Bankobranie: najlepsze promocje bankowe: Promocja Orange Finanse dla przenoszących numer do Orange
Bądź na bieżąco. Korzystaj z bezpłatnego newslettera

04.02.2016

Promocja Orange Finanse dla przenoszących numer do Orange

Orange Finanse płaci nie tylko za otwarcie i korzystanie z konta osobistego, ale także za skorzystanie z oferty telekomu z pomarańczowym logo.

Do wzięcia jest łącznie nawet 300 zł. Trzeba jednak wziąć ze sobą stary tablet lub telefon i wybrać się do placówki Orange, by tam otworzyć konto osobiste i zawrzeć umowę o jeden z 24-miesięcznych abonamentów. 

Do akcji "Promocja Orange Finanse dla przenoszących numer do Orange" przystąpić można do 16.03.2016 r. w salonie lub u partnera Orange. Aby zarobić należy:
 • zawrzeć umowę z Orange na jedną z 24-miesięcznych umów abonamentowych (rodzaje umów wymieniam nieco niżej)
 • przekazać nieodpłatnie na rzecz Orange swój telefon lub tablet (zawarcie umowy i przekazanie urządzenia musi nastąpić w tym samym salonie lub u tego samego partnera Orange)
 • złożyć wniosek o otwarcie konta osobistego (należy przy tym wyrazić zgody upoważniające na przekazanie danych między operatorem i bankiem - wiąże się to z celem, którym jest dla tych podmiotów przygotowywanie i przedstawianie spersonalizowanych ofert marketingowych) i zawrzeć umowę (musi to nastąpić do 30 dni od daty zawarcia umowy z Orange, ale też nie później niż do 16.03.2016 r.)
 • opłacić minimum jedną fakturę za abonament w ramach umowy przeniesienia numeru
Przekazywany telefon lub tablet może być starym (albo i bardzo starym ;) ) urządzeniem, ale musi spełnić kilka kryteriów:
"a. Włącza się, a po włączeniu poprawnie działa; 
b. Ma nieuszkodzony wyświetlacz; 
c. Nie ma wyraźnych mechanicznych uszkodzeń zewnętrznych, dopuszczalne są ślady normalnej eksploatacji; 
d. Posiada sprawną baterię; 
e. Ma nienaruszoną tabliczkę znamionową z numerem IMEI"
Zgodnie z regulaminem, uczestnikiem promocji może być:
"osoba fizyczna (...), która w okresie do momentu przystąpienia do Promocji nie była klientem Orange Finanse-Bank, i która zawrze w salonie Orange lub salonie partnera Orange umowę o świadczenie usług telekomunikacyjnych (dalej „Umowa”) w wyniku przeniesienia numeru od innego operatora oraz spełni pozostałe warunki (...). Do Promocji mogą przystąpić osoby, które przeniosły numer przydzielony wcześniej przez innego operatora telefonii mobilnej w ramach oferty abonamentowej oraz zawrą Umowę na 24 miesiące w ramach jednej z ofert: 
a. - Smart Plan LTE z kwotą abonamentu 65.98 zł 
- Smart Plan LTE z kwotą abonamentu 85,98 zł 
- Smart Plan LTE z kwotą abonamentu 105,98 zł 
- Smart Plan LTE Główny z kwotą abonamentu 115,98 zł 
- Smart Plan LTE Główny z kwotą abonamentu 165,98 zł 
- Smart Plan LTE tylko SiM z kwotą abonamentu 55,98 zł 
- Smart Plan LTE tylko SiM z kwotą abonamentu 85,98 zł  
b. - Orange LTE FreeNet z kwotą abonamentu 44,91 zł 
- Orange LTE FreeNet z kwotą abonamentu 64,91 zł 
- Orange LTE FreeNet z kwotą abonamentu 74,91 zł 
- Orange LTE FreeNet SIMO z kwotą abonamentu 34,91 zł 
- Orange LTE FreeNet SIMO z kwotą abonamentu 54,91 zł 
- Orange LTE FreeNet SIMO z kwotą abonamentu 64,91 zł"
Nie zajmuję się analizą i prześwietlaniem ofert telekomunikacyjnych, więc do Ciebie należy ocena i rozstrzygnięcie czy dany abonament jest atrakcyjną propozycją na tle tego co oferują konkurencyjne telekomy.

Jeśli wybierzesz jedną z ofert z grupy oznaczonej literką "a", możesz liczyć na jednorazowo wypłaconą premię w wysokości 150 zł. Gdy zdecydujesz się na którąś z ofert z grupy "b", wtedy otrzymasz 50 zł zwrotu. Pieniądze otrzymasz na konto w Orange Finanse do końca miesiąca następującego po miesiącu kalendarzowym, w którym zostanie opłacona pierwsza faktura Orange w ramach nowo zawartej umowy.

Za aktywne korzystanie z konta dostawać możesz też bonusy po 25 zł. Będą one naliczane przez sześć pierwszych pełnych miesięcy kalendarzowych liczonych od otwarcia konta, w których zapewnisz wpływ  spoza Orange Finanse na kwotę min. 1 000 zł (wpływy nie sumują się, więc musi być to jednorazowe zasilenie konta na wspomnianą kwotę).

Zarówno jednorazowo wypłacany bonus, jak i comiesięczne premie zwolnione są z podatku. Po zakończeniu promocji i wypłacie ostatniego z bonusów z kontem możesz zrobić co zechcesz.

Skorzystanie z powyższej promocji uniemożliwia udział w promocji "25 zł mniej za fakturę Orange", która niezmiennie dostępna jest w Orange Finanse na niezmienionych zasadach (a opisywałem ją przy okazji poprzedniej edycji promocji tutaj).

Można jednak skorzystać z promocji "Dobry Start z Orange Finanse", która obejmuje promocyjne warunki dla limitu kredytowego w koncie oraz kredytu gotówkowego, ale z racji opisywania okazji do zarabiania na bankach, skupię się wyłącznie na promocyjnym oprocentowaniu konta oszczędnościowego.

Konto oszczędnościowe należy założyć przy okazji otwierania konta osobistego lub w ciągu 30 dni kalendarzowych od daty otwarcia konta osobistego (podwyższona stawka oprocentowania obowiązuje jednak wyłącznie w przypadku założenia konta oszczędnościowego wraz z kontem osobistym; a jeśli chcesz to zrobić później - w ciągu wspomnianych 30 dni - wniosek o otwarcie konta oszczędnościowego złóż przez infolinię). W ten sposób, stając się uczestnikiem promocji, uzyskasz 3,5% w skali roku przez okres trzech miesięcy. Promocyjną stawką objęte zostaną środki w nieprzekraczalnej kwocie do 10 000 zł.

Cechy konta osobistego w Orange Finanse:
 • 0 zł za otwarcie i prowadzenie konta
 • 0 zł za przelewy złotówkowe zlecane w bankowości internetowej i mobilnej
 • 0 zł za wydanie karty płatniczej
 • 0 zł za wypłaty gotówki z dowolnych bankomatów w Polsce gdy wykonasz co najmniej pięć transakcji bezgotówkowych miesięcznie (transakcje muszą być płatnościami rozliczonymi danym miesiącu kalendarzowym; w przeciwnym wypadku opłata miesięczna za korzystanie z bankomatów wyniesie 5 zł)

8 komentarzy:

 1. Rozstać się z Nokią 3310?! Żal.

  OdpowiedzUsuń
 2. Promocja trwa już 2 tyg., a wczoraj 2 razy widziałem reklamę w TV. Promocja w placówkach, więc blogerzy nie zarobią na reflinkach. Z tego co śledzę blogi finansowe to tylko Złotówa opisuje promocję. Ode mnie plus za to!

  OdpowiedzUsuń
 3. "Uczestnikiem promocji może być: osoba fizyczna (...), która w okresie do momentu przystąpienia do Promocji nie była klientem Orange Finanse-Bank". Czyli już zamykanie konta i powracanie do Orange Finanse nie przejdzie, tak jak to było możliwe wcześniej :(

  OdpowiedzUsuń
 4. b. Ma nieuszkodzony wyświetlacz; przecież ile ludzi latami na takim wyslwietlaczu w drobny mak działa 0.0

  OdpowiedzUsuń
 5. mało interesująca czy wręcz nie interesująca, pozorna promocja,

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Opłaca się komuś kto faktycznie chce skorzystać z oferty Orange. Wiele nie trzeba by zarobić co najmniej 200 zł. No ale raczej nie jest to promocja, w którą iść dla samej promocji.

   Usuń
  2. nie opłaca się w porównaniu do ofert konkurencji telefonicznej - za 25zł mogę znaleźć oferty bez 24 miesięcy - i nawet bonus 300zł nie przekonuje po podliczeniu

   Usuń
  3. Ale to nie są abonamenty na sam internet, ale też np. na dzwonienie bez limitu do wszystkich sieci.

   Usuń