bankobranie: Męski sposób na tanie kupowanie - kartą Alfa od Banku Millennium
Bądź na bieżąco. Korzystaj z bezpłatnego newslettera

07.01.2015

Męski sposób na tanie kupowanie - kartą Alfa od Banku Millennium

Gdzie ci mężczyźni,  prawdziwi tacy... co skorzystają z karty kredytowej z moneybackiem.

Rzadko się zdarza by banki kierowały swą ofertę do grupy docelowej dobieranej ze względu na płeć. Jeśli już to mieliśmy do czynienia z propozycjami dla pań. Ale tym  razem jest coś ekstra dla panów. 

Bank Millennium nie tak dawno wprowadził do swej oferty kartę kredytotwą Alfa. To plastik dedykowany męskiej części klienteli banku, będący poniekąd odpowiedzią na kartę Inspiracje,  z której już od dawna mogą korzystać klientki Millennium. 

Wyobrażenia o idealnej karcie dla faceta, w męskim gronie czytelników bloga mogłyby popuścić wodze fantazji i dać nadzieję na rabaty przy zakupie biletów na mecze, zniżki na zakup piwa albo czasopism dla facetów. Ale nic z tych rzeczy. 

Oferta banku jest bardzo ugrzeczniona. Daje 5-procentowy zwrot od płatności kartą w miejscach, które kojarzyć się mogą wręcz ze sprawianiem prezentów paniom, a nie samemu sobie. Moneyback można bowiem uzyskać np. sklepach Apart i Sephora. Poza tym zwroty naliczane są za zakupy w Leroy Merlin, Go Sport, Inter Cars, Empik, Cinema City i travelplanet.pl.

Rocznie z tytułu zwrotów można uzyskać do 760 zł. Dużym plusem oferty jest nielimitowanie zwrotu miesięcznego. Tym samym całość przewidzianych premii można zgarnąć nawet w jednym miesiącu! W kontekście naliczania zwrotów np. w markecie budowlanym może to być całkiem realne. A wyrobienie karty Alfa może się opłacić nawet na doraźne używanie, gdy zaczynamy realizować budowę domu. W takiej sytuacji wydanie 15200 zł może przyjść bardzo szybko, jak i szybko przyjdzie wypłata premii. Wypłacana jest ona do 10. dnia roboczego po miesiącu, w którym wykonano płatności.

Jeśli z karty kredytowej chcesz korzystać długodystansowo, sposobem na uniknięcie miesięcznej opłaty za jej posiadanie (7,99 zł) jest wykonanie za jej pomocą min. 5 płatności w miesiącu. 


Karta Alfa dostępna jest w dwóch wariantach - klient może wybrać jej wizerunek

Okres bezodsetkowy dla karty Alfa wynosi do 51 dni. Czyli jest jednym z krótszych jakie dają banki w Polsce, ale z drugiej strony różnice te nie są duże. Wrażenie robi za to możliwość rozłożenia zadłużenia w karcie na raty i to z oprocentowaniem 0%. Oczywiście bank pobierze prowizję za skorzystanie z takiej usługi (w zależności od wybranej liczby rat wynosi ona od 2 do 8%), ale mimo wszystko oferta ta jest jedną z najtańszych form kredytowania. 

Wniosek o kartę kredytową Alfa złożysz tutaj


Źródło grafik: 1) freedigitalphotos.net 2) bankmillennium.pl

1 komentarz:

  1. No i to mi się podoba :) chyba skorzystam z tej promocji :) Mężczyźni górą ;D

    OdpowiedzUsuń