się kiedy chcesz. Lojalki nie ma.

   Usuń
 8. Tylko 2,5 % fajny żart, w Katowicach w tym samym miejscu co był A.G. obecnie inna firma daje 10 %.Jak można być tak naiwnym

  OdpowiedzUsuń
 9. można, tak jak inni np. z Amber Gold

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Uprzejmie informujemy, że trwa awaria systemu transakcyjnego Idea Cloud. Pracujemy nad rozwiązaniem problemu.

   Za niedogodności przepraszamy.

   Usuń
 10. A kapitalizacja odsetek na koncie oszczędnościowym co miesiąc czy po okresie promocji = 122 dni?

  OdpowiedzUsuń