bankobranie: ING Bank Śląski płaci 100 zł za Konto z Lwem Direct
Bądź na bieżąco. Korzystaj z bezpłatnego newslettera

02.12.2016

ING Bank Śląski płaci 100 zł za Konto z Lwem Direct

Bank kontynuuje promocję, w której zdobyć można 100 zł za otwarcie konta i korzystanie z karty. 

ING Bank Śląski - 100 zł za Konto z Lwem Direct
To już kolejna edycja akcji. Zasady pozostają niezmienione. Poza terminami i ponownie przesuniętym okresem karencji. Udział w obecnej odsłonie promocji mogą wziąć osoby, które nie posiadają konta w ING Banku Śląskim od 1.07. ub.r.

Aby wziąć udział w promocji "100 zł za otwarcie Konta" i zdobyć tytułową premię należy:
 • do 28.02.2017 r. złożyć wniosek o Konto z Lwem Direct i w tym też terminie zawrzeć umowę o konto z kartą płatniczą oraz (jeśli nie posiadasz) umowę o Otwarte Konto Oszczędnościowe, a także dostęp do bankowości internetowej (również tylko wtedy gdy takowego jeszcze nie masz) 
 • do 30.06.2017 r. wykonać płatności kartą na sumę co najmniej 1 000 zł - płatności te muszą być rozliczone i zaksięgowany w powyższym terminie (realizację tych płatności można, a nawet warto rozłożyć w czasie - o szczegółach pisze nieco niżej)
 • utrzymywać konto osobiste i aktywną kartę oraz konto oszczędnościowe do dnia wypłaty premii, czyli do 31.07.2017 r. (wypłata gwarantowanego bonusu 100 zł zostanie zrealizowana na Otwarte Konto Oszczędnościowe)

Dla kogo promocja?


Zgodnie z regulaminem uczestnikiem promocji może być:
"osoba fizyczna o pełnej zdolności do czynności prawnych, która (...) od 1 lipca 2015 r. do 30 listopada 2016 r. nie posiadała lub nie współposiadała w Banku któregokolwiek z następujących kont osobistych Konto z Lwem: Direct, Komfort, Premium, Klasyczne, Student"
Poza tym warto pamiętać o jednym ważnym zapisie wykluczającym z uzyskania premii:
"Uczestnikiem Promocji nie może być osoba, która wyraziła sprzeciw wobec przetwarzania jej danych osobowych w celach marketingowych przez Bank"

Formularz dla obecnych klientów banku


W sytuacji gdy jesteś klientem ING Banku Śląskiego (korzystasz z karty kredytowej lub Otwartego Konta Oszczędnościowego, ale co najmniej od 1.07.2015 r. nie masz konta osobistego) to również możesz wziąć udział w promocji ze stówką za konto. Wniosek o konto trzeba wówczas złożyć po zalogowaniu do bankowości internetowej ING BankOnLine. Ale to nie wszystko. Niezbędne będzie bowiem również wypełnienie formularza rejestracyjnego (najpóźniej do 28.02.2017 r.).

Tu jednak ważna uwaga: formularz dotyczy wyłącznie obecnych klientów banku, którzy konto założą po zalogowaniu do bankowości internetowej. Dla tych, którzy dopiero teraz staną się klientami banku wystarczy złożenie wniosku tutaj (już bez potrzeby uzupełniania dodatkowego formularza).

Konta w ING Banku Śląskim - prześwietlenie oferty


Konto z Lwem Direct to:
 • 0 zł za otwarcie i prowadzenie konta (bez warunków) 
 • 0 zł za przelewy złotówkowe Elixir zlecane w bankowości internetowej lub mobilnej 
 • 0 zł za smsKody służące do autoryzacji zlecanych transakcji 
 • 0 zł za wydanie karty płatniczej do konta 
 • 0/7 zł - opłata za kartę nie jest pobierana jeśli w okresie rozliczeniowym (który w ING Banku Śląskim liczony jest od 29. dnia miesiąca do 28. dnia miesiąca następnego) wykonasz płatności kartą na łączną sumę min. 300 zł 
 • 0 zł za wypłatę gotówki w bankomatach ING Banku Śląskiego oraz sieci Planet Cash 
 • w pozostałych bankomatach: 
  • 0 zł za pierwszą wypłatę w miesiącu 
  • 2,50 zł za drugą i każdą kolejną wypłatę w miesiącu

Regulamin promocji dopuszcza również możliwość założenia Konta z Lwem Komfort, ale warunki jego prowadzenia - delikatnie mówiąc - są nie najlepsze. Miesięczna opłata pobierana bezwarunkowo wynosi 6 zł przez pierwsze trzy miesiące i aż 12 zł w kolejnych. W związku z tym w opisie skupiam się na Koncie z Lwem Direct, które można mieć za 0 zł.

Otwarte Konto Oszczędnościowe, które należy założyć/posiadać by uzyskać premię 100 zł to rachunek oszczędnościowy na który można - ale nie ma takiego wymogu - wrzucać swe zaskórniaki. Oprocentowanie konta przez 4 miesiące wynosi 2% w skali roku (dla kwoty do 100 000 zł). Później spada do poziomu 1% w skali roku. Otwarcie i prowadzenie Otwartego Konta Oszczędnościowego jest bezwarunkowo darmowe. Bezpłatnie zrealizujesz również pierwszą wypłatę z tego konta w każdym miesiącu kalendarzowym. Za kolejny przelew lub wypłatę w danym miesiącu - jak to bywa z kontami oszczędnościowymi także w innych bankach - zapłacisz. Będzie to prowizja w wysokości 10 zł.

Do promocji kwalifikują się wyłącznie wnioski o konto złożone online. Zawarcie umowy w tej sytuacji możliwe jest wyłącznie za pośrednictwem kuriera - dlatego ze składaniem wniosku nie warto zwlekać do ostatniej chwili, by wyrobić się z podpisaniem umowy w czasie trwania promocji. Wnioski złożone w oddziałach banku nie kwalifikują do udziału w promocji.

Jak rozegrać promocję ING Banku Śląskiego?


Zasady promocji są proste i klarowne. W terminie do 30.06.2017 r. wykonać należy płatność lub płatności kartą na sumę min. 1 000 zł. Możesz to zrobić nawet w jednym miesiącu i jedną transakcją, ale płatności bardziej opłaca się rozłożyć w czasie. Dlaczego? Bo wtedy realizując płatności jednocześnie można spełniać warunki promocji, jak i warunki uprawniające do zwolnienia z opłaty za posiadanie karty płatniczej.

Opłata za kartę nie jest pobierana za okres rozliczeniowy trwający w momencie składania przez Ciebie wniosku o konto. Więc bez znaczenia jest czy umowę o konto zawrzesz 1., 15. czy 28.02., bo za ten okres rozliczeniowy opłaty nie będzie. Aktywnością w płaceniu kartą będzie należało wykazać się od okresu 1.-28.03.2017 r. W tym okresie oraz później w okresach 29.03.-28.04. oraz 29.04.-28.05.2016 r. najlepiej wydawać po min. 300 zł. By dobić do wydania min. 1 000 zł zostanie jeszcze ok. 100 zł więc w okresie od 29.05. do 28.06.2017 r. również warto wydać min. 300 zł by nie zapłacić nic za kartę. Wydanie wspomnianego 1 000 zł w terminie do 30.06.2017 r. będziesz mieć w takiej sytuacji zrealizowane nawet "z górką". Przed Tobą zostanie już tylko okres rozliczeniowy od 29.06. do 28.07.2017 r., bo premia ma zostać wypłacona do 31.07.2017 r. Co zrobisz w tym czasie? Wybór należy do Ciebie: możesz pogodzić się z pobraniem opłaty za kartę w wysokości 7 zł co nieco zmniejszy Twój zysk z tej promocji, ale możesz też wykonać płatności kartą na sumę min. 300 zł, zwalniające z takiej opłaty.

Złóż wniosek o konto w ING Banku Śląskim i zyskaj 100 zł

Nie chcesz przegapić żadnej najlepszej promocji? Zapisz się na newsletter (bez opłat za zapis, korzystanie, jak i ewentualną, bezproblemową rezygnację):
Adres e-mail

7 komentarzy:

 1. A za okres od 29.07. nie pobiorą jeszcze 7 zł?

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Nie, bo kartę zastrzeżesz w dniu wypłaty 100 zł i pobiorą wtedy 2/31*7 zł a więc jakieś grosze. Konto zamykają od ręki bez okresu wypowiedzenia.

   Usuń
 2. A to ciekawe bo na infolinii pracownik ing powiedział, że każdy musi wypełnić ten formularz i ja go wypełniłem mam nadzije, że to mnie nie skreśla z promocji?

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Nigdy, przenigdy nie ufaj temu co usłyszysz na jakiejkolwiek "info"-linii, gdyż tam są zatrudnieni absolwenci jakże licznych wszechnic gotowania na gazie, którzy jedynie terminują w bankach :)

   Usuń
 3. A płatności liczą się tylko w sklepach stacjonarnych czy w internecie też? Mam na myśli te 300zl miesięcznie i ten 1000zl do premii

  OdpowiedzUsuń
 4. czyli jak zawrę umowę na koniec stycznia to nie ma co płacić w lutym kartą bo to i tak się nie będzie liczyło, tak? I opłaty za ten kawałek stycznie i lutego nie pobiorą?

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Do wymaganego w promocji wydania 1 000 zł zaliczać się będą wszystkie płatności (już od pierwszej). Pytanie tylko czy opłaca się płacić kartą w pierwszym okresie rozliczeniowym?? Bo jeśli umowę zawrzesz np. 30.01. to będzie to okres rozliczeniowy od 29.01. do 28.02., a więc niepełny (czyli bez opłaty za kartę). Lepiej więc wydatki z tego okresu "przenieść" na kolejny okres rozliczeniowy karty (pełny okres od 1. do 28.03. gdy już trzeba wydać min. 300 zł by nie ponieść kosztu opłaty za kartę).

   Usuń