bankobranie: Mam PKO - 7. edycja. Powraca promocja, w której PKO BP płaci 100 zł za otwarcie konta i po 50 zł za polecenia
Bądź na bieżąco. Korzystaj z bezpłatnego newslettera

02.08.2017

Mam PKO - 7. edycja. Powraca promocja, w której PKO BP płaci 100 zł za otwarcie konta i po 50 zł za polecenia

Znów można skorzystać z popularnej i sprawdzonej promocji - programu poleceń w PKO BP.

Program poleceń Mam PKO - 100 zł za otwarcie konta
Zasady udziału, jak i warunki do spełnienia nie uległy zmianie w porównaniu z edycją poprzednią. W prosty sposób zdobyć więc można gwarantowany bonus 100 zł za otwarcie konta oraz dodatkowo - dla chętnych - po 50 zł za każde skuteczne polecenie nowego klienta.

Dla kogo promocja? Przez "nowego klienta" (osoba polecana), który może założyć konto i zdobyć premię 100 zł bank rozumie:
"osobę fizyczną, także tę prowadzącą działalność gospodarczą lub będącą wspólnikiem w spółce cywilnej, która w dniu złożenia wniosku o Nowe konto lub Nowy pakiet PKO Banku Polskiego (...) nie posiada żadnego z kont lub pakietów (...) ani nie jest rozpatrywany wobec niej wniosek o otwarcie żadnego z tych kont lub pakietów złożony przed rozpoczęciem Edycji Programu, ani w okresie ostatnich trzech lat liczonych od daty rozpoczęcia Edycji Programu nie posiadała żadnego z tych kont lub pakietów"

Zasady promocji. By zdobyć gwarantowany bonus:
 • złóż wniosek o konto w PKO BP - w polu "kod polecenia" koniecznie wpisz kod od obecnego klienta banku (wiarygodny kod polecenia uzyskać możesz ode mnie - stosowna formatka znajduje się na końcu niniejszego wpisu)
 • we wniosku wyraź zgody na przekazywanie materiałów marketingowych przez PKO BP 
 • w ciągu 30 dni kalendarzowych od otwarcia konta wykonaj płatności kartą na sumę co najmniej 200 zł oraz co najmniej jedną transakcję przy użyciu aplikacji IKO (z wykorzystaniem kodu BLIK) o łącznej wartości min. 10 zł

I to już wszystko - bardzo proste warunki uzyskania premii będą już spełnione.

Ważne wskazówki


▶ Gdzie wykonać płatności? Płatności kartą i IKO, które liczą się w promocji muszą być wykonane w punktach handlowo-usługowych (do wymaganych minimów 200 zł kartą i 10 zł IKO nie zaliczą się płatności w Internecie).

Płatności IKO. Transakcje przy użyciu aplikacji IKO oznaczają płatności z wykorzystaniem kodu BLIK - wygenerujesz go właśnie w aplikacji mobilnej PKO BP (którą bank nazywa IKO). Jeśli dotąd nie było Ci dane korzystać z tego systemu płatności mobilnych, koniecznie przeczytaj poradnik: BLIK - płatności telefonem. Zalety i wady jakie ma Polski Standard Płatności. A jeśli nie kojarzysz punktów handlowo-usługowych honorujących tę formę płatności, zobacz gdzie płacić BLIKiem?

▶ Promocja PKO BP, a Konto Inteligo. Konto Inteligo prowadzone jest przez PKO BP, ale posiadanie takiego konta na szczęście nie wyklucza z udziału w promocji Mam PKO. Możesz więc w takiej sytuacji zgarnąć 100 zł za założenie konta. Jeśli jednak chcesz je polecać w programie poleceń to niezbędne jest już posiadanie konta właśnie w PKO BP.

Termin wypłaty premii. Program poleceń "Mam PKO" podzielono na trzy etapy: 2. - 31.08., 1. - 30.09. oraz 1. - 30.10.2017 r. Mają one jednak znaczenie wyłącznie w kontekście wyliczenia terminu, w którym bank wypłaci Ci premię. W ciągu 50 dni kalendarzowych od zakończenia danego etapu, bank sprawdza spełnienie warunków, a w ciągu kolejnych 25 dni wypłaca bonus na Twe konto. Okresy te są długie, ale w praktyce (czego dowodzą poprzednie edycje promocji), bank zdecydowanie szybciej wypłaca nagrody.

Opodatkowanie premii. W regulaminie promocji można znaleźć zapis:
"W przypadku konieczności odprowadzenia przez Organizatora, jako płatnika podatku, zryczałtowanego podatku od uzyskanych nagród, Organizator zwiększy wartość jednostkową nagrody o kwotę odpowiadającą wartości należnego zryczałtowanego podatku dochodowego od osób fizycznych od uzyskanej nagrody. Kwotę tę Organizator przekaże na rachunek właściwego Urzędu Skarbowego tytułem należnego podatku dochodowego" 
Można więc ze spokojem przyjąć, że zdobyta przez Ciebie premia w całości pozostanie do Twej dyspozycji.

Masz konto w PKO BP? Jak polecać by zarabiać?


Jeżeli posiadasz już dowolne konto osobiste w PKO BP (lub je założysz z polecenia w niniejszym programie poleceń), to możesz też zarabiać na polecaniu konta. Uprzednio niezbędna jest jednak rejestracja na stronie mam.pkobp.pl (podać należy m.in. numer telefonu komórkowego, który będzie zgodny z numerem zarejestrowanym w banku przy umowie o konto). I to właśnie ten numer będzie służył jako kod polecenia. Za każde skuteczne polecenie (a więc takie, gdy osoba polecana założy konto z kodem oraz spełni swe warunki do uzyskania premii 100 zł), jako osoba polecająca otrzymasz 50 zł. Dodatkowo bank funduje też nagrody dla najbardziej aktywnych - osoby, które polecą najwięcej klientów otrzymają nagrody pieniężne w wysokości 5 000, 3 000 i 1 000 zł.

Konto w PKO BP - optymalny wybór


Najlepszymi propozycjami w ofercie największego banku w Polsce są: Konto dla Młodych (w wieku 18-26 lat) oraz Konto za Zero. Poniżej prezentuję szczegółowe warunki.

Konto za Zero to:
 • 0 zł za otwarcie konta;
 • 0 zł za prowadzenie konta, gdy wydana jest do niego karta płatnicza (w przeciwnym wypadku opłata miesięczna wyniesie 6,90 zł);
 • 0 zł za krajowe przelewy PLN zlecane w bankowości internetowej;
 • 0/6,90 zł - opłata za kartę nie jest pobierana jeśli w okresie rozliczeniowym wykonasz płatności na sumę min. 300 zł; okres rozliczeniowy liczony jest miesiącami, ale nie kalendarzowymi, a od daty otwarcia konta ;
 • 0 zł za wypłaty gotówki w bankomatach sieci PKO BP.

Z kolei Konto dla Młodych jest propozycją skierowaną do pełnoletnich osób (ale tylko tych, które nie ukończyły 26. roku życia), na preferencyjnych warunkach:
 • 0 zł za otwarcie konta;
 • 0 zł za prowadzenie konta (bez warunków);
 • 0 zł za krajowe przelewy PLN zlecane w bankowości internetowej;
 • 0 zł za kartę płatniczą (jeśli w okresie rozliczeniowym wykonasz co najmniej pięć płatności na dowolne kwoty; przy braku płatności opłata wynosi do 5 zł);
 • 0 zł za wypłaty gotówki w dowolnym bankomacie w Polsce i na świecie.

Jak wygląda otwarcie konta w PKO BP? Po złożeniu wniosku o konto, skontaktuje się z Tobą konsultant banku celem potwierdzenia danych i umówienia kuriera (bo to jedyna opcja zawarcia umowy). Podczas tej rozmowy wskazać możesz inny adres do podpisania umowy niż ten podany we wniosku. Może więc to być np. Twoje miejsce pracy. Przed przybyciem kurier kontaktuje się celem ustalenia dokładnej godziny przyjazdu. Po podpisaniu umowy, w ciągu kilku minut od wyjścia kuriera Twoje konto zostanie aktywowane. Kurier wraz z umową dostarczy Ci również kartę do konta, co oznacza możliwość korzystania z niej (a więc i spełniania warunków promocji) już od dnia podpisania umowy.

Kod polecenia do PKO BP 


Jeśli chcesz zdobyć gwarantowany bonus 100 zł za otwarcie konta w PKO BP z polecenia, skorzystaj ze sprawdzonego, wiarygodnego kodu polecenia, który uzyskasz dzięki poniższemu formularzowi:


Przydatne dokumenty:

21 komentarzy:

 1. Kartę przesyłają osobno czy dostarcza kurier?

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Kurier przywozi kartę do konta razem z umową do podpisu.

   Usuń
 2. Te 200 zł musi być wydane jednorazowo??

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Można wydać w jednej, ale można też w wielu transakcjach. Liczy się suma min. 200 zł.

   Usuń
 3. Mr.Złotówa jak się zarejestrować w programie poleceń ?? strona jaką podałeś mam.pkobp.pl nie ma tam możliwości rejestracji jest tylko logowanie :/

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. dzwoniłem w tej sprawie na infolinię i po 45 minutach oczekiwania dowiedziałem się że jest jakiś problem techniczny i nie ma możliwości zarejestrowania.

   Usuń
  2. Na stronie jest opcja "Polecaj konta i zarabiaj", a dalej odnośnik do rejestracji.

   Usuń
  3. Też nie działa. Przekierowuje na stronę otwarcia konta

   Usuń
  4. a wchodziłeś w odnośnik rejestracja ? Klikam "Polecaj konta i zarabiaj" dalej klikam Rejestracja i co ? I przekierowuje cię do "Otwórz konto z polecenia" i tak za każdym razem... sprawdź sobie jak mi nie wierzysz ;)
   od PKO dostałem taką odpowiedź: dziękujemy za zgłoszenie. Zostało ono przekazane do odpowiedniego działu. Zapraszamy do skorzystania z promocji po wgraniu poprawki na stronie.
   A więc wygląda na to że mają błąd techniczny na stronie.

   Usuń
  5. Faktycznie informatykom w banku coś się źle podlinkowało :/

   Usuń
 4. Jaki jest okres karencji

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Uczestnikiem promocji może być osoba, która "w okresie ostatnich trzech lat liczonych od daty rozpoczęcia Edycji Programu nie posiadała żadnego z (...) kont lub pakietów" w PKO BP (Inteligo na szczęście się nie wlicza).

   Usuń
 5. Czy można powyższa promocje polaczyc z 2 edycja "intersport za 0 zl"?

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Promocja "Intersport za 0" dotyczy Konta Inteligo. Nie obejmuje kont zakładanych w programie poleceń "Mam PKO".

   Usuń
 6. dziekuje za odpowiedz :)

  OdpowiedzUsuń
 7. czy po otrzymaniu 100 moge od razu zlikwidowac konto czy tez trzeba przez jakis okres je utrzymac

  OdpowiedzUsuń
 8. Posiadacze Książeczek Oszczędnościowych PKO łapią się na tą promocję?
  Dopiero niedawno zlikwidowałem książeczkę, nie minęło jeszcze 3 lata, a był to przecież jakiś rodzaj zaangażowania w PKO BP...

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Książeczka mieszkaniowa raczej nie jest RORem tylko rachunkiem oszczędnościowym więc raczej nie ma problemu

   Usuń
 9. witam czy pozałożeniu konta można samego siebie polecieć do konta firmowego z bonusem?

  OdpowiedzUsuń
 10. Witam, jak wygląda zamknięcie konta? Można przez internet, listownie czy konieczna jest wizyta w oddziale banku? Pozdrawiam

  OdpowiedzUsuń